jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
betty81
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 17:16

jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: betty81 »

Hej ! Mam nadziej , że na forum znajdzie się ktoś kto będzie mógł mi pomoc
W tym roku postanowiłam powtórnie zdawać maturę z biologii i maturę z chemii (maturę z chemii będę pisać pierwszy raz . W przyszłym roku chce rozpocząć studia na nowo Teraz bede studiowac biotechnologie , ale z tego co czytam nie wiem czy znajde prace po tym kierunku . moje pytanie brzmi co studiowac zeby w przyszlosci znalezc prace ? A moze jest tu ktos po biotechnologii i powie jak naprawde jest ze znalezieniem pracy w Polsce i zagranica . Czekam na rady
robertoo
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:56

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: robertoo »

Dołączam się do tematu. Jaki kierunek studiów radzicie mi wybrać aby mieć lepszą pracę. Lekarsko-Dentystyczny czy może fizjoterapię? Pozdrawiam.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: Kingu$ka »

Pewna praca to na pewno lekarski
mloda_gniewna
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2012, o 12:06

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: mloda_gniewna »

Fizjoterapia na pewno nie.
Uważam, że oprócz medycznych typu: lek, stoma, farmacja
(Mam wrażenie, że wszystkie inne z działu:zdrowie publiczne są już o wiele, wiele słabsze i ciężko o pracę) prym wiodą kierunki techniczne: budownictwo, geodezja i kartografia.

Autorka wątku pyta też o biotechnologię, w rodzinie mam osobę, która po tych studiach nie moze znaleźć pracy. ponoć tak jest właśnie po biotechnologii. Szkoda tych 5lat.
Znam też osoby po kosmetologii, albo mikrobiologii, które po 5 latach poszły ponownie na studia.
Awatar użytkownika
Insula
Posty: 74
Rejestracja: 15 maja 2011, o 18:20

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: Insula »

A taka np. bioinformatyka?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: lith »

Ja bym się bał, że po bioinformatyce nie będę konkurencyjny ani jako biolog, ani jako informatyk. Ale nie wgłębiałem się w temat i nie interesowałem czy więcej są w stanie zdziałać pracując razem 2 osoby po bioinf, czy osoba po konkretnej, czystej infie, z osobą po samej bioli.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: jaki kierunek jest przyszlosciowy ?

Post autor: Piotrr »

jestem absolwentem fizjoterapii i mowie jej stanowcze nieeeee. Pracy nie ma i obecnie pracuje jako obwozny sprzedawca pieczywa s. tak jak napisala mloda_gniewna pewna praca to PRAWDZIWA medycyna typu: stoma, lek, farma i zamierzam zainwestowac swoj czas w jedno z tych rozwiazan, bo raz juz zadecydowalem
ps. Z mojego roku ze studiow na magisterskie z fizjoterapii wybrala sie 1/3. Reszta postanowila sie przekierunkowac
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości