Angielski na lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
JMerrick
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2012, o 12:39

Angielski na lekarskim

Post autor: JMerrick »

Mam pytanie do studentów starszych roczników lekarskiego.
Czy na zaawansowanym angielskim jest wprowadzane jakkolwiek rozumiane słownictwo fachowe? Czy może to jedynie ogólny angielski?
I jeżeli ogólny, może ktoś z Was się orientuje: jakie są szanse na przepisanie oceny z angielskiego na podstawie zaliczonego dwuletniego lektoratu na poziomie C1, zakończonego certyfikowanym egzaminem, na innej uczelni? Dałoby się przeforsować coś takiego?
Dota
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:26

Re: Angielski na lekarskim

Post autor: Dota »

Też mnie to ciekawi. Miałam nadzieję, że będzie możliwość wybrania innego języka niż angielski, z którym mam do czynienia od 16 lat.
Tak czy inaczej zastanawiam się czy jest możliwość nauki innego języka, lub przepisania oceny / zwolnienia z angielskiego (mam CAE zdane na A).
TheAnetusiaa
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:26

Re: Angielski na lekarskim

Post autor: TheAnetusiaa »

To jest angielski medyczny, głównie nastawiony na słownictwo. Nie ma możliwości zwolnienia z angielskiego przez żadne certyfikaty właśnie ze względu na to, że one nie dotyczą języka specjalistycznego. Ewentualnie można próbować przepisać angielski z innej uczelni medycznej, bądź innego kierunku jeżeli już się studiowało.
2 lata temu można było wybrać inny język niż angielski, ale teraz w związku z operacją sukces ( ) jest to niemożliwe.
li.sek77
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 20:05

Re: Angielski na lekarskim

Post autor: li.sek77 »

Na 2 roku można wybrać fakultety z niemieckiego lub francuskiego. Jest też jakaś możliwość nauki rosyjskiego (dostępna chyba dla innych kierunków)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości