Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
bubunio
Posty: 55
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:20

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: bubunio »

Mam plan jedynie na wrzesień. Uczę się od 10. po jednej godzinie. Jak nie dam rady dzisiaj zrobić czegoś z biologii i chemii, to robię jutro dwie lub pojutrze trzy. Na razie staram się nie szaleć. Wiara we własny siły pomaga i ją polecam wszystkim popadającym w histerię. Myślę, że na medycynie/farmacji jest o wiele więcej takich matur. Ludzie kiedyś mieli w szkołach grekę, łacinę, kaligrafię i milion innych przedmiotów, o których teraz pamiętają jedynie nasi dziadkowie, a jednak dawali radę. Zresztą, nie ma co porównywać starej matury i tej aktualnej Dlatego zamiast się martwić lepiej pracować. Powodzenia
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: promyczek14175 »

i co najważniejsze nie będzie klucza odpowiedzi
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: lou »

to jak to jest? teraz macie wszystkie mozliwe przedmioty jakie sa w liceum na poziomie podstawowym tak? czyli po ile godzin w tygodniu z matmy, polskiego,jezyka a ile z pozostalych?
a pozniej w drugiej klasie jak to wyglada? juz uczycie sie tylko biologii, chemii, fizyki, matematyki, polskiego i jezyka tak?
jezeli jest tak jak mysle to powiem Ci ze z kolezankami wiele lat myslalysmy ze byloby super gdyby takie cos wprowadzili, ale to jest polska a nie usa a tu psikus
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: smile22 »

lou, u mnie w szkole w trzeciej klasie mieliśmy tylko polski, język, matematyka, wf i religia. Do tego chodziliśmy na fakultety z wybranych przedmiotów, które chcieliśmy zdawać na maturze. Nie trzeba było czekać na reformę.
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: balsamdladuszy »

A o co chodzi z tym kluczem odpowiedzi Nie będzie już go
Ja też jestem chora. Sezon na infekcje ROZPOCZĘTY! Nie wiem jak u was ale u mnie pogoda boska. Sloneczko, ciepełko, ani jednej chmurki na niebie. Jak dobrze mieć jescze wakacje. Pewnie nie wyrabiałabym w szkole siedząc w ławce. Zawsze miałam z tym problem.


Od rana jade z Witkiem, potem wykładam się z Bukałką albo Medykiem na ogródek i łapię ostatnie chwile lata

lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: lou »

A co z profilami? Wybieracie juz przy rekrutacji czy pierwsze klasy sa wszystkie ogolne, a potem w drugiej klasie zmiany skladu klas w zaleznosci od tego kto chce pisac na maturze ?
Powiem Ci szczerze ze to chyba zmiana na lepsze: macie rok na ogarniecie sie w liceum, przygotowanie jakiegos systemu nauki, gromadzenie materialow, przygotowania pamieci a potem 2 lata na solidne przygotowanie
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

mmatuszewski12, do szkoły!
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: promyczek14175 »

tak, nie będzie klucza. ma się liczyc nasz kreatywoność
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: balsamdladuszy »

No jasne. To jak teraz będą prace oceniane?

mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mila1305 »

Kochani, dzis moja nauczycielka od biologii zadała dziwne pytanie na lekcji. W sumie nawet nei do końca je rozumiem. Czemu jony potasu w neuronie są ujemne? Dziwne. MOim zdaniem jony potasu zawsze są dodatnie, a wnetrze komórki jest naladowane ujemnie, bo przeważają nad jonami K+ aniony. Nie wiem jak mam rozumieć to pytanie. POmoże ktos?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

Jon potasu i ujemny za bardzo się z sobą nie wiąże.
Chodzi tutaj głównie o różnicę stężeń jonów utrzymywaną przez działanie pompy sodowo-potasowej po obydwu stronach błony. Jony potasu znajdują się pierwotnie w środowisku ujemnie naładowanym, więc dlatego określa się je jako jony ujemne
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mila1305 »

wiem, ze odpowiedz miała być chemiczna, naprawdę dziwne pytanie, ale dziekuję Wam
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: promyczek14175 »

z tymi choroplastami to dobrze matuszewski napisałeś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości