Rozkład nauki biologi w czasie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Silicone
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:54

Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: Silicone »

Witam
Bez zbędnego pisania wale od razu:
Mam do dyspozycji 35 - 40 tygodni Byłbym wdzieczny gdyby kogos rozplanował mi tematy z drugiej klasy biologi rozszerzonej (podrecznik Operon). Nie wiem jakie tematy są trudne a jakie łatwe wiec mam problem czy na metabolizm komorki poswiecac 4 tyg czy 1 itp.(patrz załączniki)
Fajnie by bylo gdyby zostaly wykorzystane wszystkie tygodnie(40) i wyglądalo by to tak:
4tyg - metabolizm
2 tyg- wymiana gazowa itd
Zwracam się glownie do osób które mialy do czynienia z tymi tematami.
Moj nauczyciel niezbyt ogarnia a zależy mi na maxymalnym ogarnieciu calego materialu z gory thx. Sorry za wszelkie błedy i braki interpunkcji.
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: bembi11 »

Komórka- skład chemiczny i organella - 3 tyg
Metabolizm komórkowy - 4 tyg
Odżywianie - 3 tyg
Oddychanie - 2 tyg
Krążenie - 3 tyg
Wydalanie - 2 tyg
Rozmnażanie - 3 tyg
Ruch - 3tyg
Koordynacja czynności życiowych - 4 tyg
Zewnętrzne warstwy ciała - 2 tyg
Choroby - 2 tyg
Razem 31 tyg
+ powtórki z:
Komórka + metabolizn 2tyg
Odżyw+oddych+krążenie 2tyg
Wydal+rozmn+ruch 2 tyg
Koordyn+choroby+skóra 2 tyg
Razem 39 tyg

Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: NYR »

To co ty masz za nauczyciela, że nawet spisu treści nie ogarnia?
Silicone
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:54

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: Silicone »

Po prostu nie umie rozplanowac czasu dobrze i konczy sie na tym jak np w pierwszej klasie ekologia miala byc ale nie bylo bo czasu braklo Ok bembi11 dzieki wielkie
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: NYR »

Rozumiem, niestety i tacy nauczyciele sie nam trafiają. Swoją drogą to rozwleczony strasznie ten plan, nie wolałbyś to ogarnąć troche szybciej i wziąć sie za materiał z 3 klasy? Załóżmy 2 tygodnie na oddychanie, czy 3 na układ pokarmowy to zdecydowanie przesada. Oba te układy można w dzień przerobić
Silicone
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:54

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: Silicone »

pomysle jeszcze nad tym zobacze z jaką predkoscia bede przyswajał material i jak cos to sobie połacze niektore tematy. Thx za rade
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: zoo_ »

2 czy 3 tygodnie na dział to dużo. Poza tym raczej tutaj nikt nie ułoży Ci dobrze planu bo nie znamy ani tego jak szybko przyswajasz materiał, ani tego ile potrzebujesz na powtórki, ani tego ile zadań masz zamiar rozwiązywać. A idealnie z planem tez nigdy nie bedzie się szło, bo nie wszystko da sie przewidzieć
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Rozkład nauki biologi w czasie

Post autor: balsamdladuszy »

a mi się wydaje że 2 czy 3 tygodnie to idealny czas na naukę działu jeżeli uzupełniamy wiadomości innymi źródłami a dodatkowo np. uczymy się jeszcze chemii. Natomiast jeśli chodzi o sam operon, to nie za bardzo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość