Enoftalmia - co robić?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Saraj
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2012, o 10:58

Enoftalmia - co robić?

Post autor: Saraj »

Witajcie,

piszę z powodu bardzo przykrego dla mnie problemu i niezmiernie proszę o odpowiedź.

Choruję na jaskrę z otwartym kątem przesączania od 2006 roku. Stosowałam różne leki, w tym Azopt, Xalatan. Ostatnim wyborem miał być Lumigan. Niestety po jego zażywaniu wystąpił u mnie objaw zapadnięcia obu oczu. Zmiana jest wyraźna, zauważalna i powoduje ogromny dyskomfort psychiczny związany z modyfikacją wyglądu twarzy. Trudno jest mi się przyzwyczaić do odmienionego wizerunku (drobne oczy, wąskie światło otwarcia powiek).

Moje pytanie jest zatem następujące:

1. Czy enoftalmia niepourazowa jest odwracalna? Czy istnieje zabieg przywracający stan sprzed zapadnięcia?
2. Jakie badania zobrazują to zjawisko?
3. Wykonywałam z odstępami czasowymi badanie GDX, czy porównanie wyników stanowi materiał dokumentujący enoftalmię?

Właściwie nie wiem, co powinnam począć z wynikłą dolegliwością. Martwię się, że zmiana się nie cofnie. Krople Lumigan odstawiłam, nie aplikuję ich od około miesiąca, początkowo łudziłam się, że oczodoły powrócą na miejsce, niestety, pomyliłam się.

W związku z powyższym, bardzo Was proszę o odpowiedź, niezwykle mi zależy, bowiem trudno mi zaakceptować zmianę.

Dziękuję serdecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości