AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
VooDoo
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:18

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: VooDoo »

Hej! A nie wiecie jak to jest z przeniesieniem z innej uczelni? Znacie takie przypadki? Bo mam w planach na III rok trochę bliżej rodzinnych stron się osiedlić.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

na II rok z Katowic przyszedł do nas kolega, a po II roku koleżanka poszła do Poznania.
anecia87
Posty: 79
Rejestracja: 10 cze 2011, o 15:04

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: anecia87 »

heja mam pytanko czy anatomia w lublinie to angielski czy łacina?
i jakie atlasy? skrypy? czy skawina czy bochenek? dzieki wiekie z gory za odp.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

na ang/łacina Ci nie odpowiem bo teraz mają być jakies zmiany, jak ja miałem anatomię to była łacina.
Używałem atlasów Sobboty ale zdecydowanie moim zdaniem lepszy był Netter. Skawina była niedopuszczalna, starsi asystenci od razu wiedzieli jak ktoś się uczył ze Skawiny i było niemiło. Obecnie panuje tam niby Anatomia Graya, ale ludzie mówią, że trzeba doczytywać z Bochenka.

Skrypty są stworzone na egzamin, chyba 2 różne, nie pamietam już.
madziakolek
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 22:57

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: madziakolek »

A jeśli chodzi o przenoszenie się, jakie są szanse na przeniesienie się między kierunkami powiedzmy po roku? Z kierunku pielegniarstwo na lekarski, czy tak w ogóle się da?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

srsly ? oczywiście, że się tak nie da. Różnice programowe, różnice w punktacjach w rekrutacji, nawet inny wydział, inny dziekan itd.
Przenosić to się można między uczelniami ale z takiego samego kierunku na taki sam. Ewentualnie na początku roku jeżeli masz punkty, żeby się dostać na dany kierunek, jak taki mój znajomy zrobił lekarskianalityka.
madziakolek
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 22:57

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: madziakolek »

Dzięki, rozumiem, chciałam się po prostu upewnić jak to jest
stiudent
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:31

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: stiudent »

a jak jest na 3 roku medycyny w Lublinie?

Czy zajęcia z pediatrii odbywają się na oddziałach zakaźnych ?
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: justina89 »

stiudent pisze:a jak jest na 3 roku medycyny w Lublinie?

Czy zajęcia z pediatrii odbywają się na oddziałach zakaźnych ?
Jak jest to zależy jak się trafi na asystenta, są tacy co serio starają sie nas czegoś nauczyć, coś przekazać i przede wszystkim pojawiają sie na zajęciach, a są też tacy co widuje się ich raz na miesiąc i takie przyłączanie sie do innych grup i łażenie bezsensowne.
Ogólem na 3 roku jest jakaś nowość że tak rzekne) - kliniki. Co do pediatrii to bezstresowy przedmiot, interna gorzej w moim odczuciu.
Kliniki to też nie łażenie tylko po szpitalu), najpierw seminarka w kilka w grup a dopiero potem zostaje okolo godzina na pacjentów wiec to tak dużo nie jest.
Co do innych przedmiotów temat rzeka, patomorfa dobrze też daje w tyłek

A i my mieliśmy zajęcia w pierwszym sem z pediatrii na kardiologii, a drugi na patologii noworodków, zalezy z kim sie ma zajęcia i kto jest z jakiej parafii - tam są ma zajęcia, na tym oddziale.

To tak na szybko co mogę napisac) - pozdrawiam!
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

Tak jak koleżanka pisze, mnie trochę męczyły też mikroby w 2 semestrze tam gdzie był maraton 5 kół pod rząd. Ale z drugiej strony później mogłem spokojnie euro oglądać i egzamin zdałem D.

Patomorfa fakt, nie jest to łatwa sprawa. Farma w zależności od asystenta, od totalnego lajtu to zapierdzielu.

Pediatria lajcik miło, przyjemnie, skrypt na zaliczenie jest zrobiony więc gitara .

Interne akuratnie ja dobrze wspominał, podobało mi się.

PS. Oczywiście wszystko to wstęp dopiero.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Hej, czy ktoś mógłby mi pomóc. mam pewien problem. Otóż dostałam się do Lublina, na lekarski dopiero w czwartek (dzwonili) i w związku z tym chciałabym się dowiedzieć, jak najlepiej rozplanować naukę żeby to nadgonić", od czego zacząć?

////Wg rozpiski inni przerobili już:
-Ukł kostny. Kości i ich połączenia. Kosci kończyny górnej.
Uwagi kliniczne: złamanie końca bliższego kości ramiennej, złamanie kości promieniowej i łokciowej
-połączenia kości konczyny górnej
Uw.K: złamanie obojczyka i zwichnięcie stawów barkowo-obojczykowego i mostkowo-obojczykowego, zwichnięcie stawu ramiennego
-Mięśnie i ich narządy pomocnicze. Okolice kończy górnej. Mięśnie kończyny górnej. Schorzenia mankietu rotatorów.
-(na bieżąco powinnam się nauczyć) Mięśnie kończyny górnej. Zespół kanału nadgarstka, tabakierka anatomiczna/////

Chciałabym się jeszcze dopytać na czym właściwie polegają wejściówki? To jest na zaliczenie Nie wpuszczą mnie na ćwiczenia jak tego nie napiszę, czy jak?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

3 ćwiczenia to już całkiem sporo do nadrobienia, ale zależy z jakim asystentem będziesz mieć. Jak z kimś przewalonym to olej to i bierz na styczeń (3 termin) i napierdzielaj ostro do następnych kolosów. Wejściówki z anatomii to zazwyczaj sztuka dla sztuki P przynajmniej u mnie tak było. Nic nie wnosiły.
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Będę miała z jakimś prof.dr hab. n.med Ryszard M.
A na czym to w ogóle polega (wejściówki)? Odpytują, piszesz coś(opisowka, test)?
No tak, ale 19.X jest jakieś zaliczenie z tej kończyny, da radę to nadrobić (powiedzmy w weekendy)


A to lepiej nauczyć się powiedzmy na bieżąco"- mięśni, czy zacząć od uzupełnienia tego co już bylo. Bo na razie nie wiem w co ręce włożyć"- trochę tego, trochę tamtego tyknęłam". Taka troszkę masakra
No ale może nie taki diabeł straszny. ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości