Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Danutka
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2012, o 12:30

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Danutka »

Co do samodzielnej nauki chemii?
Niby mam to z Wyd. M. Rożaka (pierwsza część, pozostałe na obecną chwilę, widzę, że ciężko jest dostać) i jest fajnie, ale to wydanie z 2002. Są nowsze? I czy to jest dobre?
Awatar użytkownika
Chance
Posty: 17
Rejestracja: 1 sie 2012, o 13:07

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Chance »

Całym serduchem nienawidzę Rożaka, to chyba najbardziej nieprzystępne książki do nauki chemii, tym bardziej samodzielnej. W klasie maturalnej już w styczniu miałam zakończony materiał i znalazłam ponad 30 błędów w 3cz. Ja, uczennica! udało mi się opchnąć na kiermaszu cz. 2 i 3, o 1 nawet nikt nie zapytał. Wiele tematów jest zbyt obszernie rozpisanych, pełno za przeproszeniem pierdół, a niektóre działy są potraktowane bardzo po macoszemu, a niektóre zagadnienia omówione w jednej linijce (teraz już nie pamiętam dokładnie co to było, od maja już mózg jest na wypoczynku). Jeszcze chemia organiczna ujdzie, ale było wiele niepotrzebnych reakcji, w których nawet nie zgadzały się współczynniki, albo był tylko ogólny schemat reakcji, a na co to komu? Chemia org., to tylko pamięciówa i do tego potrzebne są jasne, przejrzyste reakcje, wzory itd.
Dla mnie lepszy jest Operon. Nawet słynne bufory były w Operonie. Ogólnie dosyć się polubiłam z tymi książkami, ale moje zeszyciki to debeściaki.
Powiadają, że podręczniki Pazdro są nawet na fajnym poziomie, koleżanka chwaliła, trochę z nich korzystała, a maturkę zdała na 80%
Lethora
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 14:55

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Lethora »

Danutka, tak jak wcześniej pisałam, polecam ten zestaw z Pazdry Ja opierałam się głównie na nim i do tego robiłam zadania z Witowskiego, na korki nie chodziłam, a zdałam maturę z chemii na 95%
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: smile22 »

Danutka, dla każdego różne podręczniki mogą być przystępne. Część zachwala Rożaka, część Operon a inni 4 tomowe podręczniki Pazdry (wg również bardzo dobre).
Są nowsze wydania Rożaka, ale są wydawane przez Nową Erę.
Awatar użytkownika
Chance
Posty: 17
Rejestracja: 1 sie 2012, o 13:07

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Chance »

Owszem, jest nowsze wydanie, ale niczym praktycznie nie różni się od starego. Ze względu na ogromną ilość błędów po prostu odradzam.
werciusss
Posty: 28
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:04

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: werciusss »

KSIĄŻKI KTÓRE POSIADAM :

1. Podstawy biologii, zestaw pytań zamknietych MEDYK,
część 2 Andrzej Persona, cena przed : 35,00 , teraz :12,00
2. Zdaj maturę biologia, Maria Kowalczyk , Jadwiga Filipska, OFICYNA EDUKACYJNA, przed 19,50 zł, teraz 10 zł
3. Tablice Biologizne, Krystyna Grykiel, PODKOWA, przed :29,00, teraz 14, 00
4. Słownik Szkolny chemia,Mirosław Grębosz, WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA, cena przed :20,00, teraz 10,00
5. Słownik Szkolny biologia, Marzena Popielarska WYDAWNICTWO ZIELONA SOWA, cena przed :20,00, teraz 10,00
6. Zbiór Ćwiczeń. Barbara Bukała OMEGA testy, przed :25,90, teraz 13 ( z tego Hanka robi spr )
7. Arkusze Egzaminacyjne Chemia, OMEGA , 2007 , arkusze z lat (2005-2006 plus próbne z różnych OKE, PLUS odautorskich 5 arkuszy = łacznie 14 arkuszy podst, 14 rozsz), przed :16,90 teraz : 8,00
8. Zbiór Zadań Maturalnych poziiom rozsz,biologia, OMEGA, Małgorzata Jagiełło, przed : 24,90, teraz 13,00
9. Biologia zadania, OMEGA , Matura 2009, zadania ze wszystkich działow plus odautorskie matury, przed : 29,00 ,teraz 14,00
10. Dariusz Witowski biologia cześć 1 , przed 40,00, teraz 20,00
11. Dariusz Witowski biologia część 2, przed 37, 00 , po 17,00
12. Biologia Arkusze Egzaminacyjne , edycja 2009, ( matury styczniowe, majowe, marcowe i inne próbne plus odautorskie łacznie po 11 arkuszy rozsz, podst) przed 22,90 teraz 11,00
13. Zadania Chemia, WYDAWSNICTWO SZKOLNE PWN, Małgorzata Krzeczkowska, przed : 30,50, teraz : 17,00
14. Sposób na Maturę biologia, Małgorzata Jagiełło OMEGA, ( przykłady zadań maturalnych i sposób jak się do nich zabrać, jest tutaj zwrócona uwaga na najczestrze błedy, i takie chwyty robione przez oke , przed 13,90, teraz 8,00
15. Zbiór ćwiczeń Barbara Bukała , pakiety zadań OMEGA , przed 25,90, teraz 13,00
16. Chemia, testy dla maturzysty , matura 2008, Stanisława Hejrowska, OPERON , przed 25.90 teraz 10, 00
17. Zdadania testowe i długiej wypowiedzi z biologii, poziom rozszerzony , Ryszard Stachowiak, Empi2( wydawnictwo ) przed : 21,80, teraz 11.00
18. Encyklopednia Szkolna Biologia , duża, 4 tys haseł, rysunki, tablice, eseje tematyczne , ZIELONA SOWA, przed : 40,00 . teraz :20 ,00
19. Biologia wybór testów część 1, Andrzej Persona, MEDYK, przed 36,00 , teraz 15 ,00
20. Tablice Chemiczne , Podkowa, Jolanta Sawicka , przed 35,00 , teraz 16,00

lekarski gdańsk za pierwszym podejściem !
PRV
Danutka
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2012, o 12:30

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Danutka »

Dziękuje za rady.

Operonu nie cenie. Nie wiem co prawda jak wygląda chemia w jego wydaniu, ale nauka biologii z tej książki to dla mnie męka.

Zdecyduje się jednak na Pazdro. Przeglądałam, podoba mi się, a skoro twierdzicie, że jest dobry.
Awatar użytkownika
bubunio
Posty: 55
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:20

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: bubunio »

Moja top lista wygląda następująco:
Biologia:
Cały operon plus wszystkie książki z serii Notatki z lekcji
Witowski,
Tydzień po tygodniu do matury z biologii oraz Persona i testy Lewińskiego.
Mam również Villego, ale z lat 1994 więc raczej do niego nie zaglądam )
Testy maturalne z operonu
Przerabiam też ćwiczenia z operonu. Bardzo miłe i dobre na lekkie powtórki.

Chemia:
Operon, ale zastanawiam się nad lepszą książką z teorią.
Witowski i Pazdro
Zbiór zadań operona

Myślę jeszcze nad jednym zbiorem zadań, który by bardziej opierał się na myśleniu, a nie na schematach.
I myślę również nad kupnem zbiorów ćwiczeń Bukały z biologii, ale nie wiem czy jest sens.

Byłabym wdzięczna za rady
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: mila1305 »

bubunio, jestem fanka bukały i omegi
polecam szczególnie pakiet zadań czy zbiór jagiełło
a z chemii może medyk jeszcze, a co teorii polecam 4 tomowe pazdro
Awatar użytkownika
bubunio
Posty: 55
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:20

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: bubunio »

O tym 4 tomowym Pazdro słyszałam różne opinie. Chyba po prostu będę w Książnicy rzucać się na wszystko, co akurat będę przerabiać. Może trafi się ktoś wybitny
Danutka
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2012, o 12:30

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Danutka »

Witkowski z 2009 nadaje się, czy lepiej zaopatrzyć się w nowsze wydanie?
werciusss
Posty: 28
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:04

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: werciusss »

to nie ma różnicy, bo Witowski nie dodaje już adautorskich zadań a jedynie zadania z matur majowych , sierpniowych i czerwcowych które są dostęne na internecie
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Sindbad95 »

Witam a polecicie jakieś dobre reptytorium, takie nieco obszerniejsze póki co posiadam tylko Ewy Pyłki Gutowskiej i brakuje mi ładnych obrazków.

Mam jeszcze pytanie jakich książek używać do nauki poza 3 częściami Operonu? Mam 5 książek wyd. Omegi Notatki z lekcji jest to starsze wydanie z lat pomiędzy 2003 a 2005 i jest w nich dużo rzeczy o których nigdy na lekcji nie słyszałem ani w książkach Operonu tego nie ma więc nie wiem czy potrzeba się tego uczyć. Myślałem nad zaopatrzeniem się w książki Lewińskiego ale nie wiem czy warto, czy sam Operon + b.dobre moje własne notatki nie wystarczą by napisać biologie rozszerzoną na ok 85% (no i do tego rozwiążę masę testów).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości