Nauka anatomii

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
koterska
Posty: 176
Rejestracja: 4 sty 2012, o 11:28

Nauka anatomii

Post autor: koterska »

Witam chciałabym się zapytać was studentów weterynarii z jakich materiałów korzystaliście ucząc się mięśni, naczyń, nerwów (psa szczególnie)? Jakie książki polecacie? Jestem z Krakowa także starszych roczników brak i nie ma kogo się zapytać jak się za to odpowiednio zabrać
eveileb
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:56

Re: Nauka anatomii

Post autor: eveileb »

Liebiech, Krysiak, Chomiak, Atlas psa i kota, filmy z rosektorium, notatki z ćwiczeń i wykłady.
krystek1616
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2012, o 00:05

Re: Nauka anatomii

Post autor: krystek1616 »

Do kości polecam Lutnickiego, we Wrocławiu większośc prowadzących każe z niego korzystać. Krysiaki są też dobre, ale momentami zbyt szczegółowe. Do nerwowego podobno Chomiak i Sobociński (nasza prowadząca każe z niech korzystać) i do trzewi też Chomiak, ale inna pozycja. Liebich imho poza ładnymi zdjęciami jest zbyt ubogi i ma od metra błędów, także uważałbym na niego. I oczywiście jakiś dobry altlas anatomii psa (Budras czy Evans - ten też z kotem). Popeskę odradzam, jest za drogi jak na swą jakość, ew. do czaszki - dobrze są na niej rozrysowane nerwy i naczynia przebiegające we wszystkich otworach, ale to nie ma problemu gdzieś pdf znaleźć. Liebiech m podobną wadę jak Popesko - szkoda 360 zł czy nawet 290 za książkę, z której nie wyciągniesz nawet połowy struktur anatomicznych opisanych w Lutnickim/Krysiaku.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Nauka anatomii

Post autor: talagia »

Ja korzystałam głównie z trylogii Krysiaka i dostępnych atlasów Moim zdaniem wystarczy i nie ma sensu uczyć się każdej rzeczy z innej książki
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Nauka anatomii

Post autor: Korczaszko »

A ja znów będę psychofanką Liebicha, piękne zdjęcia i rysunki zawierają te same informacje co długie opisy Krysiaka. Do kół z klatki i brzucha uczyłam się z Liebicha doczytując Krysiaka i tylko pojedynczych rzeczy nie było w Krysiaku. Teraz jak mi brakuje wiedzy anatomicznej to też jadę na Liebichu i mi starcza.

Ale każdy lubi co innego
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Nauka anatomii

Post autor: Kolave »

koterska pisze:Witam chciałabym się zapytać was studentów weterynarii z jakich materiałów korzystaliście ucząc się mięśni, naczyń, nerwów (psa szczególnie)? Jakie książki polecacie? Jestem z Krakowa także starszych roczników brak i nie ma kogo się zapytać jak się za to odpowiednio zabrać
W Olsztynie to wykłady, wykłady, wykłady,tabelki , trochę Krysiak i Akajewski
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: Nauka anatomii

Post autor: monis1992 »

W Lublinie:
kości: Lutnicki
mięśnie: Kałużniacki
nerwy: Chomiak
krwionośny: Kałużniacki

do tego atlas Popesko i uwielbiany przez studentów Konig
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: Nauka anatomii

Post autor: Marta-W »

Ja korzystam jeszcze z Repetytorium Przespolewskiej i Kobrynia. Do każdego działu są pytania kontrolne z odpowiedziami, więc można się sprawdzić
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Nauka anatomii

Post autor: kamilorni »

Kolave pisze:
koterska pisze:Witam chciałabym się zapytać was studentów weterynarii z jakich materiałów korzystaliście ucząc się mięśni, naczyń, nerwów (psa szczególnie)? Jakie książki polecacie? Jestem z Krakowa także starszych roczników brak i nie ma kogo się zapytać jak się za to odpowiednio zabrać
W Olsztynie to wykłady, wykłady, wykłady,tabelki , trochę Krysiak i Akajewski
+ Lutnicki i Kałużniacki.
eveileb
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:56

Re: Nauka anatomii

Post autor: eveileb »

krystek nie wiem z którego jesteś roku, ale w tamtym roku do anatomii Krysiaki wcale nie były szczegółowe (na egzaminie) wrecz przeciwnie.
krystek1616
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2012, o 00:05

Re: Nauka anatomii

Post autor: krystek1616 »

eveileb pisze:krystek nie wiem z którego jesteś roku, ale w tamtym roku do anatomii Krysiaki wcale nie były szczegółowe (na egzaminie) wrecz przeciwnie.
Wiem, kogo masz teraz na myśli, mam obecnie ćwiczenia z tą prowadzącą. Tak, u niej ,święty Boże, nawet Krysiak nie pomoże, a wręcz, jak twierdzi, zawiera sporo błędów. Obecnie egzamin objął nasz nowy profesor, także coś więcej będę mógł powiedzieć po tym roku.

A co do szczegółowości Krysiaków, to czasem piszą trochę o pierdołach, których nie musisz umieć, a niektórych rzeczy jest za mało. Taki ich urok i piękno.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Nauka anatomii

Post autor: kamilorni »

krystek1616 pisze:Obecnie egzamin objął nasz nowy profesor, także coś więcej będę mógł powiedzieć po tym roku.
no takwcześniej szalał u nas. Ja (teraz już wiem, że na szczęście) nie miałem z nim styczności, ale trochę słyszałem Powodzenia
krystek1616
Posty: 80
Rejestracja: 13 cze 2012, o 00:05

Re: Nauka anatomii

Post autor: krystek1616 »

veteran, co słyszałeś? chętnie sie dowiem, chociażby na priv

Dobra, tym kończymy offtop nt. Wrocławia. Koleżanka zna moje zdanie o podręcznikach i chyba już więcej nie mam co dodawać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości