Nowa podstawa programowa a starsze roczniki

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Powerfulka
Posty: 4
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:52

Nowa podstawa programowa a starsze roczniki

Post autor: Powerfulka »

Teraz w szkołach weszła nowa podstawa programowa, więc matura też pewnie się trochę zmieni. Zastanawia mnie tylko, czy starsze roczniki będą wciąż miały możliwość poprawiania wyników. Czy wtedy też będziemy musieli zdawać materiał z nowej podstawy? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat? Wiem, że martwię się na zapas, bo sama maturę piszę dopiero w 2014, ale lepiej być przygotowanym.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nowa podstawa programowa a starsze roczniki

Post autor: randomlogin »

Informacjami na ten temat CKE pewnie zechce sie podzielic dopiero w ostatniej chwili, ale przeciez takie sytuacje zdarzaly sie wczesniej. Zmiany w podstawach sa dosc powszechne, nie tak dawno dotknely matematyki - zostala ona drastycznie uproszczona. I na mozliwosc poprawiania to nie wplynelo - matura jest dostosowana do programu rocznika, ktory ja w danym roku pisze po raz pierwszy po prostu. Problemem moze byc tylko chec poprawiania przedmiotow, z ktorych matury w danym roku nie bedzie wcale (a planowane jest okrojenie listy), ale tym przez Ciebie wybranym to nie grozi. Gdyby z kolei weszly dodatkowe reguly dotyczace samych matur (planowane wprowadzenie obowiazkowo dwoch egzaminow rozszerzonych) to rowniez dotyczy to tylko osob piszacych po raz pierwszy - podobnie jak dla poprawiajacych nie byla obowiazkowa nowowprowadzona matura z matematyki. Zreszta przeciez dwa przedmioty rozszerzone i tak piszesz. Takze martwisz sie raczej niepotrzebnie. Poza tym przeciez mozesz napisac mature w 2014 tak dobrze, zeby nie musiec jej poprawiac. Czego oczywiscie zycze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości