Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Cherry57847
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Cherry57847 »

Czesć chodzi ktoś z Was na korki np w 3 osoby? Bo chodzę z kolega na chemię 2h w tyg i teraz koleżanka z klasy też chce się do nas dołączyć i tak się zastanawiam czy 3 osoby to już nie za dużo. Co o tej sytuacji sądzicie?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

Cherry57847 pisze:Czesć chodzi ktoś z Was na korki np w 3 osoby? Bo chodzę z kolega na chemię 2h w tyg i teraz koleżanka z klasy też chce się do nas dołączyć i tak się zastanawiam czy 3 osoby to już nie za dużo. Co o tej sytuacji sądzicie?
Wedlug mnie najlepiej na korki chodzic samemu. Wtedy korepetytor poswieca ci cala swoja uwage, a ty maksymalnie skupiasz sie nad danym zagadnieniem. Pamietam jak przygotowujac sie w gim do konkursu z chemii najpierw chodzilismy w 3 osoby, a potem w kolejnym etapie juz ja sam. Znacznie wiecej sie nauczylem indywidualnie niz w tej malej grupce. Skoro chodzisz juz tym kolega to chodz dalej. Wiadomo, we dwojke razniej, ale wciagniecie trzeciej osoby to wg mnie zly pomysl.

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Colloportus ma w 100% rację
Im więcej osób, tym gorzej dla Ciebie. Nauczyciel nie poświęci Ci aż tyle uwagi.

Awatar użytkownika
Cherry57847
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Cherry57847 »

właśnie jestem tego samego zdania co wy ale tak mi koleżanka marudzi że pomyślałam że może przesadzam ale widze że mam racje
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Lunette »

Ja chodziłam z chemii rok temu we 3 osoby i trochę kiepsko było, bo ja wszystko rozumiałam, a znów koleżanki nie bardzo - każde 15 minut zlatywało na tłumaczeniu im tego, czego nie kapowały, a w tym czasie ze mną możnaby już robić dalej.
Dlatego najlepiej samemu lub z kolegą/koleżanką na podobnym poziomie.
magdaaalenaaa
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: magdaaalenaaa »

orientujecie się może jakie studia trzeba skończyć żeby uczyć anatomii czy biochemii np. na akademiach medycznych? bo nie wiem, czy są jakieś odrębne studia żeby móc studiować te kierunki
Awatar użytkownika
Piotr_gd2
Posty: 91
Rejestracja: 26 paź 2009, o 20:13

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotr_gd2 »

Mam kilka pytań, które nasunęły mi się podczas rozwiązywania zadań ze zbioru OMEGI.

Pyt.1
Wiadomo o co chodzi w zjawisku Osmozy. Cz. rozpuszczalnika przenikają przez błonę pólprzepuszczalną ze środowiska hipotonicznego do hipertonicznego. A Jaką odpowiedź udzielić jeśli oba środowiska mają identyczne stężenia roztworu ? - Ja napisałem, że cz. wody nie przemieszczają się między roztworami, natomiast w kluczu jest odp - ruchy w obu kierunkach równoważą się

Pyt.2
Jaka jest funkcja filamentów aktynowych w cytoszkielecie? Napewno odpowiadają za zmianę kształtu oraz ruch pełzakowaty komórki. A czy mogą pełnić rolę w transporcie wewnątrzkomórkowym ? Wg. Zbioru OMEGI tak, a ja w żadnym podr nie znalazlem takiej informacji.

Pyt.3
Zadanie - przyporządkuj do jądra i cytozolu wszystkie odpowiednie struktury komórkowe wybrane od A do D.
A. Rybosomy
B. Chromosomy
C. Lizosomy
D. Jąderko

Jak byście to zrobili ?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: terrible_justyna »

Piotr_gd2,
1. pamiętam, że kiedyś natrafiłam na podobne zadanie. korepetytorka mówiła mi wtedy, że przecież wszechświat dąży to nieładu (entropia), więc cząsteczki nie będą se siedziały. będą fikać tam i z powrotem, ale stężenia zostaną utrzymane, bo, tak jak napisałeś, ruchy w obu kierunkach równoważą się.

2. filamenty mają niewielki udział w powstawaniu pewnych szlaków wewn. komórki (podobnie jak siateczka endoplazmatyczna). po tych szlakach może odbywać się transport wewnątrzkom. (a przynajmniej ja tak rozumiem to zadanie).

3. jądro - B, D cytozol - A, C
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Przemeqq »

nie umniejszając twojego sukcesu - masa książek go nie zapewniła )
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: paaula »

dobra reklama zawsze spoko
addict
Posty: 77
Rejestracja: 26 lis 2011, o 14:56

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: addict »

Z góry przepraszam jesli spamuje w temacie

Zestaw PWNu Repetytorium, Trener, Zbior zadanmiał ktoś stycznosc? Interesuje mnie repetytorium a jesli nie to to jakie mozecie mi polecic?
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: mila1305 »

addict, z chemii dobry jest trener
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Kingu$ka »

Uwielbiam Trenera* z chemii Jak czegoś nie rozumiem to tam zerkam i od razu wszystko jasne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości