Rzęsa wodna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
piasek1200
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 21:00

Rzęsa wodna

Post autor: piasek1200 »

Witam! Mój temat pracy na Olimpiadę biologiczną brzmi: Wpływ rzęsy wodnej na fitooczyszczanie i muszę stwierdzić, że wbrew popularności rzęsy wodnej nie mogę znaleźć wystarczających informacji o niej i o jej działaniu. I tu rodzi się moja prośba odnośnie wszystkiego, co związane z rzęsą. Z góry dziękuję.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Rzęsa wodna

Post autor: AnnaWP »

To zależy co ma oczyszczać.
Będzie zużywać sporo azotanów i fosforanów, ale nie spodziewałabym się cudów przy jakiejś skomplikowanej chemii.

W zasadzie wynika to z cyklu obiegu pierwiastków.

A czemu rzęsa akurat? Bo szybko rośnie. Dotyczy to każdej w miarę szybko rosnącej rośliny wodnej.

Nie spotkałam się z danymi na rzecz tego, żeby rzęsa była jakaś wyjątkowa w tym względzie, ale z praktyki akwarystów - często wprowadzenie takiego chwasta pomaga uporać się z problemem glonów korzystających z nadmiaru tych jonów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości