Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Rodvigez
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2012, o 18:59

Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Rodvigez »

Witam.

Rok szkolny zaczął się już miesiąc temu i czas najwyższy zacząć naukę do matury z biologii, lecz nie wiem z jakich książek korzystać przy nauce. Aktualnie posiadam vademecum z 2008r. i biologię z operonu do zakresu rozszerzonego oraz zadania z Park Edukacji. Mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie.

P.S.
Używałem już wyszukiwarki lecz wyniki są strasznie zagmatwane, a odpowiedzi w tematach nieprecyzyjne.

Pozdrawiam
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Lunette »

Ja polecam zainteresować się:
- człowiek i budowa chemiczna - Fizjologia organizmów żywych z elemntami anatomii człowieka Pawła Hosera.
- botanika - Botanika. Morfologia - Szweykowscy
- budowa komórki/podziały - Strukturalne podstawy biologii komórki Kilarski (choć tutaj ta pozycja jest za obszerna jak na maturę, ale uważam, że z komórki to chyba jednak lepiej wiedzieć więcej niż mniej)
Rodvigez
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2012, o 18:59

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Rodvigez »

A co do sposobu nauki to masz może jakąś metodę? Matura to nie to samo co sprawdzian, z którego w 2-3 dni można nauczyć się na np. 3 lub 4.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Lunette »

Ja maturę będę zdawać dopiero za 7 miesięcy, więc nie jestem pewna czy moje metody są aby skuteczne Na pewno warto dużo powtarzać - przykładowo: ja dział układ pokarmowy powtarzałam kilkakrotnie w miesięcznych ostępach czasowych, bo po prostu mnie to interesowało, i nawet dziś w nocy o północy mogłabym przybliżyć treść całego działu w książce.

Więc powtarzać. Robić zadania, uczyć się, powtarzać.
Rodvigez
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2012, o 18:59

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Rodvigez »

Co do zadań, polecisz może jakiś zbiór albo stronę w internecie?
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Lunette »

Rodvigez pisze:Co do zadań, polecisz może jakiś zbiór albo stronę w internecie?
Tu już gorzej. Z zadań mogłabym polecić Tydzień po tygodniu do matury - całość jest fajnie rozplanowana, nie ma zadań zamkniętych, a wyłącznie otwarte. Z biologii dużo osób też poleca Omegę - ale ja nie wiem.
Rodvigez
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2012, o 18:59

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Rodvigez »

Mam jeszcze pytanie dotyczące kolejności powtarzania materiału. Lepiej jest uczyć się według kolejności w podręczniku czy np. w vademecum i zbiorach zadań? W pierwszej części podręczniku operonu spis treści zaczyna się od prokariontów, wirusów i protistów, a w vademecum od komórek, metabolizmu itp.
Rodvigez
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2012, o 18:59

Re: Matura rozszerzona z biologii 2013 - książki.

Post autor: Rodvigez »

Na fakultetach z biologii w zbiorze zadań też materiał idzie przez komórkę enzymy itp.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości