moje początki

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

no i tu niestety się mylą, bo dobre makrofoto moze powalić z nóg bardziej niż zdjecie jeleni na rykowisku tuż nad ranem pośród mgieł
Oooooo - jak bedzie dobre, to i to, i to powaliNiewątpliwie!
prazm pisze:ludzie zdjęciakfiatków traktują, zresztą niesłusznie (MsZ), jako coś gorszego.


Może nie gorsze, ale łatwiejsze do zrobienia! Dlatego złapanie macro owada w locie napewno zostanie wyżej ocenione niż płatki zawilca!
Co jednak nie szkodzi w szlifowaniu warsztatu! przede wszystkim łatwe fotografie - na początek pozwolą poznać aparat A jeżeli zaczniesz od trudnych - i nie bedzie Ci wychodziło - istnieje groźba zniechęcenia się na dobre!
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

Marcin I., nie ma zdjęć łatwych do zrobienia. Łatwo coś zrobić jest wtedy gdy nisko powiesisz sobie poprzeczkę. Twierdzę, że zrobić zdjęcie kwiatka, którym zachwycą się ludzie, jest znacznie, znacznie trudniej niż makro za które dostaniesz wysokie oceny na foto-portalach. Widziałem całe stado perfekcyjnych technicznie makrofotografi, nad którymi ludzie pieją z zachwytu, a w których poza doskonałą techniką nie ma nic. Są całkowicie puste.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

Nie powiedziałem że łatwo, tylko łatwiej lub trudniej! Poza tym - zgadzam się z Tobą w zupełności
Damian

Re: moje poczĄtki

Post autor: Damian »

Cześc wszystkim sluchajcie chce zobaczyć co to jest prawdziwe fotogafowanie roŻnych rzeczy. Nigdy nie mialem aparatu cyfrowego teraz ostatnio dostalem aparat od rodzicow Olympus SP-510uz mam pytanie czy to jest dobry wogole aparat czy zdzialam porobic zdjecia ciekawe tym aparatem. przedewsdzystkim mam pytanie: jak chce zacząc fotografować to od czego zacząć mam z czym sie zapoznac czego sie nauczyć! Zawsze podobalo mi sie robienie zdjeci dzikim zwierzętom z ukrycia trzeba duzo cierpilwosci i precyzji! Bede bardzo wdzięczny jak mi pomoŻecie:)
podaje swoje gg moze ktoś napisze i mi pomoŻe 658 89 56 Pozdrawiam! Damian
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

Nie aparat fotografuje tylko Ty. Zacznij od obiektów mało ruchliwych. Zapoznaj się z techniką fotografowania, z planowaniek kadru itd. Do tego Twój Olympus w zupełności Ci wystarczy. Fotografowanie cyfrowe to również ciemnia elektroniczna. Masz się czego uczyć
Damian

Re: moje poczĄtki

Post autor: Damian »

dzieki za post. tylko gdzie tego wszystkiego szukac tych wielu informacji! Bardzo mi imponuje robienie zdjec z biska! aha i co To jest ciemnia elektroniczna! ps dzikuje ze mi pomagasz naprawde jestem wdzieczny
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

Szukać możesz wszędzie, w sieci, w książkach o fotografowaniu, pytając się ludzi. Jeśli chodzi o ciemnię elektroniczną lub cyfrową to są to wszystkie programy, które używasz przy obróbce zdjęć. No, ale może najpierw zacznij od aparatu. Proponuję temat przesłona, a głębia ostrości To bardzo przydalne w makrofotografii Jak już załapiesz o co chodzi. to wybierz się na łąkę i pobaw się z kwiatkami obserwując efekt fotografowania w zależności od oświetlenia. Staraj się rozumieć co możęsz i w miarę możliwości unikaj trybu auto!
Damian

Re: moje poczĄtki

Post autor: Damian »

właśnie znalazlem sporormacji na te ktore mi podales :]
musze sie suzo nauczyć jeszcze dluga droga przede mna jest! a mam pytanie jeszcze nie wiesz czy sa jakies kluby początkujacych fotografow takich co zaczynaja od niczego? chcialbym wyslać zdjecia i zeby inni mi je ocenili? Pozdrawiam Damian :)
Mariola
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2007, o 19:28

Re: moje poczĄtki

Post autor: Mariola »

Byc moze ktos moglby mi doradzic jaki aparat najlepiej wybrac, z przeznaczeniem do fotografii przyrody ale i generalnej fotografii (nie chce kupowac dwoch aparatow). Jestem amatorem na tym polu i wogole sie nie znam na sprzecie fotograficznym.

Narazie moim glownym faworytem jest SONY Alpha 100, ze wzgledu na cene i niektore z fajncyh funkcji ktore posiada. Slyszalam ze Canon EAS 400 jest tez dosc dobry, ale jego malo stabilna budowa powoduje, ze aparat moze nie wytrzymac na dlugo. Jest jeszcze Nikon 80D, nieco drozszy.

Czy ktos ma ktorys z tych aparatow i doswiadczyl jakich niemilych usterek, lub przeciwnie - jest narpawde zadowolony ze sprzetu?

Za jakis miesiac wyjezdzam do Bostonu i chcialabym tam go kupic, bo tu jest za drogo!

pozdrawiam z UK,
Mariola
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

Damian, jeśli chcesz to mogę Ci szczerze pisać co myślę o Twoich zdjęciach. Są 3 opcje: 1. komentarz do zdjęcia, które wstawisz do Galerii, 2. mojeforum.net/makrofoto/index.php to takie umierające forum, na którym można pogadać o zdjęciach, 3. pewnie najmniej inwazyjna - wstawiasz do galerii, dajesz mi link na GG i na GG piszę co myślę o Twoim zdjęciu.
Mariola, jeszcze jest ciekawa oferta Pentaxa. Osobiście jeszcze używam Nikona D70 i pewnie jeśli kupię nowe body to Fuji S5Pro. Pamiętaj, że body to tylko początek. Bez dobrych obiektywów nic nie zdziałasz. W przypadku Nikona polecam Sigmę 150/2,8 EX DG HSM APO makro. Wtedy masz szansę na naprawdę dobre makrofotografie + zdjęcia tzw. przyrody, a i ludzi nie najgorzej sfocisz.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2007, o 11:23 przez prazm, łącznie zmieniany 2 razy.
Damian

Re: moje poczĄtki

Post autor: Damian »

no dobrze to jest moje gg 658 89 56 odezwij sie do mnie i powysylam Ci zdjecia moje dzieki za wszystko Damian :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości