Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: lith »

Omg. Tak czytam o tych książeczkach i nie wiedziałem, że takich pieniędzy sobie życzą o.O U nas na badanie kału w miejscowym labie jest za friko, tylko trzeba iść po świstek do dziekanatu. Książeczkę dostałem za darmo odbierając wyniki w labie bo akurat jakieś mięli. Gumedowy lekarz medycyny pracy nie chciał żadnej kasy za wpisanie, bo jak to kasować swojego o.O
Na praktykach musiałem dorabiać badania to też za większość nie zapłaciłem, a z wpisem to w ogóle bez problemu, wystarczyło się dopytać, kto w szpitalu może mi to wpisać, znaleźć go i poprosić.
rider212
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2012, o 21:04

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: rider212 »

kolchicyna192 pisze:
Sorymina pisze:Takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego Kato są tak wysoko w rankingach LEPu, jednocześnie mając najniższy próg przyjęcia maturzystów na studia w Polsce?
Chyba ktoś nie widział Szczecina.
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Corpus_Pineale »

Szczecin zaiste pojechał w tym roku, pięć miejsc w rankingu do góry

A co do niskich progów to wybaczcie - Szczecin (na przykład skoro się już napatoczył, ale to samo na innych uczelniach) ma miejsc 180, więc próg jest inny (co prawda uczelnia bierze 3 przedmioty), a SUM ma miejsc 508. Jak łatwo zauważy,ć nawet jeśli podzieli się to na dwa wydziały, to jest to ok. 250 miejsc na wydział. Dość dużo, a ponad to te dwa wydziały nie mają żadnego znaczenia, bo i tak lista przyjętych jest wspólna, rekrutacja odbywa się w obrębie uczelni, nie zaś poszczególnego wydziału (jeśli chodzi o lek). Stąd niskie progi.

Jeśli chodzi o LEP, ludzie z Ligoty często gęsto zdają go bardzo dobrze, bo się ich ciśnie niemiłosiernie od pierwszego dnia
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Rafau »

Corpus_Pineale pisze:
Jeśli chodzi o LEP, ludzie z Ligoty często gęsto zdają go bardzo dobrze, bo się ich ciśnie niemiłosiernie od pierwszego dnia
Nie strasz nie strasz, bo sie wiesz
Pluszak
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 15:47

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Pluszak »

Nie przesadzałbym z tym ciśnięciem I tak w wieeelu przypadkach potrzeba tu więcej szczęścia niż rozumu
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: Corpus_Pineale »

No, cóż, podobno w Zabrzu jest nieco bardziej lajtowo Choć wszystko (i wszędzie) zależy od tego, na kogo się trafi P
kimiak
Posty: 132
Rejestracja: 26 lip 2012, o 15:14

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: kimiak »

a ja mam pytanie dotyczące książek
wiem, że mamy mieć atlas Sobotty po angielsku i tu moje pytanie czy na początek on wystarczy, czy kupować coś jeszcze?
Mam zamiar zaopatrzyć się w Bochenka oczywiście i Skawinę, i tu się kończy moja wiedza na temat tego co potrzebne jest od razu

wiem, że na stronach katedr są wykazy, ale zastanawiam się czy to wszystko potrzebne jest od razu, co warto kupić, a co wystarczy wypożyczyć/skserować?
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: Co student I roku medycyny wiedzieć powinien.

Post autor: atasteofhoney »

wystarczy wystarczy, a później jeżeli będzie taka potrzeba można się zastanawiać co dalej

ten angielski niestety może nieźle utrudnić Wam życie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości