zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: agata92 »

Na pierwszym roku wszystko jest w Rokitnicy na Jordana. Jedynie protetyka jest w Bytomiu i pierwsza pomoc w Zabrzu na 3 Maja, ale tam nie ma po co iść przed zajęciami.
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: nicka »

nie przypominam sobie zeby ktokolwiek mial mikrobiologie jamy ustnej z pania dr K
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: nicka »

z mikrobiologii j.u. nie robia wiekszych problemow, w stosunku do mikrobiologii ogolnej niebo a ziemia:P no wiadomo pare osob nie zdało,ale po to jest poprawka:) obowiazuje własciwie jeden podrecznik do egzaminu plus wyklady. i trzeba tez pare rzeczy powtorzyc z mikrobiologii ogolnej ale asystenci powinni zwrocic na to uwage na zajeciach (przynajmniej ja tak miałam)
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: smooth_criminal »

Ok, no to dzieki wielkie w takim razie nicka
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: Karolajn18 »

A ja mam pytanie odnośnie przepisywania zajęć. Mam za sobą rok analityki medycznej (wrocław) i tam również miałam biofizykę, czy istnieje możliwość przepisania chociaż ćwiczeń, bo moją tróję z egzaminu wątpię, żeby mi przepisali to samo pytanie jeśli chodzi o chemię, tylko nie wiem, czy na stomie też ona jest?
Poza tym, czy mógłby ktoś napisać wszystkie potrzebne książki na 1 roku? Oraz czy da radę wypożyczyć je z biblioteki (mam na myśli to, czy starczy dla większości uczniów, czy jest mało egzemplarzy).
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: agata92 »

Biofizyki nie przepisują NIKOMU, więc nie ma szans Każdy musi przez to przejść niestety, ale inne przedmioty np. chemię możesz próbować przepisać.
Jeżeli chodzi o książki to ten temat był już poruszany na forum. Większość książek można dostać w bibliotece, ale ich ilość jest ograniczona i dla wszystkich nie starcza. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej załatwić sobie z biblioteki książki z anatomii, na resztę przedmiotów można uczyć się z kserówek i nie ma problemów.
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: eschtin »

hej, mam pytanie w poniedziałek mamy pierwsze zajęcia z materiałoznawstwa, podzieli się ktoś wiedzą czy mamy się spodziewać jakiejś wejściówki?
lalabogusz
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2016, o 12:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: lalabogusz »

Hej wszystkim

Dostałam się na stomę do Zabrza, po 2 latach studiowania farmacji na UJ. Mam pytanie, a właściwie dwa. :
1). czy komuś z Was przepisali stamtąd np chemię, immunologię z innej uczelni ? Czy raczej nie idą na rękę i trzeba powtarzać przedmiot ?

2). czy w Zabrzu jest jakaś ogólnodostępna czytelnia dla studentów do nauki

2). czy jest jakiś ew rynek / centrum cokolwiek gdzie można wyjść ? Nie chodzi mi o wielkie imprezy bo na to zapewne nie ma czasu, ale ogólnie czy oprócz okolic uczelni jest jakaś hmm jakby to nazwać, troszkę cywilizacja albo inna ładniejsza część miasta ? Bo po wizycie w Zabrzu w celu złożenia dokumentów mam dość średnie odczucia odnośnie samego charakteru okolicy i boję się o ew depresję

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi : )
lalabogusz
Posty: 2
Rejestracja: 2 sie 2016, o 12:52

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: lalabogusz »

Hej wszystkim

Dostałam się na stomę do Zabrza, po 2 latach studiowania farmacji na UJ. Mam pytanie, a właściwie dwa. :
1). czy komuś z Was przepisali stamtąd np chemię, immunologię z innej uczelni ? Czy raczej nie idą na rękę i trzeba powtarzać przedmiot ?

2). czy w Zabrzu jest jakaś ogólnodostępna czytelnia dla studentów do nauki

2). czy jest jakiś ew rynek / centrum cokolwiek gdzie można wyjść ? Nie chodzi mi o wielkie imprezy bo na to zapewne nie ma czasu, ale ogólnie czy oprócz okolic uczelni jest jakaś hmm jakby to nazwać, troszkę cywilizacja albo inna ładniejsza część miasta ? Bo po wizycie w Zabrzu w celu złożenia dokumentów mam dość średnie odczucia odnośnie samego charakteru okolicy i boję się o ew depresję

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi : )
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: lofebug »

2) No niby jest na Rokitnicy na kampusie czytelnia. Ale słowo czytelnia to za dużo powiedziane. Kilka krzeseł i stolików z lat 90 albo i lepiej. No ale jest taki przybytek i można w nim w spokoju posiedzieć i się pouczyć.
3) Na helence albo rokicie są kebaby, jakieś pizzerie . Tu tyłka nie urywa. Centrum co prawda nie ma rynku, ale jest Okrąglak, jakieś knajpki też się znajdą, kino i centrum rozkoszy i uciech galeria Platan. Kraków to to nie jest, Katowice też nie. Jak się chce to można, tylko mieszkając na Rokicie nie zawsze chce się tułać autobusem do centrum w celu zapewnienia sobie rozmaitych doznań bądź innych bodźców.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości