kilka zadań z nieorganicznej

Forum chemiczne dotyczące wszystkich związków chemicznych, w których nie występuje wiązanie węgiel-wodór
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

kilka zadań z nieorganicznej

Post autor: japoneczka »

mam problem z kilkoma zadaniami.
1.Otóż mam reakcję NaOH + H2SO4 i mam napisać obserwacje jest to reakcja zobojętniania także nie mam pojęcia co wpisać, czy w ogóle będą tu jakieś obserwacje?
2. Czy magnez ze stężonym kwasem siarkowym VI będzie sie tak samo zachowywał jak np glin czy chrom,mangan itp? czy normalnie ulegnie reakcji bez pasywacji?
3. Mam doświadczenie CaO+HCl i napisać obserwacje i też nie mam pojęcia jakie
4. mam schemat SO2 - Y KOH- SO2, i mam napisać reakcję SO2 która doprowadzi do otrzymania związku Y, który z kolei w reakcji z KOH znów da SO2 i tu też nie mam pojęcia
proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: kilka zadań z nieorganicznej

Post autor: Giardia Lamblia »

1. Jeżeli nie został użyty żaden wskaźnik pH, objawów reakcji zaobserwować nie można.
2. Normalnie ulegnie reakcji, bez pasywacji
3. Ciało stałe umieszczone w probówce (?)* roztwarza się pod wpływem dolewanego (?)* roztworu (kwasu - możesz dodać, jeżeli wszystkie reagenty były znane od początku - były zawarte w treści)
4. Nie pokopałaś nic tutaj?

* Jeżeli w ten sposób przeprowadzona była reakcja w tym doświadczeniu
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: kilka zadań z nieorganicznej

Post autor: japoneczka »

co do 4 to na pewno jest tak jak napisałam i też się dziwię i dlatego dojść nie mogę co wstawić za Y", ale dzięki za pomoc w reszcie
gosia0601
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2012, o 17:47

Re: kilka zadań z nieorganicznej

Post autor: gosia0601 »

Ja również mam problem z zadaniem z nieorganicznej jeśli mógłby ktoś pomóc to bardzo proszę.

W wyniku działania mocnych kwasów na azotany (III) następuje ich rozkład z wytwarzaniem tlenku azotu (II) i tlenku azotu (IV). Napisz równanie reakcji kwasu siarkowego (VI) z azotanem (III) sodu współczynniki dobierz metodą bilansu elektronowego.

nie wiem jak zapisać ten bilans, utl. i red. ulaga chyba tylko azot.
gosia0601
Posty: 30
Rejestracja: 1 paź 2012, o 17:47

Re: kilka zadań z nieorganicznej

Post autor: gosia0601 »

i jeszcze jedno . reakcja wodorowęglanu wapnia z węglanem sodu. Proszę o pomoc:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości