Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: zoo_ »

nodame pisze:Bo wiecie ja uważam, że to nie fair w stosunku do niektórych osób. Nie wszyscy mają równe szanse. Mam koleżanki i kolegów, którzy tygodniowo na korepetycje wydają po 100-110 złotych. Mogę powtarzać na własną rękę i tak dalej, ale i tak czuję się przez to jakoś tak. gorzej?
Większość (podkreślam dla czepialskich) albo chodzi z własnego lenistwa (+ uspokojenie rodziców i własnego sumienia, że przecież coś do tej matury robię") albo po prostu za mało wierzy w siebie. Na początku roku coś tam napomknęło się nam na temat korepetycji i koleżanka się zapytała czy zamierzam chodzić - mówię, no że nie - to jak? sama chcesz to wszystko ogarnąć?
Niektórzy mają już tak stereotypowo wbite do głowy, że nie wyobrażają sobie widocznie nauki do matury bez korków

Korki są dobre dla osób nie na biochemach lub dla tych, co w zasadzie są w biochemach tylko z nazwy. Chociaż i tak moim zdaniem chcieć to móc - zwłaszcza w dobie bibliotek, Internetu, BIOLOGA! : D no i całego mnóstwa podręczników i zbiorów.
A i jak tu Kingu$ka wspomniała - jak się dojdzie do celu tylko i wyłącznie własną, ciężką pracą to satysfakcja większa
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: DrZation »

Można wszystkiego nauczyć się samemu ale zajmuje to dużo więcej czasu i często wkradają się błędy, których samemu się nie widzi. Od to cała filozofia korepetycji aby nakierować kogoś na właściwy tor, wytłumaczyć, znaleźć błędy, utrzymać tempo nauki.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Collo »

Kasę, ktorą ludzie wydają na korki można przeznaczyć na dobre zbiory zadań i podręczniki i samemu się uczyć. Materiał z LO jest spokojnie do ogarnięcia. Jak ktoś naprawdę czegoś nieogarnia, np. metabolizmu z biologii to niech przejdzie się raz czy dwa, żeby ktoś mu to wytłumaczył, ale nie ma sensu chodzić cały rok i wydawać pieniądze na coś co można opanować samemu.

A co do Sylwka to u mnie w tym roku plany nie wypaliły, miała być extra domówka, a dzisiaj się dowiedziałem, że jednak nic z tego nie będzie i chyba spędze go z Polsatem przy ruskim szampanie za 4,80
No ale 5 stycznia mam studniówkę to się wybawię -)

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: nodame »

Colloportus pisze:.
A co do Sylwka to u mnie w tym roku plany nie wypaliły, miała być extra domówka, a dzisiaj się dowiedziałem, że jednak nic z tego nie będzie i chyba spędze go z Polsatem przy ruskim szampanie za 4,80
Dokładnie, za 4,8:D!
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: młody technik »

Jak myślę o studniówce to mnie ciary przechodzą.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: nodame »

Studniówka fajna sprawa
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: DrZation »

Duża ilość zbiorów, podręczników też nie zawsze wystarczy Ale sam wiem z doświadczenia, że idzie się nauczyć wszystkiego samemu, bez niczyjej pomocy .
Ale są Ci mniej zdoli i bardziej zdolni. Tak czy inaczej korepetycje to dobry sposób na życie :d
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: nodame »

Tak może mówić tylko korepetytor:D
Yogi94
Posty: 176
Rejestracja: 14 lip 2012, o 10:04

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Yogi94 »

DrZation pisze:Duża ilość zbiorów, podręczników też nie zawsze wystarczy
Ale są Ci mniej zdoli i bardziej zdolni. Tak czy inaczej korepetycje to dobry sposób na życie :d
Tu się akurat nie zgodzę. Wydaje mi się, że młodzi ludzie sami sobie wmawiają, że czegoś nie umieją zrobić nawet nie próbując. Dlatego wykorzystują to, iż rodzice mają pieniądze i latają na korki i myślą , że wiedza sama im wejdzie.

Ale jest coś takiego jak pomoc koleżeńska - i kolega (koleżanka) może nam pomóc zrozumieć np metabolizm czy fotosyntezę. Można się zawsze zwrócić do nauczyciela o pomoc, poszukać informacji w necie - ALE GŁÓWNYM PROBLEM JEST TO, ŻE MŁODZIEŻ JEST LENIWA i się nic nie chce robić (przepraszam, że generalizuję : ))
magali
Posty: 286
Rejestracja: 22 lis 2012, o 21:13

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: magali »

Pytanie z innej beczki
:umiecie zawsze rozwiązać wszystkie zadania z bukały? Tak po prostu bez środków pomocniczych,czyli jak na maturce
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

Moim korepetytorem jest internet!
Awatar użytkownika
fresja
Posty: 52
Rejestracja: 16 gru 2012, o 21:29

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: fresja »

Colloportus pisze: No ale 5 stycznia mam studniówkę to się wybawię -)
już 5 stycznia? wcześnie. Ja mam dopiero 26.

Co do korków - uważam, że jeśli ktoś ma na tyle funduszy, to jest to odpowiednia inwestycja. Dobry korepetytor potrafi zdziałać cuda, jednak trzeba udać się do tych, którzy sprawdzają arkusze, wiedzą jak działa ten słynny klucz odpowiedzi", który notabene nie jest taki sztywny jak to wszyscy maturzyści mówią i potrafią ciekawie interesować przedmiotem.

magali z Bukały mi wychodzą, za to czasem w Witowskim łapię się za głowę.
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: DrZation »

Leniwi uczniowie są z góry skazani na porażkę nie ważne czy uczą się 4h tygodniowo ze mną czy w ogóle bez korepetycji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości