Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: kate2013 »

Zastanawiam się kiedy zabrać się za arkusze z biologii. Jestem teraz chyba mniej wiecej w połowie materiału, chciałam sie wyrobic do końca marca z materiałem, ale nie wiem czy tylko kwiecen wystarczy na arkusze? Oczywiscie teraz robie duzo zadan z roznych zbiorow itd. A jak Wy przygotowujecie sie(przygotowywaliscie sie) do matury?
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: kamilorni »

ja za arkusze zabrałem się po przerobieniu całego materiału (wtedy ma się ogólny pogląd na wszystko co obowiązuje i można zwrócić uwagę na to o co pytają).
Miesiąc przed powinien wystarczyć. Jeśli będziesz robiła więcej niż jeden arkusz dziennie, to skończysz na długo przed maturą, bo 24 godziny/30 dni to sporo czasu
Ja równocześnie uczyłem się do matury z chemii, wyrobiłem się w czasie i dziś jestem szczęśliwym studentem 3 roku wymarzonej weterynarii
Pozdrowienia z Erasmusa w Turcji!
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: Lucyfer »

Po przerobieniu całego materiału. Wg mnie wcześniej to nie ma sensu. Tak przynajmniej widzisz co jeszcze musisz doczytać
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: lith »

Zrób sobie może jakieś teraz, żeby wiedziec jak wyglądają pytania na maturze i pod jakim kątem sie uczyć. A resztę sobie zostaw na tydzień, dwa przed maturą, żeby się już na koniec rozgrzać w rozwiązywaniu tych zadań. Jak zrobisz wszystkie wcześniej to później nic Ci nie zostanie, a rozwiązywanie 2x tego samego to dość mało sensowna opcja.
Awatar użytkownika
NathalieRoss
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:45

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: NathalieRoss »

Ja maturę poprawiam, więc arkusze robię cały czas, ale jak zaczynałam rok temu też raz na tydzień arkusz leciał
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: LanceArmstrong »

Co sądzicie o rozwiązywaniu zadań z arkuszy wcześniej (już teraz) na zasadzie że kujemy/ rozumiemy to co zrobiliśmy źle?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Kiedy najlepiej zacząc rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: Jivan »

ja np zacząłem juz rozwiązywać tak po 1 na tydzień, bo wiedzy miałem duzo do pierwszej matury, i nie wiele uciekło, tylko braki były w zadaniach, przynajmniej jeśli chodzi o biologie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości