Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: poprawa matury

Post autor: szluwka »

może w czasie studiów się nie zapomina, ale powiem Wam, że w obecności bratowej i mojego taty pytałam się jak nazywa się jakiś tam mięścień grzbietu po łacinie-ona nie umiała sobie przypomnieć, a ojciec wyrecytował pięknie
ona stomatolog, tata kardiolog
oczywiście, nauczyć się tego TRZEBA i to dokładnie, ale potem zależnie od specjalizacji może się okazać, że nie będzie się wszystkiego używało na codzień, więc siłą rzeczy wyleci z głowy

ps przed świętami nie miała ochoty przestać się uczyć, a teraz z kolei nie bardzo chce mi się znów zabierać za naukę. Tak działa świąteczno-sylwestrowa atmosfera
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: poprawa matury

Post autor: Wendigo »

licealistaa2012 pisze:ja mam pytanko, szczególnie do studentów medycyny, kończących studia,
czy będąc na takich studiach trzeba mieć aż tak opanowaną anatomie, z tych atlasów, np tej sobotty, że będąc juz na 5, 6 roku otwieracie na byle jakiej stronie i recytujecie każdą nazwe, każde najmniejsze włókno mięśniowe?
Szczerze mówiąc, również mnie ciekawił ten problem. Z racji tego iż mieszkam na akademiku, mam okazję do rozmowy z wieloma studentami dalszych lat medycyny (IV, V, VI rok) i okazało się, że mało który pamiętał te nieistotne szczegóły anatomiczne. Ba, nawet mój współlokator z II roku ma kłopoty z odpowiedzią na większość pytań testowych. Myślę, że w pamięci pozostają nazwy oraz topografia tych struktur, które są istotne klinicznie np. przy osłuchiwaniu, RTG. Nie jest tajemnicą, że większość rzeczy o których uczymy się na anatomii okaże się niepotrzebna w przyszłości. Ale co zrobić? Bochenka w łapę i do przodu.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Wendigo pisze:
licealistaa2012 pisze:ja mam pytanko, szczególnie do studentów medycyny, kończących studia,
czy będąc na takich studiach trzeba mieć aż tak opanowaną anatomie, z tych atlasów, np tej sobotty, że będąc juz na 5, 6 roku otwieracie na byle jakiej stronie i recytujecie każdą nazwe, każde najmniejsze włókno mięśniowe?
Szczerze mówiąc, również mnie ciekawił ten problem. Z racji tego iż mieszkam na akademiku, mam okazję do rozmowy z wieloma studentami dalszych lat medycyny (IV, V, VI rok) i okazało się, że mało który pamiętał te nieistotne szczegóły anatomiczne. Ba, nawet mój współlokator z II roku ma kłopoty z odpowiedzią na większość pytań testowych. Myślę, że w pamięci pozostają nazwy oraz topografia tych struktur, które są istotne klinicznie np. przy osłuchiwaniu, RTG. Nie jest tajemnicą, że większość rzeczy o których uczymy się na anatomii okaże się niepotrzebna w przyszłości. Ale co zrobić? Bochenka w łapę i do przodu.
Wendigo pisze:
licealistaa2012 pisze:ja mam pytanko, szczególnie do studentów medycyny, kończących studia,
czy będąc na takich studiach trzeba mieć aż tak opanowaną anatomie, z tych atlasów, np tej sobotty, że będąc juz na 5, 6 roku otwieracie na byle jakiej stronie i recytujecie każdą nazwe, każde najmniejsze włókno mięśniowe?
Dokładnie Też już z wieloma osobami rozmawiałam i każdy jak zadaję mu takie pytanie patrzy na mnie jak na debila co uciekł z wariatkowa i odpowiada - chyba byłbym cyborgiem, gdybym to jeszcze pamiętał taka jest prawda - te szczególiki bardzo szybko umykają, bo nikt nie jest w stanie tylu nowych rzeczy w tak krótkim czasie na trwale zapmiętac Wendigo - co studiujesz?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

Grube rzeczy się pamięta, bo się tego używa. Zapomina się pierdół, jakichś małych nerwików czy otworków. A gdzie jakieś naczynie większe czy mięsień biegnie nie tyle pamięta się z anatomii, co powtarza przy okazji różnych przedmiotów. Plus jeśli ktoś się jakąś działką bardziej interesuje, to często wiąże się to z powtórkami.
Pani Buka
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: poprawa matury

Post autor: DrZation »

Prawda jest taka : Większość materiału na studiach to Zakuć, zdać, zapomnieć. Rozmawiałem ostatnio z Panią dermatolog i też dużo rzeczy nie pamięta więc to normalne
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

DrZation pisze:Prawda jest taka : Większość materiału na studiach to Zakuć, zdać, zapomnieć. Rozmawiałem ostatnio z Panią dermatolog i też dużo rzeczy nie pamięta więc to normalne
Tak jest. nikt nie jest w stanie tego wszystkiego pamiętac. no chyba, że ktoś bardzo ale to bardzo nie lubi spac i czyta o 4 nad ranem dla przypomnienia atlas anatomii. Ale chyba studentom to nie grozi
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: poprawa matury

Post autor: Mårran »

Studenci, którzy nie lubią spać, mają ciekawsze sposoby spędzania nocy niż zakuwanie anatomii (Sylwester!)
Pani Buka
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: poprawa matury

Post autor: Candy1992 »

A wie ktoś z Was może, który okręg w tym roku układa matury z bio/chem ? Bo to podobno co jakiś czas się zmienia i matury są układane przez ludzi z różnych OKE w kraju. Tak przynajmniej kiedyś nasza chemiczka mówiła. Dlatego ta rozbieżność w poziomach/typach zadań/ formie itp Czy ta informacja raczej nie jest dostępna dla uczniów ?(ja przynajmniej nigdzie nie mogę tego znaleźć) A tak przynajmniej można by się nastawić na jakieś tam typy zadań z próbnych matur- trudniejsze/ łatwiejsze z chemii przede wszystkim
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

OKE Poznań.

________

Re: poprawa matury

Post autor: ________ »

Passiflora pisze:OKE Poznań.

dobrze ze nie Krakow, jak w 2011 (chemia 2011 beautiful memories o.O)

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: poprawa matury

Post autor: Sofia »

Może ktoś coś napisac o poziomie trudności matur z tego OKE? Możnaby sie troche psychicznie przygotowac
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: poprawa matury

Post autor: euGeniusz »

albo w którym roku ostatnio układali maturki
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: poprawa matury

Post autor: Candy1992 »

Dziękuję za odpowiedź Passiflora Krakowskie słyszałam właśnie, że najcięższe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości