Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

mis koala pisze:Pouczę się za kogoś Protistów czy nawet tych ohydnych grzybów tylko niech ktoś za mnie zrobi te nieszczęsne zadania z matmy !
Jestem chętna!
A tak poważnie, naprawdę matematyka na farmacji jest taka straszna?

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: poprawa matury

Post autor: Collo »

mimka93 pisze:ale to trochę dziwne bo jeśli by chodziło o tkankę przewodzącą to dziwnie napisane ze składa się z dwóch lub trzech tkanek zależy jaka.


Nie o tkanke przewodzaca tylko wiazke przewodzaca, przeciez sklada sie ona z tkanki przewodzacej, pochwy sklerenchymatycznej i czasami kambium - mamy 2 lub 3 tkanki

mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Passiflora pisze:
mis koala pisze:Pouczę się za kogoś Protistów czy nawet tych ohydnych grzybów tylko niech ktoś za mnie zrobi te nieszczęsne zadania z matmy !
Jestem chętna!
A tak poważnie, naprawdę matematyka na farmacji jest taka straszna?

Nie jest taka straszna, ale była 1 nad ranem i mi się już nie chciało tej matmy robić, a zaplanowałam sobie, ze zrobię
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Po co spać jak można się uczyć? Po co marnować czas na stanie w tramwaju jak można uczyć się w tym czasie z kserówek na nieorganę ? Czyli postulaty pana profesora na piątkowych wykładach To tak, żebyśmy wiedzieli, że podczas weekendu w końcu wreszcie i nareszcie będziemy mogli się uczyć
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Trzymajcie za mnie kciuki na jutrzejszej biofizie i na nieorganie we wtorek Melisa, melisa i jeszcze raz melisa, bo inaczej to ta kobieta od nieorgana mnie zniszczy wzrokiem i swoimi pytaniami
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: sia »

A co macie na nieorganie?
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

sia pisze:A co macie na nieorganie?
Horror
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

To, czy na wykłady warto chodzić, bardzo zależy od wykładowcy Na część warto, bo dużo dodatkowo, czasem warto, bo mówi sprzecznie z podręcznikami i pyta potem z tego, ale na większości jest to, co w podręcznikach albo slajdach zamieszczonych w internecie (mniej lub bardziej oficjalnie).

Im dalej w las, tym mniej osób chodzi i jakoś zdają
Pani Buka
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: poprawa matury

Post autor: halidor »

i co .{
{{dostal sie ktos z odzysku{ z odwolania
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: sia »

Chyba nikt.
mlotek
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2010, o 09:08

Re: poprawa matury

Post autor: mlotek »

Hej Wiem, że to nie ten temat, ale mam problem. Nigdy nie miałam miareczkowania więc mam kolejne pytanie:

Miareczkowanie roztworu kwasu octowego mianowanym NaOH.
Objętość CH3COOH: 10 cm3
Titrant i jego stężenie: 0,1027molowy

Mam trzy pomiary:
V(NaOH) cm3 10,3 10,0 10,2 średnie:10,17 Stężenie CH3COOH policzone: mam podać

Pytanie: jak mam obliczyć stężenie CH3COOH?
Obliczyć liczbę moli NaOH: czyli n=0,1027*10,17 itd, a potem tą liczbę moli wstawić aby obliczyć Cm Ch3COOH jeśli podaną mam objętość?

A wnioski jakie mam napisać: że pomiary obarczone są błędem wynikającym z różnicy objętości czy jak?

Dziękuję
Awatar użytkownika
Acetylo
Posty: 653
Rejestracja: 22 lis 2010, o 13:54

Re: poprawa matury

Post autor: Acetylo »

a tak ogólnie to miareczkowanie może być na maturze ?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: poprawa matury

Post autor: Karolajn18 »

mlotek, zajrzyj do jakiegokolwiek podrecznika z chemii analitycznej, polecam lipca i szmala, tam powinno być wszystko napisane. W tym wątku piszą głównie licealisci, którzy nie robili takich rzeczy w szkole.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości