stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Canis92 »

robertoo pisze:A jeśli na lekarsko-dentystyczny zostały przyjęte 73 osoby a liczba miejsc wynosi 70 to co dzieje się z tymi 3 osobami?
Jeżeli są przyjęci i złożyli dokumenty, to muszą niestety 1 października przyjść na zajęcia Uczelnia jest przygotowana na przekroczenie limitu o 4-5 osób, po prostu dobierają tak, żeby liczba przyjętych była jak najbliżej zakładanego limitu, a nie za wszelka cenę poniżej niego
fitterhappier pisze:Jak myślicie, jakie są szanse na to, ze wejdą jeszcze osoby z wynikiem 170 (83%)?
Przykro mi, moim zdaniem niewielkie. Po prostu nie mają na razie jak wcisnąć 23 osoby na listę, gdy zostało tak naprawdę 8 miejsc, które też zostaną w jakimś stopniu zajęte. Może jeszcze w październiku coś się zmieni, ale jak na razie powiedziałbym, ze to ostateczny próg w Białym.
Awatar użytkownika
fitterhappier
Posty: 31
Rejestracja: 9 cze 2010, o 23:00

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: fitterhappier »

Canis92 pisze:
fitterhappier pisze:Jak myślicie, jakie są szanse na to, ze wejdą jeszcze osoby z wynikiem 170 (83%)?
Przykro mi, moim zdaniem niewielkie. Po prostu nie mają na razie jak wcisnąć 23 osoby na listę, gdy zostało tak naprawdę 8 miejsc, które też zostaną w jakimś stopniu zajęte. Może jeszcze w październiku coś się zmieni, ale jak na razie powiedziałbym, ze to ostateczny próg w Białym.
Zdarza się, że dzwonią albo proszą o wysłanie deklaracji tak jak na niektórych kierunkach w Lublinie?
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Canis92 »

Nie wiem, czy dzwonią, ale na pewno dobierają jeszcze ludzi w październiku. Trzeba chyba śledzić listę
Awatar użytkownika
fitterhappier
Posty: 31
Rejestracja: 9 cze 2010, o 23:00

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: fitterhappier »

Ok, dziękuję za informacje
robertoo
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:56

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: robertoo »

Jaki kierunek studiów radzicie mi wybrać aby mieć lepszą pracę. Lekarsko-Dentystyczny czy może fizjoterapię? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Shaq »

robertoo, co masz na myśli mówiąc lepszą pracę? To, gdzie lepiej płacą czy też to, gdzie warunki i komfort pracy są lepsze?
Może powiem trochę naiwnie, ale musisz sam ocenić, co bardziej Ciebie interesuje, w czym jesteś lepszy. Oba zawody wymagają trochę innych predyspozycji i ciężko mi na odległość powiedzieć co jest lepszym wyborem.
Moi rodzice zwykli mawiać, że lepszy dobry hydraulik niż marny neurochirurg".
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: SilentShout »

robertoo, a jak Ci powiem to wybierzesz? Sam musisz zdecydować, poza tym to głupie pytanie dosyć, bo zależy co wg Ciebie znaczy lepsza praca
robertoo
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:56

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: robertoo »

Dużo kasy
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Canis92 »

robertoo pisze:Dużo kasy
Żeby nie było: kompletnie się na tym nie znam, ale słyszałem, że dentyści mają podobnie jak inni lekarze pod tym względem, że ci, którzy się wybiją (mają własny gabinet, świetną reputację itp.) na zarobki narzekać nie mogą, ale z drugiej strony to przecież odpowiedzialna, delikatna i ciężka (stanie w jednej, niewygodnej pozycji godzinami: prawie jak chirurdzy) praca po trudnych, wymagających studiach, a wybić się jest ponoć trudniej niż po zwyczajnej medycynie. Ale jak ktoś sobie poradzi i ma pomysł na życie po studiach: czemu nie?

A fizjoterapeutów też się podobnoż teraz bardzo namnożyło, ale nie wiem na ile to jest prawda.

Wybór należy w całości do Ciebie.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: SilentShout »

robertoo pisze:Dużo kasy )
to teraz zadaj sobie pytanie, czy dla dużo kasy chcesz przez resztę życia robić coś, czego nie lubisz/nigdy Ci się nie spodoba
Canis92
Posty: 130
Rejestracja: 31 maja 2012, o 10:18

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Canis92 »

fitterhappier, myliłem się, weszli ludzie z 83% z biologii. Gratulacje
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: indiana »

jjjj. zostałam pierwsza pod kreską, okropne uczucielt
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: BiałaNoc »

indiana pisze:jjjj. zostałam pierwsza pod kreską, okropne uczucielt
Ale dostaniesz się na bank, teraz ludzie już zwyczajnie figurują gdzie indziej i nie będą papierów przenosili.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości