Co studiować

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Konrad
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2007, o 09:12

Co studiować

Post autor: Konrad »

Witam

W miarę czytania tego forum po prostu się skołowałem. Sam nie wiem co powinienem studiować. Mój wynik na maturze( nie będę zapeszał więc podam tak na pewniak) to ok. 75% z Biologi rozszerzonej i 70+ Chemia rozszerzona. Liczę na więcej, ale sprawdzałem sobie tylko do pewnego stopnia co by się nie stresować. Warto też dodać ,że chodziłem do B/Ch ,a UMK w Toruniu podobno w pierwszej kolejności przyjmuje po rozszerzonej klasie(jak to z tym jest w innych miastach?)

Moje pytanie jest następujące, nie wiem co studoować. Poczytałem o biotechnologiach, farmacji itp. Moim marzeniem jest ochrona środowiska, ponieważ jestem bardzo pro-ekologiczny nastawiony do życia. Segregacja śmieci, tworzenie domków dla jaszczurek, ochorna ptaków itp. Tylko ,że kierunek musi być życiowy i rentowny. Dlatego też myślę o Biotechnologi w szczególności. Moje pytanie odnośnie Biotechnologii, w Toruniu jest BIotechnologia ziemi, czy mógłbym zrobić licencjat tutaj a specjalizację np. w Wawie? Jak to jest? Biotechnologia tradycyjna jest dla mnie o wiele lepsza aniżeli nowoczesna(czy jeszcze można taką studiować?). Co po biotech można robić?

Teraz jeszcze inne pytania bo przecież nie zawsze człowiek dostanie się tam gdzie chce. Co mi polecacie? Myślałem o farmacji, ale tam widziałem fizykę ,a jestem z fizyki noga. Oceanologia była by dla mnie dobra, ale nie zdawałem matury z geografii(chociaż jestem z niej dobry, więc. ). Leśnictwo mnie też ciekawi gdyż kocham naturę, sam czasem posadzę drzewko jakieś bowiem mój ojciec ma szkółkę drzewek. Słyszałem jednak od kolegi z innego portalu, który jest teraz w Szwecji i pracuje w tym fachu, ,że w Polsce Leśnictwo to wielkie kumatorstwo. Podobno ciężko znaleźć pracę ponieważ ludzie tylko znajomych zatrudniają . Często podobno ktoś kto ma studia przegrywa konkurencję z osobą ze średnim wykształceniem. Nie wiem co o tym myśleć, moim sąsiadem jest leśniczy i mnie zachęcał abym studiował to, ale dla mnie leśnictwo to powinna być ochrona zwierząt, sadzenie roślin, a co dla mnie było by najlepsze to PRZYSKRZYNANIE kłusowników.

Możliwe też ,że zainteresuje mnie po prostu biologia. Ewentualnie zoologia czy zootechnika. Mój pokój to żywe terrarium, mam jaszczurki i pająki głównie, zwierzętom staram się zapewnić naturalne warunki gdyż interesuje mnie ich obserwacja. Nigdy nie kupuje z odłowu zwierząt(nawet z legalnego odłowu) toteż może Biologia ze specjalizacją zwierzęta egzotyczne.

Nie wiem, panowie i panie, doradźcie człowiekowi
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Co studiować

Post autor: Anielica88 »

Idz za głosem serca nie ma lepszego doradcy badz zimny albo goracy wybierz wszytskiie za i przeciw i wybierz to co cie najbardziej interesuje nie ma co sie meczyc na studiach ktore w zyciu ci nie dadza zadnej satysfakcji:)
Konrad
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2007, o 09:12

Re: Co studiować

Post autor: Konrad »

Problem w tym ,że mi wszystko co wymienilem wyżej da satysfakcje, no może po za farmacją jako tako Kurcze ciężki orzech dla mnie, a jak ktoś może to proszę o odpowiedzi na zawarte pytania wyżej.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Co studiować

Post autor: Anielica88 »

Konrad pisze:Moje pytanie odnośnie Biotechnologii, w Toruniu jest BIotechnologia ziemi, czy mógłbym zrobić licencjat tutaj a specjalizację np. w Wawie? Jak to jest? Biotechnologia tradycyjna jest dla mnie o wiele lepsza aniżeli nowoczesna(czy jeszcze można taką studiować?). Co po biotech można robić?
tak mozesz tak zorbic pod warunkiem ze twoja srednia bedzie wynosic co najmniej 4,0 bo wtedy uczelnia cie z checia przyjmie:)
Konrad pisze:Co po biotech można robić?
na to pytanie mozesz znalezc mase inf w internecie, a tutaj byl juz ten temat poruszany, poczytaj wnikliwie:) Co do reszty pytan to musisz sie dokladnie zastanowic, bo wymieniac to nie sztuka:) wiaodmo ze dostaniesz swiadectwo orginalne i chyba 2 odpisy lub nawet jeden wiec tymbardziej jakis wariant na mniejszej uczleni a rownie dobrej powinien wchodzic:)
Ch@nSik

Re: Co studiować

Post autor: Ch@nSik »

Ja teŻ kompletnie nie wiem co studiować zeby kiedyś nieŻle zarabiać i przede wszystkim znaleŻc dobra pracę. Skladam papiery na U¦ i AWF w Kato na geografie i fizjoterapie, choc sama nie wiem czy właśnie to chce w przyszłosci robić, ale co innego moge zrobic z rozszerzona geograffia i podstawowa biologia?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Co studiować

Post autor: badger »

[at] pisze:ale co innego moge zrobic z rozszerzona geograffia i podstawowa biologia?
studiować oceanografię ale po tym chyba pracy się nie dostanie]
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Co studiować

Post autor: paol »

ale w Gdańsku łatwo się przenieść z oceanografii na biotechnologię

[ Dodano: Pią Cze 15, 2007 16:35 ]
podobno
mephala
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2007, o 09:57

Re: Co studiować

Post autor: mephala »

Konrad pisze:Ewentualnie zoologia czy zootechnika
A myślałeś poważniej o zootechnice? mają tam fajne specjalizacje. Może sama się tam wybiorę bo interesuje mnie jedna ze specjalizacji a mianowicie :hydrobiologia i ochrona środowiska zwierząt.
Poza tym majatam jeszcze inne takie jak :hodowla zwierząt, hodowla koni i jeździectwo, produkcja pasz przemysłowych i premiksów. Te specjalizacje są na 100% dostępne na Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

jeżlei dobrze ci poszła matura, zdawałeś chemię i biologię i dobrze ci poszły to radzę
weterynarię. jeżeli tak bardzo kochasz zwierzęta to w ten sposób możesz też im pomagać

Życzę powodzenia przy wyborze studiów i mam nadzieję że pomogłam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Co studiować

Post autor: Savok »

ale w Gdańsku łatwo się przenieść z oceanografii na biotechnologię
Swietny dowcip. Kto ci to powiedzial? Biotechnologia ma zupelnie inny zakres materialu na pierwszych latach. Owszem, przeniesc sie mozna, ale efektem jest robienie prawie 2 lat w ciagu jednego roku, bo trzeba nadrabiac. A dokladnie matematyke, histologie, chemie organiczna, biofizyke. A drugi rok jest najtrudniejszy na calych studiach.
lord
Posty: 3
Rejestracja: 8 lip 2007, o 18:03

Re: Co studiować

Post autor: lord »

idz na kierunek, który Ci się podoba. najważniejsze to robić w życiu to, co się lubi.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Co studiować

Post autor: DMchemik »

lord pisze:idz na kierunek, który Ci się podoba. najważniejsze to robić w życiu to, co się lubi.



I tu się w 100% zgadzam, dlatego jestem na chemii, bo ją lubię i niczego nie żałuję teraz.

Bez obrazy dla młodszych, ale wolę jak na temat studiów wypowiadają się osoby, które mogą na ten temat coś powiedzieć, np Savok.
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: Co studiować

Post autor: poziomka »

Nie tylko na farmacji jest fizyka jak napisałeś, na ochronie środowiska też i do tego matematyka, jak się tak nad tym zastanowić to chyba na wszystkich kierunkach prócz humanistycznych są te przedmioty. A na biotechnologii to już od groma tych właśnie :p
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości