Zapraszam do zapoznania się z moją opinią video na temat GMO

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
andrzej357
Posty: 46
Rejestracja: 26 cze 2011, o 16:54

Zapraszam do zapoznania się z moją opinią video na temat GMO

Post autor: andrzej357 »

Zapraszam do zapoznania się z moją opinią video na temat GMO i dyskusję na ten temat.
labowy

Re: Zapraszam do zapoznania się z moją opinią video na temat

Post autor: labowy »

Nie rozumiem zupelnie tego alego zametu. Czy spoleczenstwo to ciemna masa ktorej wystaczy rzucic jakis temat ktorego nie rozumieja i nagle nic innego sie nie liczy? W Polsce to swietnie dziala widze odwracanie uwagi. ACTA i GMO to zagrozenia dla naszych dzieci", dla swobody obywatelskiej ale podatki i podwyzszenie wieku emerytalnego dadza sobie wepchnac jak dziecko. Co wiecej uwielbia ekspertyzy ludzi ktorzy maja problem z podstawowa matematyka i powiedzmy biologia ale na podstawie internetu staja sie ekspertami. Brawo, mi to zajelo jak dotad 6 lat studiow, 3 lata doktoratu i wciaz mysle ze trzeba sie ostroznie wypowiadac w pewnych kwestiach.
Co do samych GMO, nie przyszlo Ci i Wam do glowy ze to nie jest tylko zywnosc? Ze zboza nie zawsze trzeba jesc? Jesli ktos chcialby w przyszlosci wykorzystac zboza czy inne rosliny GMO, szybciej i lepiej rosnace w celu np produkcji biopaliw czy nawet celuozy to bedzie mial problem. Polska jak zawsze bedzie zmuszona zakupywac wszystko z zagranicy, nie produkujac nic swojego mimo potencjalu jaki ma.
Jesli chodzi o Monsanto, fajnie ze wprowadzili swoje produkty ale to wolny rynek i nie trzeba kypywac. To jak z zakupem laptopa, mozesz kupic Mac booka od molocha na rynku i monopolisty i narzekac, ale mozesz kupic z innej firmy.
Jesli Polska pozwoli na uprawe i sprzedarz GMO to tak naprawde nic sie nie stanie dopoki ludzie nie zacza tego uprawiac i kupywac. Nie otrujesz siebie i swoich dzieci jak nie bedziesz tego jadl. Tak naprawde cala odpowiedzialnosc za kontrole GMO spoczywa na Nas.
Zamiast ciemno drzec sie przeciwko GMO, lepiej skupic cala uwage i wymusic odpowiednie regulacje i przepisy. Dotyczy to zarowno regulacji sprzedarzy i zabezpieczenie sie przed monopolizacja (glupio by bylo jakby jakis polityk uznal ze jedyna firma ktora ma prawo uprawiac i sprzedawac to Monsanto, prawda?). Co wiecej w celu zadbania o biologiczna monopilizacje, trzeba okreslic w jaki sposob uprawy modyfikowane beda zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem sie do rodzimej flory. Sa to wazne kwestie, ktore musza byc jasno ustalone zeby uprawy GMO w Polsce mialy sens. Tym powinni sie zajac krzykacze, zamiasta krzyczec monsanto i rak". Ludzie nie wiedza z czym maja do czynienia ale beda krzyczec razem z innymi bo to popularne Az sie przykro robi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości