Cena sprzedaży mikroskopów

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Cena sprzedaży mikroskopów

Post autor: Blade7 »

Witam
Mam dwa mikroskopy, które chciałbym sprzedać np. na allegro i kupić nowy za 200-300zł. Chciałbym się Was poradzić na ile wyceniacie moje mikroskopy.

Dokładnie to mam dwa, jeden dostałem od ojca. Przywiózł z targu używanych rzeczy z Niemiec jakieś 8lat temu, więc jest bez sprzętu - sam mikroskop), poniżej zdjęcia:

Niestety wymaga wyczyszczenia całej optyki.

Drugi sam kupiłem na allegro taki jak ten:
allegro 2608665215
1.jpg
1.jpg (19.19 KiB) Przejrzano 12495 razy
za 100zł jakieś pół roku temu, lecz okazało się, że to złom.
Praktycznie jest nie używany (tylko kilka obserwacji na szkiełkach w zestawie). Cały zestaw jest kompletny.

Czy jest szansa, żebym coś na nich zarobił?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Cena sprzedaży mikroskopów

Post autor: planapo »

Czy jest szansa, żebym coś na nich zarobił?
skoro dostales to kazda kwota bedzie zarobkiem, jego wysokosc to inna sprawa (o ile w ogole w stanie do czyszczenia sie sprzeda) dostaniesz pewnie najwyzej ~20-30 zl.

za 200-300 zl mozesz kupic najwyzej plastikowa chinska zabawke.

poczytaj troche forum bo takich pytan bylo juz dziesiatki (:
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Cena sprzedaży mikroskopów

Post autor: Blade7 »

Chciałem, żeby ktoś mi właśnie doradził ile mam wziąć za te mikroskopy. Mówisz, że za stary 20-30zł, a za ten nowy ile powinienem wziąć?
Na allegro wypatrzyłem taki mikroskop (349zł):
allegro 2616771249
Myślę, że jest bardzo dobry jak dla domowego amatora. Nie chcę zbyt dużo inwestować, bo niestety nie ma kasy no i nie potrzebuje super sprzętu.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Cena sprzedaży mikroskopów

Post autor: planapo »

ten podlinkowany to malenka chinska zabaweczka. jesli do amatorskiego uzytku to naprawde lepiej kupic uzywany, a lepszy. szkolny PZO kupi za okolo 100 zl i jest o niebo lepszy. np taki: allegro 2634709233 dokupic mu z czasem 3-ci obiektyw i voila (to sa starsze tzw krotkie obiektywy - posjawiaja sie za grosze). za 300 nikt go raczej nie kupi. mozna tez poczekac az sie cos pojawi - szkolne dosc czesto sa na allegro - zapytac tutaj czy warto i koniec (:

ten nowy jest wart tyle samo, o ile nie mniej, bo to juz straszna tandeta.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość