Podstawowa matura z biologii i chemii - jaki kierunek?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
nazwauzytkownikar
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 00:03

Podstawowa matura z biologii i chemii - jaki kierunek?

Post autor: nazwauzytkownikar »

Witam
Jak w temacie - zdaję podstawową maturę z biologii i podstawę z chemii. Jest jeszcze opcja żebym zdawał rozszerzoną biologię i podstawę z chemii. W takim zakresie czuję się przygotowany i uważam, że napiszę dobrze te maturę. Tylko teraz pytanie, czy z dwoma podstawami (bądź jedną, w lepszym wypadku) mam szanse dostać się na jakiś sensowny kierunek? Myślałem nad technikami dentystycznymi, ale nie wiem czy bez podstawy z chemii mam szansę coś zdziałać?
Prosiłbym też o inne pomysły, jeśli coś wam przychodzi do głowy? I w ogóle czy są jakieś sensowne kierunki z tym co chcę zdawać na maturze? Do sensownych nie zaliczam kosmetologii i podobnych.

2 pytanie - czy opcja ze studiami zaocznymi (np. inżynieria dentystyczna - Ustroń) ma sens - mam szansę znaleźć pracę po szkole zaocznej, czy raczej takie studiowanie mija się z celem?

PS - jeśli jakiś inny przedmiot (ale raczej podstawy, chyba że polski - to mogę pisać na rozszerzeniu) do tego zestawu byłby pożądany i jakiś dobry kierunek po tym można złapać, to piszcie.

PS2 - co myślicie o ochronie środowiska, bądź inżynierii środowiska? Czy z takim zestawem na maturze mam szansę się dostać? Głównie interesuje mnie inżynieria środowiska, bo o ochronie słyszałem zdecydowanie gorsze opinie. Czy jest to w miarę opłacalny zawód?

Ufff, to już chyba na tyle mojego wywodu, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i pomoże. Z góry dzięki!
Pozdrawiam
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Podstawowa matura z biologii i chemii - jaki kierunek?

Post autor: anonymous2012 »

na ochronę środowiska ci chemia nie jest potrzebna. koleżanka z klasy zdawała i dostała się z samą biologią tyle że na poziomie rozszerzonym ale nie zdała tego rewelacyjnie, coś w granicach średniej krajowej. rozszerzoną biologię nie jest trudno zdać na takim poziomie. odpuść chemię na rzecz rozszerzonej bioli jak chcesz ochronę środowiska. chyba że gdzieś biorą z podstawową ale nie wiem tego.
nazwauzytkownikar
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 00:03

Re: Podstawowa matura z biologii i chemii - jaki kierunek?

Post autor: nazwauzytkownikar »

Dzięki za odpowiedź.

Myślę jeszcze nad inżynierią biomedyczną oraz inżynierią ochrony środowiska. Czy z takimi przedmiotami, jakie tutaj napisałem (podstawa z biologi i podstawa z chemii lub rozszerzenie z biologii i podstawa z chemii) mam szansę się dostać?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości