nauka logicznego myślenia

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
fors
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2012, o 19:07

nauka logicznego myślenia

Post autor: fors »

cześć, chciałbym się Was poradzić, jak nauczyć się logicznego myślenia? Przeglądając arkusze z biologii zauważyłem, że jest tam wiele zadań na myślenie. Niby wiem o co chodzi w danym zadaniu, rozumiem jego treść, ale jednak nie umiem udzielić odpowiedzi. Zadania z chemii o ile się orientuję także są na myślenie, więc proszę o pomoc.
genaktiv
Posty: 45
Rejestracja: 9 mar 2012, o 10:19

Re: nauka logicznego myślenia

Post autor: genaktiv »

Ja Ci proponuję naukę logicznego myślenia ale nie taką, która będzie służyć rozwiązywaniu testów. Lepiej zainwestować w naukę myślenia, które sprawdzi się w różnych sytuacjach życiowych. Kiedyś była taka fajna książka Nauka poprawnego myślenia Narcyza Łubnickiego. Można ją jeszcze dostać czasem w antykwariatach.
A do testów najlepiej przygotujesz się rozwiązując te z lat ubiegłych i pracując z nauczycielem. Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe - pytaj, ma obowiązek pomóc uczniowi.
I moja drobna rada: ucząc się kładź nacisk na zrozumienie procesów lub zjawisk biologicznych i ich sens.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości