książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
madzik93
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2010, o 15:24

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: madzik93 »

smile22 pisze:
Krebse pisze:Co uważacie o zbiorze zadań Pazdro z chemii?
Jest świetny, mimo to ma wadę, bo do wszystkich zadań nie ma odpowiedzi. Najlepiej mieć jeszcze jakiś zbiór.
Jak ktoś chce to posiadam wszystkie odpowiedzi do tego zbioru
werciusss
Posty: 28
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: werciusss »

1. Podstawy biologii, zestaw pytań zamknietych MEDYK, część 2 Andrzej Persona, cena przed : 35,00 , teraz :12,00
2. Zdaj maturę biologia, Maria Kowalczyk , Jadwiga Filipska, OFICYNA EDUKACYJNA, przed 19,50 zł, teraz 10 zł
3. Tablice Biologizne, Krystyna Grykiel, PODKOWA, przed :29,00, teraz 14, 00
4. Słownik Szkolny chemia,Mirosław Grębosz, WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA, cena przed :20,00, teraz 10,00
5. Słownik Szkolny biologia, Marzena Popielarska WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA, cena przed :20,00, teraz 10,00
6. Zbiór Ćwiczeń. Barbara Bukała OMEGA testy, przed :25,90, teraz 13
7. Arkusze Egzaminacyjne Chemia, OMEGA , 2007 , arkusze z lat (2005-2006 plus próbne z różnych OKE, PLUS odautorskich 5 arkuszy = łacznie 14 arkuszy podst, 14 rozsz), przed :16,90 teraz : 8,00
8. Zbiór Zadań Maturalnych poziiom rozsz,biologia, OMEGA, Małgorzata Jagiełło, przed : 24,90, teraz 13,00 (z tego Hanka robi spr)
9. Biologia zadania, OMEGA , Matura 2009, zadania ze wszystkich działow plus odautorskie matury, przed : 29,00 ,teraz 14,00
10. Dariusz Witowski biologia cześć 1 , przed 40,00, teraz 20,00
11. Dariusz Witowski biologia część 2, przed 37, 00 , po 17,00
12. Biologia Arkusze Egzaminacyjne , edycja 2009, ( matury styczniowe, majowe, marcowe i inne próbne plus odautorskie łacznie po 11 arkuszy rozsz, podst) przed 22,90 teraz 11,00
13. Zadania Chemia, WYDAWSNICTWO SZKOLNE PWN, Małgorzata Krzeczkowska, przed : 30,50, teraz : 17,00
14. Sposób na Maturę biologia, Małgorzata Jagiełło OMEGA, ( przykłady zadań maturalnych i sposób jak się do nich zabrać, jest tutaj zwrócona uwaga na najczestrze błedy, i takie chwyty robione przez oke , przed 13,90, teraz 8,00
15. Zbiór ćwiczeń Barbara Bukała , pakiety zadań OMEGA , przed 25,90, teraz 13,00 (
16. Chemia, testy dla maturzysty , matura 2008, Stanisława Hejrowska, OPERON , przed 25.90 teraz 10, 00
17. Zdadania testowe i długiej wypowiedzi z biologii, poziom rozszerzony , Ryszard Stachowiak, Empi2( wydawnictwo ) przed : 21,80, teraz 11.00
18. Encyklopednia Szkolna Biologia , duża, 4 tys haseł, rysunki, tablice, eseje tematyczne , ZIELONA SOWA, przed : 40,00 . teraz :20 ,00
19. Biologia wybór testów część 1, Andrzej Persona, MEDYK, przed 36,00 , teraz 15 ,00
20. Tablice Chemiczne , Podkowa, Jolanta Sawicka , przed 35,00 , teraz 16,00
21 pazdro chemia starsze wydanie, ale zadania te same ) przed 27 teraz 13

Książki które posiadam ) chętni prv
Awatar użytkownika
MyszaMania
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 13:58

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: MyszaMania »

Studentka III roku medycyny chętnie doradzi i pomoże informacją Mam dużo pomocy naukowych (arkusze, repetytoria, zbiory testów z BIOLOGII, CHEMII i FIZYKI) - oddam je za symboliczną cenę Zapraszam do kontaktu na priw Wiem, co przed Wami, dajcie sobie pomóc Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lika »

Colloportus pisze:Który wybrać?

Nie miałam żadnego w rękach, ale chyba wzięłabym ten pierwszy, bo ma nowszą datę wydania i jego opis bardziej do mnie przemawia.
Awatar użytkownika
NathalieRoss
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:45

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: NathalieRoss »

Powiedzcie mi, proszę, czy kolejne wydania zbioru Biologia. Nowa matura wydawnictwa Park Edukacja bardzo się różnią? Zastanawiam się, czy warto kupować zbiór z 2005 roku, czy lepiej szukać czegoś nowszego.
Awatar użytkownika
MyszaMania
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 13:58

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: MyszaMania »

BIOLOGIA
1.BIOLOGIA. ZBIÓR ZADAŃ Wyd. IDEA
2.ORYGINALNE ARKUSZE EGZAMINACYJNE BIOLOGIA Wyd. ZIELONA SOWA
3.BIOLOGIA ARKUSZE EGZAMINACYJNE Wyd. OMEGA (różne roczniki)
4.BIOLOGIA. TESTY DLA MATURZYSTY Wyd. OPERON (różne roczniki)
5.NOWA MATURA. BIOLOGIA. ZADANIA. Wyd. PARK EDUKACJA
6.REPETYTORIUM BIOLOGIA dla maturzystów Wyd. Oxford University Press
7.NOATATKI Z LEKCJI. BIOLOGIA. 3 CZĘŚCI. Wyd. OMEGA

CHEMIA
1.CHEMIA 1 Podręcznik Wyd. WSiP (zakres podstawowy i rozszerzony) + CD
2.CHEMIA. ZBIÓR ZADAŃ. M. Koszmider Wyd. WsiP
3.CHEMIA 1 Podręcznik Wyd. OPERON W. Hejwowska
4.ZBIÓR ZADAŃ WITOWSKIEGO CZ. 1 i 2
5.REPETYTORIUM CHEMIA Wyd. ZIELONA SOWA
6.ZBIÓR ZADAŃ Z CHEMII K. Pazdro (dostępny poziom ROZSZERZONY brązowy i PODSTAWOWY granatowy)
7.CHEMIA. TESTY DLA MATURZYSTY. Wyd. OPERON (różne roczniki)
8.CHEMIA. ARKUSZE EGZAMINACYJNE. SERIA MATURA. Wyd. ŻAK
9.REPETYTORIUM CHEMIA dla maturzystów Wyd. Oxford University Press
10.NOWA MATURA. CHEMIA. ZADANIA. Wyd. PARK EDUKACJA
11.TRENING MATURZYSTY. CHEMIA. (Poziom podstawowy i rozszerzony) Wyd. GREG
12.REPETYTORIUM MATURZYSTY Wyd. GREG
13.PASZPORT MATURZYSTY CHEMIA Wyd. EREMIS
14.NOTATKI Z LEKCJI. CHEMIA NIEORGANICZNA. Wyd. OMEGA

FIZYKA
1.FIZYKA I ASTRONOMIA VADEMECUM MATURALNE - OPERON + CD
2.ZBIÓR ZADAŃ MATURALNYCH FIZYKA - OMEGA
3.ZBIÓR PROSTYCH ZADAŃ Z FIZYKI K. Chyla Wyd. ZAMIAST KOREPETYCJI
4.FIZYKA K.Chyla PODRĘCZNIK DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH Wyd. DEBIT
5.FIZYKA K.Chyla ZBIÓR ZADAŃ TESTOWYCH (do powyższego podręcznika) Wyd. DEBIT
6.ZBIÓR ZADAŃ Z FIZYKI dla uczniów klas licealnych o poszerzonym programie fizyki, Wyd. ZamKor
7.ZBIÓR ZADAŃ ZAKRES ROZSZERZONY NOWA MATURA Wyd. RES POLONA
8.TRENING MATURZYSTY – ARKUSZE Wyd. GREG
9.REPETYTORIUM FIZYKA dla maturzystów Wyd. Oxford University Press
10.REPETYTORIUM MATURZYSTY Wyd. GREG
11.REPETYTORIUM Z FIZYKI M. Wójcik Wyd. Skrypt
12.ARKUSZE EGZAMINACYJNE Wyd. OMEGA (różne roczniki)
13.VADEMECUM MATURZYSTY Wyd. ZIELONA SOWA
14.VADEMECUM MATURZYSTY Wyd. OŚWIATA
15.TESTY MATURALNE Z FIZYKI Wyd. HELION
16.FIZYKA. ZESTAWY ZADAŃ przygotowujących do matury i egzaminów na studia Wyd. VIDEOGRAF II
17.FIZYKA. Wybór testów z egzaminów wstępnych na AM i kierunki przyrodnicze Wyd. MEDYK
18.PASZOPRT MATURZYSTY FIZYKA. Wyd. EREMIS
19.FIZYKA I ASTRONOMIA. TESTY DLA MATURZYSTY Wyd. OPERON (różne roczniki)
20.PEŁNE PRZYGOTOWANIE DO MATURY Z FIZYKI. Zadania maturalne. Wyd. ZAMKOR
21.FIZYKA DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (Kurs podstawowy z elementami kursu rozszerzonego oraz dodatkowe książki pt. treści rozszerzające) Wyd. ZAMKOR – CZĘŚĆ 1, 2, ZBIÓR ZADAŃ
22.NOTATKI Z LEKCJI. FIZYKA. 3 części. Wyd. OMEGA
23.FIZYKA ZBIÓR ZADAŃ. Wyd. ŻAK

Dodatkowo mam znajomą, która chętnie udostępni materiały z których korzystała na zajęciach INSTYTUT MEDICUS.

Zapraszam!
Awatar użytkownika
MyszaMania
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2008, o 13:58

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: MyszaMania »

p.s Mam jeszcze BIOLOGIĘ ZE ŚLIMAKIEM Stara, ale super!
wordshearts
Posty: 8
Rejestracja: 3 gru 2011, o 07:57

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: wordshearts »

hej, przepraszam może gdzieś powtórzyło się już moje pytanie, ale muszę się szybko zdecydować chciałabym sobie kupić vademecum do biologii i chemii z wyd greg
1.jpg
1.jpg (12.53 KiB) Przejrzano 571 razy
ale czy w ogóle one sie nadają? są tanie ale czy można się z nich dobrze przygotować? szukam kogoś kto sie z nich uczył lub coś słyszał na ten temat. Mam jeszcze z biologii repettorium maturalnie że zdasz, ale jakoś ciężko mi z nią idzie prooszę o pomoc
carmenxx
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 18:45

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: carmenxx »

Witam, mam zamiar zdawać maturę rozszerzoną z chemii i biologii w 2014 roku, czyli w sumie mam jeszcze trochę czasu ale już chcę powoli zbierać sobie różne przydatne rzeczy i nie chcę przesadzić, więc dlatego pisze

W szkole na biologii korzystamy z operonu, który przynajmniej dla mnie jest tragiczny, tak samo jak wademekum, które pomimo tego że jest niby ładnie poukładane to jednak strasznie chaotyczne i nie jestem w stanie czegokolwiek z tego powtórzyć _._
Kupić mam zamiar podręcznik Nowej Ery, razem z ich maturalnymi kartami pracy, tak jakoś przyjaźnie wyglądał jak przeglądałam. Do tego zbiór zadań maturalnych Omegi biologia-matura-2013-zbior-zadan-maturalnych, ABC maturalne wsipu i zbiory zadań Witowskiego.
Co do wademekum mam straszny dylemat, zraził mnie ten operon. Zastanawiam się nad Wiesz, że umiesz wsipu z tego co na stronie widziałam kilka stron może być ciekawe ale nie mogę znaleźć tego w moim mieście, żeby przejrzeć dokładniej.
Coś polecacie, odradzacie?
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lika »

Po pierwsze jest to VADEMECUM a nie Wademekum. Proponuje sprawdzić Ewę Pyłkę-Gutowską. Poleca ją tutaj bardzo wiele osób, jest dość obszerna, ok. 300 stron, poukładanych w różne działy tematyczne. Nie jest tak kolorowa jak Vademecum Operonu, ale też posiada wiele różnych schematów i tabel i przeglądając ją, zauważyłam, że jest pisana zrozumiałym i przystępnym językiem.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: tomsa1993 »

Słyszałem że do chemii organicznej podobno najlepszy jest podręcznik Witolda danikiewicza czy może ktos się wypowiedziec na ten temat bo posiadam ten podr tylko wydanie 1 z 1995r i nie wiem czy jest dobry czy trzeba nowsze wydania.
Co polecacie do biol R pod maturke jaki waszym zdaniem zbór jest najlepszy.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: mila1305 »

tomsa1993, mam ten podrecznik z chemi, moim zdaniem ok, ale szału nie ma, duzo takich pierdoł typu zastosowanie
zbioru z biol nie ma idealnego, ja pod maturę preferuje zbiory omegi bukały, zelaznej, jagieło itp, tydzien po tyg, ale sama narazie robie z bio persone i witowskiego, co wykracza poza maturę, ale co mi szkodzi? pozneij wezmę sie za te bardziej maturalne zbiory
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: tomsa1993 »

a ty masz tak samo z 1 wydania czy nowsze .
Jakie preferujesz zbiory z chemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości