Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
aaaaaaaaa

Re: dziwne owady w domu

Post autor: aaaaaaaaa »

czy może mi ktoś powiedzieć co to jest, chodzi mi to po domu , ma jakieś 2mm i jest jasny prawie albo nie prawie biały. sorki za jakość zdjęcia ale taki aparat
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: dziwne owady w domu

Post autor: Trzyszcz »

Mały i jasny- moze gryzek? Ja nic więcej z tej foty nie powiem, równie dobrze może to być brud z ucha
leech
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 20:11

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: leech »

Witam,
od jakiegoś czasu takie stworzonka czasami pojawiają się w kuchni
Co to za okazy?

edyta: Znalazłem - to mol spożywczy (Omacnica spichrzanka)
beata220602
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2012, o 08:45

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: beata220602 »

Witam, mam problem. Otóż wczoraj wieczorem zauważyłam małe robaczki (dosłownie kilka sztuk) w opakowaniu z mąką, bułką tartą. Zrobiłam zdjęcie ale mam lipny aparat więc słabo widać. Dodam tylko że takie same robaczki widziałam kiedyś u rodziców na ścianach zaraz po położeniu gładzi. Szafki wczoraj wymyłam ale dziś na pojemniku z mąką znów to znalazłam. Proszę o pomoc, bo nie wiem jak sobie z tym radzić. Wczoraj wyrzuciłam mąkę, kaszę i bułkę tartą. Myślałam że jak przesypię nowo kupione do pojemników to się nie zjawią, myliłam się
xszyx
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2012, o 19:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: xszyx »

Witam
Mam pytanie do znawców
Cóż to takiego:
AndziA13
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2012, o 18:42

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: AndziA13 »

Witam. Proszę o rozpoznanie tego robaczka. Jak brzmi pełna nazwa? Wydaje mi się że w końcu odnalazłam (przez przypadek) zdjęcie robaka którego znalazłam kiedyś w dzieciństwie na działce i jego wygląd utknął mi w pamięci i tak mnie zachwycił że obiecałam sobie że kiedyś się dowiem co to za piękny robaczek. Dodam jeszcze że znalazłam tak jakby parkę, na żywopłocie a działka znajduje się raczej na suchych terenach. Dołączyłam zdjęcie, wydaje mi się że to jest to samo co widziałam pare ładnych lat temu. Z góry dziękuję
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Gąsienica motyli z rodziny Sphingidae.
Wejdź na lepidoptera.pl w wyszukiwarkę gąsienic- zaznacz rodzinę i kraj i porównaj która najpodobniejsza do tej jaką widziałaś. Aczkolwiek dla Ciebie to może być trudne zadanie.

Ta na fotce wygląda mi na Daphnis nerii, ale praktycznie nie ma możliwości, żeby to była ta której szukasz, bo to niebywale rzadki migrant u nas. A wiesz może na jakiej roślinie siedziała?

Ps. To nie są robaki Robaki można mieć w tyłku (bo robakiem jest np. owsik)

POST WYŻEJ: to jest jakiś prosionek. Nie jest szkodnikiem dla człowieka.
remik6
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2012, o 21:03

malutkie robaczki łażące po ścianach w całym domu

Post autor: remik6 »

Witam,

od roku ponad już mamy takich fajnych gości w całym domu praktycznie, są bardzo małe, cieżko je zobaczyć, głównie na ścianach siedzą, nie wiemy skąd wychodzą. Można prosić o identyfikację ? Zdjęcia makro więc wydają się duże a w rzeczywistości mają koło 1mm wielkości. Będziemy bardzo wdzięczni gdyż nie wiemy co to jest i jak można z nimi walczyć.


Tu zdjęcia na serwerze jakby się nie załączyły:
1.png
1.png (248.56 KiB) Przejrzano 1357 razy
2.png
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: malutkie robaczki łażące po ścianach w całym domu

Post autor: WojtekB »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Psotniki
Psotniki, gryzki (Psocoptera)[/url] - w internecie jest dużo podobnych przykładów i wiele rad związanych z ich się pozbyciem. Problem leży przeważnie z wilgotnością w budynku/mieszkaniu. Wietrzenie i osuszanie powinno je wyeliminować.
bart87
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2012, o 20:01

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: bart87 »

Witam,
ostatnio mam problem z owadami w mieszkaniu, nie wiem co to, nie wiem skąd się wzięło, wiem, że bardzo szybko tego przybywa. Generalnie chodzi o coś podobnego do muszki/meszki, jednak troszkę większe, ale nie takie jak zwykła mucha. Porusza się też wolniej.
Pojawiło się to w momencie jak rozpoczął się sezon grzewczy i nie mam pomysłu jak to zwalczyć.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.
michal29
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2012, o 18:47

Dziwny robak.

Post autor: michal29 »

Witam wszystkich. Proszę o rozpoznanie robaka często są one w kuchni a dzisiaj znalazłem go pod kanapą na cukierku jak sprzątałem. Dołanczam zdjęcie tego robaczka.
Robal.jpg
jansci
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2012, o 17:59

identyfikacja robala

Post autor: jansci »

Witam
Proszę Was o pomoc w identyfikacji robala, który od około 2 tygodniu zadomowił się u nas w mieszkaniu. Obejrzałem sporo wątków na forum i najbardziej pasuje mi larwa mola. Niemniej ma dużo mniej czarnego niż mój robal. Dodatkowo wszystkie kasze, mąka, cukier, orzechy po uważnym oglądnięciu są czyste, przy suficie nie znajduję żadnych kokonów, a i muchy mola nie zaobserwowałem. Będę wdzięczny za pomoc i sugestie jak się tego pozbyć.
Pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: identyfikacja robala

Post autor: WojtekB »

Mi to bardziej przypomina jakiś gatunek krocionoga, który szuka miejsca na zimowanie (a więc nie ma zamiaru na stałe się wprowadzić ).
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości