AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

W weekend nie ma szans. Zajęcia masz chyba z kierownikiem. Z tego co wiem (osobiście nie poznałem) bardzo fajny człowiek. Oni tam chyba teraz mają testy z Greya. To z niego myślę szybciej idzie nadrobić. Bo z Bochenka 3 tematy w weekend bez szans. Do 19 jest jeszcze sporo czasu. Dowiedz się w jakiej grupie jesteś i pytaj ludzi . W środę były godziny rektorskie dla 1 roku całodniowe, więc może temat nie był brany. Jeżeli byś miała tylko 2 tematy do zrobienia to myślę, że jak przysiądziesz dasz radę .

A te wejściówki u mnie (kilka lat temu) wyglądały tak, że większość i tak lądowała w koszu i na nic wpływu nie miała P ale to u mnie, pytaj swojej grupy jak to u ciebie wygląda.

Jak Ci się nie uda zaliczyć koła, to tydzień później masz poprawke, a kolejne na koniec semestru.

Trzymam kciuki.
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Raul7 »

Podstawa: pytaj grupy - oni wszystko ci powiedzą. Pocieszenie: ten tydzień był luźny, dalej będzie już ciekawiej, więc wcale dużo nie straciłaś.
Ryszard M? To na WU pisze, asystent zupełnie inny
Awatar użytkownika
Stefan007
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2011, o 09:42

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Stefan007 »

Raul7 pisze:Podstawa: pytaj grupy - oni wszystko ci powiedzą. Pocieszenie: ten tydzień był luźny, dalej będzie już ciekawiej, więc wcale dużo nie straciłaś.
Ryszard M? To na WU pisze, asystent zupełnie inny

Tak, tak. dopiero się dowiedziałam , że to kierownicy katedr podani. także nawet nie wiem z kim te zajęcia No cóż, nie dziękuję i oby się udało
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: BubuMale »

jak wejdziesz do prosektorium to na drzwiach beda wypisane nr grupy, wchodzisz tam i czekasz na swojego asystenta
hortensja
Posty: 6
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 17:00

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: hortensja »

Moim zdaniem jest nowoczesna np. Medicum, gdzie mamy biologię i histologię na I roku, jest dopiero co wyremontowane (jeszcze gdzieniegdzie trwają prace wykończeniowe). Przykładowo to, z czym mamy doczynienia, czyli dla przykładu mikroskopy na histologii są super-nowoczesne, zdjęcia preparatów są pokazywane na ekranie i projektorze. Anatomię, biofizykę - mamy w Anatomicum - to też wyremontowany budynek, podobnie Pharmaceuticum (chemia medyczna) - nowowczesny. W sumie wszystkie budynki są nowoczesne. Najlepiej mieszkać w okolicach Chodźki. Jest bardzo blisko i na Krakowskie i do wszystkich tych budynków. Medicum jest na Radziwiłłowskiej (Plac Litewski), obok Krakowskiego, więc to na pewno nie jest zadupie. Także w porównaniu z Krakowem nie ma problemu z odległościami, czy w porównaniu z Katowicami z nowoczesnością budynków. Polecam
hortensja
Posty: 6
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 17:00

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: hortensja »

Wiem, że tak mówią. Sama miałam iść do Krakowa, ale tu mam bliżej do domu i to zdecydowało. Ogólnie jest bliżej na zajęcia (małe odległości między budynkami) i są przerwy między zajęciami, a z tego co widziałam na innych uczelniach to masakra. Miasto może nie powala, ale starówkę ma ładną, wszystko co trzeba jest, a na I roku, jak zdążyłam zauważyć, nie miałabym czasu nawet na zwiedzanie takiego np. Krakowa, więc tutaj mi dobrze A Ukrainie do nas daleko (mam znajomych, którzy przenieśli się tutaj ze Lwowa i mówili, że Lublin to w porównaniu ze wschodnią granicą - Ameryka).
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ebedziebe »

.mamy w Anatomicum - to też wyremontowany budynek.
Anatomicum/Maius - Nie wyremontowany a jedynie oddany bodajże 7 lat temu do użytku wiec wciaż dośc młody
Medicum - właśnie kończy się remont
Universum - nie jestem pewien ale cos koło roku 2000 wybudowane
Pharmaceuticum - Oddane do użytku jakoś na przełomie 2010-2011
Rektorat collegium novum - remont trwa

Jednie Pathologicum jest bez remontu

Zajecia albo w centrum miasta -medicum / szpital kliniczny nr 1 albo w Chodźkowie 10-15 min piechota od starówki
Mieszkając w rejonie chodźkowa w obszarze możliwym do zdobycia w 15 min są 2 galerie handlowe , supermarket , kilka dyskontów oraz stare miasto.
Okolica urokliwa

A sam Lublin jest bardzo przyjemnym miastem na tyle dużym by niczego nie brakowało a na tyle małym by nie narzucać ciągłej gonitwy i przytłaczać .
Na uczelni atmosfera(pomiędzy studentami ) jest korzystna bez dobijającego wyścigu szczurów , a pomiędzy uczelnią na studentami hm UM można rozumieć jako uczelnię magiczną , czasem jest irracjonalnie ale bardziej jako folklor niż wadę bym to traktował
hortensja
Posty: 6
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 17:00

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: hortensja »

Nie wiem dobrze, który budynek jest wyremontowany, a który po prostu nowy, ale fakt faktem, że nie można narzekać na warunki
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ebedziebe »

Sporo
Z tego co wiem mamy 4 programy anglojęzyczne
-Amerykański czyli USA i Kanada
-Europejski - chyba głownie grupy skandynawskie
-Azjatycki - wiem że Tajwańczyków jest dużo
-Bliski wschód - nie wiem dokładnie jakie kraje przeważają
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ebedziebe »

Tak dokładnie to program nazywa się Middle East program wiec dosłownie wyszłoby że środkowy wschód tyle że dokumentach angielskich pojeciu temu bliżej jest do naszego pojecia bliskiego wschodu - ogólnie rzecz ujmując Zjednoczone emiraty arabskie , Arabia saudyjska , Katar itd
Ale nie wiem konkretnie z którego z tych krajów mamy grupy
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: ebedziebe »

Nie ma żadnych wspólnych zajęć ani wykładów
Oni maja tak plan ułożony że nie koliduję z naszym , czasem tylko ich widać jak czekają na zajęcia w sali obok
hortensja
Posty: 6
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 17:00

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: hortensja »

poznać zawsze możesz
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: AM LUBLIN Czy ktoś wie jak tam jest?

Post autor: Dudek »

pójdziesz do klubów to poznasz, oni je utrzymują P

Co do pathologicum w 2015 (albo do 2015) ma zostać wyremontowane.

SPSK1 to jedna wielka komuna, ale za to SPSK4 prezentuje się bardzo fajnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości