poprawa matury / przenosiny z 2 roku studiów na medycynę

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
brwka
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2012, o 16:27

poprawa matury / przenosiny z 2 roku studiów na medycynę

Post autor: brwka »

Witam ! Chciał bym się dowiedzieć czy wiecie może jak sytuacja wygląda z ludźmi, którzy po 2gim roku studiów (3semest) chcą zmienić kierunek studiów. Jak wiadomo od tego roku drugi kierunek ma być płatny jeśli studiujemy dwa na raz. Ale co jeśli ktoś (tak jak w moim przypadku) po 3 semestrach stwierdzi, że nie chce studiować biotechnologii i chce studiować medycynę. Słyszałem coś o tym, że od tego roku państwo daje jakąś pulę ects do wykorzystania. Więc jeśli ja przypuśćmy wykorzystałem kilkadziesiąt z nich za brakujące na innym kierunku będę musiał płacić?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: poprawa matury / przenosiny z 2 roku studiów na medycynę

Post autor: randomlogin »

Krotko mowiac - tak. Jesli ten trzeci semestr zaliczysz, to wykorzystane bedzie w przyblizeniu 90ECTS. Kontrowersyjna jest kwestia darmowych 30 dodawanych gratis przez panstwo, ale nawet zakladajac mozliwosc ich zuzycia na przenosiny placilbys za 60pkt, czyli jeden rok na cholernie drogim lekarskim.
brwka
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2012, o 16:27

Re: poprawa matury / przenosiny z 2 roku studiów na medycynę

Post autor: brwka »

Czyli mam poważny problem /
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości