Zwierzęta egzotyczne na studiach- fakultety, staże itp

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Jachu
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:34

Zwierzęta egzotyczne na studiach- fakultety, staże itp

Post autor: Jachu »

Witam. Ja jestem z UP w Lublinie, więc się mniej więcej orientuję co u mnie się dzieje. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z praktykami na zwierzętach egzotycznych na poszczególnych uczelniach.
eveileb
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:56

Re: Zwierzęta egzotyczne na studiach- fakultety, staże itp

Post autor: eveileb »

O jakich dokladnie zwierzetach egzotycznych mowisz?
smardz
Posty: 115
Rejestracja: 12 sty 2011, o 19:32

Re: Zwierzęta egzotyczne na studiach- fakultety, staże itp

Post autor: smardz »

Chodzi Ci o gryzonie? Niedawno we Wrocławiu odbył się wykład na temat chorób układów oddechowych u małych zwierząt egzotycznych. Była mowa o gryzoniach, szerzej- królik, koszatniczka, świnka morska, fretka, szczur itd.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zwierzęta egzotyczne na studiach- fakultety, staże itp

Post autor: Korczaszko »

Co do Wro mamy 2 fakultety. Hodowla zwierząt egzotycznych (raczej dla laików, jeśli ktoś się zna na temacie to tylko poprzez pytania wyciągnie coś więcej) oraz choroby zwierząt egzotycznych. Oba mają po 30h, a zakres to od gryzoni, królików, fretek poprzez gady, płazy do papug. Czyli mnóstwo zwierzaków mało czasu.
Mamy też choroby zwierząt futerkowych - ćwiczenia o kant dupy rozbić na wykładach mowa o chorobach, ale nie bywałam na nich.
W ramach chorób drobiu są jedne ćwiczenia z gołębi i jedne z ptaków egzotycznych.
IVSA organizuje różne wykłady, teraz było z chorób układu oddechowego gryzoni, ze 2 lata temu było z chorób uk. pokarmowego.

Raczej nie ma tego dużo. Wiadomo studia mało uczą, ale z egzotyków to wyjątkowo mało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości