biologia, chemia - INTERAKTYWNIE !

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
rooty5
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 19:43

biologia, chemia - INTERAKTYWNIE !

Post autor: rooty5 »

Witam !
Mam pytanie. Pamiętam, że kiedyś w szkole na lekcji biologii nasza nauczycielka włączyła nam bardzo fajną stronę internetową, gdzie krok po kroku, tematycznie były prowadzone lekcje biologii. Były to dość proste, animowane filmiki z bardzo dokładnym i fachowym komentarzem, co ważne : idealne do nauki do matury (zawierały odpowiednią ilość informacji ,prawie tak jak podręcznik). Po każdym filmiku następowało sprawdzenie wiedzy polegające na rozwiązywaniu zadań (też interaktywnie). Nasza lekcja dotyczyła transportu substancji przez błony biologiczne i w pamięci utkwiło mi jedno zadanie. Mianowicie, trzeba było przeciągnąć odpowiednie związki chem. przez błonę komórkową. Przechodziły tylko te, które mogły a reszty nie można było przeciągnąć. Niestety nigdzie nie mogę znależć tej strony, a była ona bardzo pomocna-atrakcyjne źródło nauki. W związku z tym kieruję do Was te pytania : czy wiecie co to była za strona ? pamiętacie podobne zadania lub strony internetowe ? proszę o informacje z góry dziękuję i pozdrawiam myślę, że wiele osób skusi się tego typu powtórki do matury
Koszatniczkaa
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2012, o 13:21

Re: biologia, chemia - INTERAKTYWNIE !

Post autor: Koszatniczkaa »

Do nauki to trochę mało, bardziej jako ciekawostka
Awatar użytkownika
rooty5
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 19:43

Re: biologia, chemia - INTERAKTYWNIE !

Post autor: rooty5 »

Tak ! Właśnie o to ale faktycznie, wydawało mi się, że jest tego więcej. W każdym razie cieszę się, że ktoś to znalazł. Można sobie trochę urozmaicic naukę. Pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość