Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Jestem pierwszy raz na forum mam parę pytań odnośnie I roku lek-dent w Zabrzu.Jakie książki polecacie na początek do zakupienia.Czy na pierwsze
zajęcia trzeba być przygotowanym? Co kupić o czym pamiętać?Czy stoma ma jakieś swoje odrębne forum?Wszelkie rady cenne
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: eschtin »

Zapraszam do grupy na facebooku (link poniżej), tam omawiamy wszystko, jak na razie Jest jeszcze forum stomy gdzieś, ale cicho tam póki co.

Zależy jakie będziemy mieć pierwsze zajęcia, poprzednie roczniki miały na nich zaliczenie z anatomii, histologii i biofizyki, ale nie ma nawet planu i nie ma co gdybać Z podręczników to sądzę, że dobry atlas anatomii na 100% będzie potrzebny
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Wystraszyłam się trochę .Ciekawe z czego będzie wiadomo co obowiązuje na te zaliczenia.Katedry nie mają stron internetowych a w sylabusie lipa jest tylko ogólny plan zajęć.
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: eschtin »

Wszystko będzie wywieszone na drzwiach poszczególnych katedr. Ja też już mam dosyć niewiedzy, ale trzeba czekać
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Wiem,że w Katowicach na leku już dali zakres materiału na pierwsze ćwiczenia więc na pierwszych zajęciach na stomie też spodziewam się masakry:D. ŚUM chyba lubi postraszyć na początek na Gumedzie na był lajt na wejście.Chyba trzeba będę musiała wpisać się na fejsa:/ zeby coś wiedzieć.
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: agata92 »

W zeszłym roku na pierwszych zajęciach zaliczenie było tylko z biofizyki (i to też w drugim tygodniu zajęć dopiero). Na pierwszej anatomii był podział na sekcje i ogólne wprowadzenie do zajęć, na histologii, chemii, biologii też takie zajęcia wstępne były. W gablotkach będzie wszystko dokładnie napisane.
Jeżeli chodzi o książki to najlepiej wypożyczyć z biblioteki, ale jak się nie uda to też nie ma większego problemu. Na większość przedmiotów uczy się z materiałów dostępnych na kserze.
Teraz trzeba czekać na plan, ale z tego co wiem to ma się pojawić dopiero w przyszłym tygodniu
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Jakie książki należy mieć na początek? I co z fartuchem może być zwykły do laba czy specjalny chirurgiczny?
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Czy jest ktoś ktoś kto chciałby się zintegrować bo czuję się trochę ciotowato:P z tym brakiem wiedzy gdzie co i jak:D
madzia92
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, o 13:08

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: madzia92 »

Fartuch może być zwykły:) Ja na początku nie miałam żadnych książek, część wypożyczyłam z biblioteki, a część na ksero:) a zaliczenie na 1 zajęciach było tylko z biofizyki:) ogólnie 1 tydzień bez stresu:) powodzenia
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Ciekawe czym nas postraszą z biofiz:D
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

Czy może ktoś mi powiedzieć co z wf i językami?Czy na łacinę też trzeba się zapisywać tak jak na inne języki?
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: agata92 »

Na wf trzeba się zapisać. Ma się do wyboru aerobic, siłownię, basen i zajęcia na sali gimnastycznej. Język deklarowało się przy wpisie na pierwszy rok i grupy są tworzone bez wstępnego testu czy czegoś w tym stylu. Na łacinę się nie zapisuje
wombacica
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 23:02

Re: Lek-dent I rok co powinno się wiedzieć na początek

Post autor: wombacica »

agata92 ty jesteś na 2 roku stomy? Bo jak tak to potrzebuję parę rad:D.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości