Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Acetylo »

Z matury operonu z bio w marcu przed maturą miałam chyba 36 % te pytania jak dla mnie były śmieszne w swojej głupocie
mickey_mouse pisze:Mam wrażenie, że matura z operonu z biologii często wymaga właśnie troszkę konkretniejszej wiedzy, tak jak z tymi hormonami, nie sądzicie?
naucz się ich podręcznika na pamięć a będziesz mieć 100%, tak to działa
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

Acetylo pisze:
mickey_mouse pisze:Mam wrażenie, że matura z operonu z biologii często wymaga właśnie troszkę konkretniejszej wiedzy, tak jak z tymi hormonami, nie sądzicie?
naucz się ich podręcznika na pamięć a będziesz mieć 100%, tak to działa
NO własnie nie Odpowiedzi na to pytanie z hormonami nie znalazłem w całej serii operonu! Myśle ze do tej matury to nawet wikipedia moze nie wystarczyć
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: sia »

Kurcze zaczynam z biologii rosliny.Nie wiem czy to dobrze czy jestem w tyle.Z chemii jestem ciągle w 1 dziale witka no ale znam go juz na pamięc,szybko go skończe i pazdro tak koło grudnia mysle.
Medyk 300

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Medyk 300 »

Ja właśnie też w tyle jestem i zły jestem na siebie że tak wolno z tym wszystkim mi idzie /
w Chemii rozwiązuje Witowskiego 5 dział
z Biologii Bakterie Protisty /
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Giardia Lamblia »

goodman pisze:
Acetylo pisze:
mickey_mouse pisze:Mam wrażenie, że matura z operonu z biologii często wymaga właśnie troszkę konkretniejszej wiedzy, tak jak z tymi hormonami, nie sądzicie?
naucz się ich podręcznika na pamięć a będziesz mieć 100%, tak to działa
NO własnie nie Odpowiedzi na to pytanie z hormonami nie znalazłem w całej serii operonu! Myśle ze do tej matury to nawet wikipedia moze nie wystarczyć
W Witowskim z biologii było chyba nawet paręnaście - a jak nie to co najmniej kilka, zadań bardzo podobnych do tegorocznego zadania o hormonach.

Hejtujcie go dalej. Ja sobie zrobię
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

mar2451 pisze: W Witowskim z biologii było chyba nawet paręnaście - a jak nie to co najmniej kilka, zadań bardzo podobnych do tegorocznego zadania o hormonach.

Hejtujcie go dalej. Ja sobie zrobię
Witowski z bio ma tez zadania z kosmosu do ktorych odpowiedzi w podreczniku sie nie znajdzie, bo nie ma ich w podstawie programowej czy wymaganiach. Na maturze tez tego nie było i nie bedzie, chyba ze to matura z operonu lub innego wydawnictwa. Ale co do witka, duza ilosc zadan pomaga sie wbic w rytm ich rozwiazywania. Sam zrobiłem 2 tomy witka przed matura z bio i byl to wlasciwie jedyny zbior poza arkuszami jaki zrobiłem. Dlaczego tylko witowski? - bo wiecej zrobić nie zdążyłem

Co do tematu to:
Dzisiaj walnąłem sobie 80zadań z termodynamiki z witka.
Ehh ta entalpia, ciągle mi sie + z - mieszał Ale jakos ogarnąłem
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: zoo_ »

mar2451 pisze: W Witowskim z biologii było chyba nawet paręnaście - a jak nie to co najmniej kilka, zadań bardzo podobnych do tegorocznego zadania o hormonach.

Hejtujcie go dalej. Ja sobie zrobię
Myślę, że każdy tutaj przygotowuje się do matury 2013 - majowej, państwowej, z CKE, nie do operonowskich widzimisię )
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: młody technik »

goodman, ile stron zajęły Ci notatki z 1 cz. Rożaka? Są szczegółowe, pomagają Ci? Bo po Twojej notce zastanawiam się czy też sobie nie zrobić takowych przed zaczęciem robienia zadań z Witowskiego.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

ksyssiu pisze:goodman, ile stron zajęły Ci notatki z 1 cz. Rożaka? Są szczegółowe, pomagają Ci? Bo po Twojej notce zastanawiam się czy też sobie nie zrobić takowych przed zaczęciem robienia zadań z Witowskiego.
Oj dosc sporo, nieco ponad pół zeszytu 80k A4. Ale są b. szczegółowe, z rysunkami, schematami itp, takie zeszytowe vademecum Nie wiem czy Tobie takie cos pomoże, bo moze to byc czasochłonne, ale mi osobiscie samo robienie notatek pomaga lepiej zrozumieć i utrwalić wiedze podzczas samodzielnej nauki W koncu musze wiedziec co pisze)
Z biologii też takie notatki robiłem wyszły prawie takie jak te Persila, ale nie w wersji elektronicznej tylko zeszytowej. Na pewno pomogly. Dla mnie zrobienie notatek daje wiecej niz kilkakrotne przeczytanie tekstu w podr.
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Shavena »

goodman pisze:
Nie wiem czy Tobie takie cos pomoże, bo moze to byc czasochłonne, ale mi osobiscie samo robienie notatek pomaga lepiej zrozumieć i utrwalić wiedze podzczas samodzielnej nauki W koncu musze wiedziec co pisze)
Z biologii też takie notatki robiłem wyszły prawie takie jak te Persila, ale nie w wersji elektronicznej tylko zeszytowej. Na pewno pomogly. Dla mnie zrobienie notatek daje wiecej niz kilkakrotne przeczytanie tekstu w podr.
Też tak robię i szczerze mi to pomaga bo dużo zapamiętuję pisząc, bardziej się skupiam na tym co czytam, żeby wyłapać najważniejsze informacje i je zapisać.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: młody technik »

Ale czy chemia wymaga jakichś obszernych notatek? Nie wystarczą wzory i ważniejsze twierdzenia?
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: sia »

Kurcze nie mam Rożaka. Może jest na chomikuj,wie ktoś? Myślicie,że repetytorium z Persony i pazdro dla kandydatów na akademie medyczne jest dobre? Bo własnie to wypożyczyłam z biblioteki.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mila1305 »

rozaka chyba nikt nie ma na chomiku
z chemii to sie nazywa podstawy chemii czy galamacha?
te podstawy chemi 2 tomowe bardzo lubię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości