Operacja na wzrok

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
Rudder
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:11

Operacja na wzrok

Post autor: Rudder »

Chciałbym teraz lub w przyszłości zrobić sobie operacje na wzrok. Obecnie mam około + 4.5 dioptri. Jakie są negatywne skutki takiej operacji ? Ile ona mogłaby kosztować ?
Mam 22 lata
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Operacja na wzrok

Post autor: distinguished »

a nie prościej porozmawiać bezpośrednio z okulistą, który odpowie wyczerpująco na wszystkie pytania? tutaj nie ma specjalistów w tej dziedzinie, a poza tym pytanie jest dość niekonkretne.
Rudder
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:11

Re: Operacja na wzrok

Post autor: Rudder »

Pytanie jest jak najbardziej konkretne, ponieważ dopiero zaczynam myśleć o takowej operacji i próbuje sie jak najwięcej dowiedzieć o niej. Wiem, że na tym forum nie musi być specjalistów, jednak jeżeli jest człowiek który się na tym zna, to niech sie wypowie. Ewentualnie prosze o przekierowanie na inne forum związane z tym tematem.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Operacja na wzrok

Post autor: distinguished »

Jeśli chodzi o wzrok i operacje to zna się na tym tylko specjalista i najwięcej powie Ci tylko on. Może tu wypowie się ktoś kto miał podobną operację (np. ja, ale nie czuję się kompetentna żeby cokolwiek Ci mówić, bo się nie znam na tym ogólnie", mam wiedzę tylko związaną z moim przypadkiem), ale skąd masz pewność, że nie wprowadza Cię w błąd?
Jaką masz wadę wzroku? To, że nosisz takie, a nie inne szkła nie mówi dużo. Kiedy byłeś ostatni raz u okulisty? Wiesz w jakim stanie OBECNIE jest Twój wzrok?
I czemu nie chcesz porozmawiać o tym z okulistą? Masz 22 lata i chyba wiesz, że internet to nie poradnia medyczna, a najpewniejsze informacje dostaniesz od specjalisty jakim jest okulista!.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Operacja na wzrok

Post autor: Padre Morf »

Jakie są negatywne skutki takiej operacji ?
Może zostać jakaś szczątkowa wada, może się pojawić astygmatyzm, po operacji może też powstać wada bardzo ciężka do korekcji - może się okazać, że po operacji widzisz gorzej niż przed mimo, że spadła ilość dioptrii potrzebna do korekcji wady.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości