budki dla ptaków

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Petrel

budki dla ptaków

Post autor: Petrel »

Czy juz wieszać budki dla ptaków? A moŻe jest jeszcze za wcześnie?

Gdzie moŻna kupić gotowe, bardzo tanie budki dla ptaków? Albo inaczej, jak je zrobić samemu - oczywiście tanio? Mam wątpliwości jak duŻy otwór wyciąć (dla jakich ptaków?)?
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

Niestety - problem polega na tym, ze dobra budka w sklepie nie moze byc tania. Wszystkie dubki oferowane po parenascie, a czasami nawet po kilka zlotych, np. w supermarketach, najczesciej sa do niczego. Budka musi byc duza, aby gniazdo bylo mocno oddalone od otworku wlotowego. Musi byc z solidnego i suchego drewna, aby nie nie rozpadla . A to wszystko nie jest latwe. Ale mysle, ze majac zdjecia i wymiary, oraz szczegolowy opis jak wieszac, kazdy da sobie sam rade
animik
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2006, o 19:20

Re: budki dla ptaków

Post autor: animik »

Ja mam taką książkęPrzyroda przezywana i obserwowana z dziecmi przedszkolnymi E Janik i o dziwo tu dokladnie jest opisane jak skonstruować taki domek dla konkretnego gatunku. Przede wszystkim srednica otworu wlotowego (ok 32 mm dla mniejszych ptaków - jak sikorka, bo przy wiekszym zasiedli ją szpak) no i jedna ścianka wysuwana żeby wyczyścic raz do roku taką budkę. Ja dla przedszkola pozyskałam takie budki w nadleśnictwie - za darmo i bez problemów. Budki najlepiej wieszać jesienią, żeby ptaki w nich nocowały i przyzwyczajały się do nich, ale ja wieszałam teraz i zobaczymy. Mam problem! Gdzie umieszcza się budkę dla nietoperza? Kto wie, niech się odezwie

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 20:46 ]
Już znalazłam informacje o budkach dla nietoperzy! Ten internet to jednak jest niezastąpiony
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

Gdzie umieszczac budki dla nietoperzy? Najlepiej w lesie Bardzo wazne jest to, aby nietoperze mialy swobodny wlot - otwor budki nie moze byc zasloniety przez krzaki, galezie itp. I niestety - nietoperze zasiedlaja budki czasami kilka lat po powieszeniu. Ale jak juz zasiedla - mozna np. poczytac o naszych kontrolach budek.

Sa tez inne budki - np. dla ssakow pilchowatych, bardzo ciekawe, z otworem od strony pnia. w tym roku bedziemy kontrolowac ich zasiedlenie.
animik
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2006, o 19:20

Re: budki dla ptaków

Post autor: animik »

No właśnie! Ja ten domeczek muszę umiejscowić na obrzeżu miasta olsztyn - w ogrodzie! Już wiem z internetu jak i gdzie. Mam nadzieję, że Matka Natura nagrodzi mnie za kilka lat jakimś przychówkiem Byłoby miło.
Dzięki za zainteresowanie.
Marfu! Znam Cię chyba z akcji dokarmiania ptaków Ja też ją prowadzę, ale nie z takim sukcesem jak co niektórzy!
pozdrawiam
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

animik pisze:Marfu! Znam Cię chyba z akcji dokarmiania ptaków Question Ja też ją prowadzę, ale nie z takim sukcesem jak co niektórzy!
Znaczy - ze razem dokarmialismy? Zartuje. Ale w lidze nie jestes? To podaj nam jakies wyniki!
animik
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2006, o 19:20

Re: budki dla ptaków

Post autor: animik »

W zasadzie moj balkon zajęty jest przez (juz moje prawie osobiste) stado szpaków, ktore nie tolerują osobnikow innego gatunku (bardzo skutecznie). Ale ja te moje kłotliwe stado uwielbiam i nie przeszkadza mi to. Bedzie bardzo smutno, kiedy poranna kawę przyjdzie mi pić bez ich śpiewu.
A w ogrodzie? No, tam niezgorzej - około 15 gatunków (nie licząc myszołowa, co krąży nad ogrodem majestatycznie.
Jutro wieszam skrzynki. zycz mi powodzenia
Ptasia

Re: budki dla ptaków

Post autor: Ptasia »

Jak zwabić do ogrodu kraski :shock: ? Albo chociaŻ pliszki ? Czy one zakładają gniazda w budkach? Niech ktoś odpowie! :yahoo:
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

Kraski nie zwabisz, bo: (1) Jest to gatunek gnaizdujacy na polanach srodlesnych lub wsord Pol, ale w oddaleniu od zabudowy (2) W Polsce juz prawie wymarla niestety. Pliszki rzadko korzystaja z kolei z budek.
kto¶

Re: budki dla ptaków

Post autor: kto¶ »

a jakie ptaki mogą przyjść do budki i gdzie kupić budki ale nie jednego rodzaju tylko wiele dla określonego gatu odpowie ktoś
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

ussuri.pl - tu znajdziesz rozne typy budek.
kto¶

Re: budki dla ptaków

Post autor: kto¶ »

a moŻna je kupić na tej stronie i po ile
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: budki dla ptaków

Post autor: Marfu »

No tak - sklep jeszcze nie dziala, a poza tym sporo zalezy od tego, czy kupujesz na miejscu, czy z dostawa

Napisz: [at].pl, a odbior na miejscu jest mozliwy w Warszawie i Siedlcach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości