roślinka do oznaczenia

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
siaka_90
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2010, o 11:21

roślinka do oznaczenia

Post autor: siaka_90 »

Cześć
Jakiś czas temu dostałam na urodziny ciekawy kwiat. Wręczający oczywiście nie wiedział cóż zakupił. Dopiero teraz, kiedy już przekwita i powoli przychodzi pora na rozstanie zebrałam się aby go oznaczyć. Nie jest to jednak takie proste.
Kwiatostany koloru amarantowego-purpurowego, są suche (od początku były suche), tworzą kłosy(?). Liście podłużne miejscami przybierają kolor buraczkowy (nie wiem czy to przez niedobór jakiegoś pierwiastka, gdyż miejscami zmiany są już nekrotyczne, czy tak ma w naturze i już przekwita). Wysokość około 30 cm. Kwiatostany ok. 8 cm.
Być może to któryś z szarłatów?
Proszę o pomoc i przepraszam za nieścisłości ale mikrobiolog z kwiatami ma niewiele do czynienia.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: roślinka do oznaczenia

Post autor: grzyb_m »

to jest jakaś celozja Celosia
siaka_90
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2010, o 11:21

Re: roślinka do oznaczenia

Post autor: siaka_90 »

Tak to celozja Celosia caracas, znalazłam ją przypadkowo w sklepie Należy do szarłatowatych, dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość