Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Яafik
Posty: 121
Rejestracja: 1 paź 2012, o 14:57

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Яafik »

To jak napiszesz Maturę zależy głownie od szczęścia (:
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Woockash, jest też trzecie wyjście - nie wiem jak innym, ale mnie często nie chce się po raz setny czytać tego samego (jeśli chodzi o bio to korzystam z operonu i Bukały) - czasem tekst to się wręcz na pamięć zna :p wtedy robię sobie zadania i od razu wychodzi co umiem, a co trzeba przypomnieć sobie i nie ma konieczności czytania całego tematu.

Staszekkk, możliwym to jest, ale to kwestia indywidualna
Awatar użytkownika
sandra94
Posty: 26
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: sandra94 »

Hej
Mam pytanie do zadania z Witka. Generalnie treść taka: Pewien związek chemiczny zawiera 22,13% glinu, 25,41% fosforu i 52,46 % tlenu. Podaj nazwę tego związku wiedząc, że wzór najprostszy jest jednocześnie wzorem rzeczywistym.
Generalnie wychodzi mi z tego AlPO4 i tak też podaje Witowski, ale obok tego pisze ortofosforan(V) potasu i fosforan(V) potasu. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? Bo o ile wiem to AlPO4 to fosforan(V) glinu?
Z góry dzięęki za pomoc.
Awatar użytkownika
Яafik
Posty: 121
Rejestracja: 1 paź 2012, o 14:57

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Яafik »

Takie pytanie mam do was, ile już ogółem wydaliście na książki z biol i chem? dziś mi poszło zamówienie na 3 stówy a i tak jeszcze nie mam wszystkiego
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: _Samira_ »

Wy to tak serio z tymi 2h biologii i 2 chemii dziennie?
przecież jeśli do tego dodać godzinkę nauki bieżącej i godzinę na pozostałe 3 przedmioty maturalne - matmę, polski i język - to wychodzi 6 godzin! Np. od 15 do 21. codziennie od początku pierwszej klasy do maja? przecież tak się wykończyć można. i gdzie miejsce na resztę życia - pasję, znajomych, imprezy, cokolwiek?

I takie bardziej ogólne pytanie - oceniacie efektywność swojej nauki, jak przyswajacie?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Collo »

Przeciez przedmiotow obowiazkowych nie trzeba sie prawie uczyc, ja tylko z ang cos tam sobie powtorze do kartkowki czy sprawdzianu, ale to max 0,5h. A to ile sie dziennie ucze biologii, chemii czy fizyki zalezy od tego czy mi sie chce czy nie, czasami wyjdzie 3h czasami 0. A co do ksiazek to nie ma sensu kolekcjonowac nie wiadomo ilu bo sie nie zdazy wszystkiego przerobic

skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skrzynka94 »

Proszę Was Ludzie pomożcie bo ja już nie wiem co mam robić. Od początku roku nie mam czasu na NIC, dosłownie na nic. W wakacje zrobiłam sobie notatki do matury z biologii z człowieka i do tej pory nie zaczęłam nawet robić dalszych notatek bo nie mam czasu. Nie mówiąc już o zaczęciu uczenia się tego. Praktycznie codziennie kończę o 14:30 wracam do domu 1,5 godziny mimo że nie mieszkam na wsi że muszę dojeżdżać pksem czy pociągiem. Dowalili mi w klasie matrualnej jakieś wok-i i wos-y, które wcale nie są lajtowe bo na każdej lekcji jest kartkówka albo odptywanie. Nie mam czasu nawet w weekend robić powtórek do matury bo jak mam chwile wolnego to idę spać albo wychodzę na jakiś krótki spacer bo przecież tak się nie da żyć. Piłują z każdego przedmiotu a co najważniejsze nie z tych z których piszemy mature! Nie wiem czy to ta wszechobecna depresja przedmaturalna, czy po prostu zmęczenie ale naprawdę mam ochotę to wszystko olać i nie pisać ani z biologii ani z chemii. Pieprzeni nauczyciele w szkole niczego mnie nie uczą, pisałam o tym już tu kiedyś. Jestem skazana sama na siebie ale po prostu nie mam czasu na cokolwiek. Wesprzyjcie mnie jakoś albo doradźcie co mam robić bo psychicznie się wykańczam Załamana jestem, bo czuję że nic nie umiem.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Anarchia »

hej, co myslicie o tym zbiorze? ma go ktos was?
1.jpg
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: NYR »

skrzynka94, przestań płakać tylko sie weź do roboty. Średnia 5.0 ci sie na nic zda przy rekrutacji na studia, przedmioty niematuralne trzymaj na samych 2-3, a kosztem tego weź sie za maturalne.
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Anarchia »

skrzynka olej woky wosy itp, jak sa jakeis kartk czy spr rob sciagi. i jakos przetrwasz. skup sie na biol i chem
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: sia »

W Poznaniu patrzą na średnia.
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: NYR »

Jedna uczelnia z tak wielu to mało, zresztą jak sie dobrze napisze mature to nie ma sie co średnią przejmować.
ja125
Posty: 48
Rejestracja: 29 lis 2009, o 22:03

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ja125 »

[at]: Wiem że mój nick sugeruje deklinacje żeńską ale jestem facetem chyba nawet zaznaczyłem to w profilu Problem z Villem jest taki że jego opanowanie w całości przy jednoczesnym dobrym przygotowaniu z chemii i rozwiązaniem odpowiedniej ilości zadań może być neimożliwe. Chociaż ma świetną szate graficzną i z reguły wszystko jest dobrze wytłumaczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości