Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
piotrek03
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2012, o 07:49

Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: piotrek03 »

Chciałbym dowiedzieć się czy na uczelnie medyczne brana jest pod uwagę średnia ocen (wiem ze w Poznaniu tak, ale co z pozostalymi)?

Moja sytuacja jest nieciekawa, z tego wzgledu iz srednia utrzymuje sie w pułapie 3,5. Wyniki z matur probnych mam bardzo dobre, przygotowuje sie systematycznie od 2 lat. Jednak nie przykladam sie do przedmiotow typu PP, WOS, geografia itd, dlatego mam słabsze oceny.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: randomlogin »

Jesli gdziekolwiek, to tylko w sytuacji bycia akurat na granicy - prog powiedzmy 170, ale nie wszyscy z takim wynikiem sie zmieszcza, bo jest ich mnostwo - wtedy i tylko wtedy bierze sie pod uwage inne czynniki. W wiekszosci wypadkow jest jednak roznicowanie na podstawie wyniku z jednej z matur, zwykle biologii - czyli trzeba miec np. 170 punktow i mature z biologii ponad 88%. Albo 171 punktow - i wtedy juz nic innego nikogo nie obchodzi. W ogole branie pod uwage sredniej ocen, nawet w takich sytuacjach, jest prawnie watpliwe - jedyna podstawa dla rekrutacji powinny byc wyniki matur.

Mozna albo zabijac sie o srednia, albo napisac mature o jeden punkt lepiej - chyba dalszy komentarz jest zbedny.
piotrek03
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2012, o 07:49

Re: Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: piotrek03 »

Dziękuje za odpowiedz. Utwierdziles mnie w przekonaniu, ze lepiej skupic sie na maturze, a nie na sredniej. W mojej klasie wiekszosc wlasnie skupila sie na ocenach, ciekawe co bedzie po maturze.
piotrek03
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2012, o 07:49

Re: Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: piotrek03 »

Utwierdzilas* Przepraszam za błąd
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: randomlogin »

Alez prosze bardzo, zwlaszcza ze bledu nie bylo. Skad pomysl -as?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Srednia ocen, a rekrutacja na medycyne

Post autor: Girion »

Dokładnie, ja też mam w nosie historię, PO, geografię, polski. Jeśli się uczę, to z tego co mi się przyda.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości