lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
keppra
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, o 08:48

lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: keppra »

jak dobrze zacząć studia aby się nie stresować?
ma ktoś jakąś radę?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: [Aspiryna] »

Systematyka przede wszystkim. Każda zaległość (a o nie nie trudno) do odrobienia to dodatkowy stres.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Medycyna Lwów »

systematyka, zdrowe podejście, nie dać się wciągnąć w wyścig szczurów, nie słuchać innych (chyba że starszych znajomych) i robić swoje.
moreover
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:15

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: moreover »

Systematyczność przede wszystkim. I pamiętać, że nic się nie stanie, jeżeli się nie zaliczy w pierwszym terminie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Mårran »

Czasem stresu się nie uniknie, zwłaszcza gdy kto chce mieć wakacje wolne Ale ważne to nie srać się każdym małym zaliczonkiem, unikać osób, które recytują slajdy z pamięci, a jęczą, że nie zdadzą, nauczyć się porządnie odpoczywać (a nie iść na spacer, rozmyślając o nadchodzącym kole ). O systematycznym ogarnianiu i pamiętaniu, że drugi termin zawsze gdzieś w zapasie jest, już postów jest kilka
Pani Buka
Medyk 300

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Medyk 300 »

Nie lękaj się z Bogiem przetrwasz nawet najgorsze chwile On prowadzi do zwycięstw. Zaufaj Mu
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Dudek »

Wzór
Wóda = Nauka * 0,1
i będzie zajebiście odstresować się trzeba, a nic tak nie pozwala na dzień spokoju jak ogromny kac, wtedy niczym się nie stresujesz ani niczym się nie martwisz.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: godziasia »

Dudek pisze: nic tak nie pozwala na dzień spokoju jak ogromny kac, wtedy niczym się nie stresujesz ani niczym się nie martwisz.
niczym się nie stresujesz poza tym, jak Ci mega niedobrze ale ogólnie z samym przesłaniem się zgadzam
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: tchorz »

nauczyć się we wrześniu książki telefonicznej na pamięć- taki mały trening przed
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: york »

tchorz pisze:nauczyć się we wrześniu książki telefonicznej na pamięć- taki mały trening przed
ciekawe po co?
bezmyślna nauka na dłuższą mete obróci się przeciwko Wam
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: Karolajn18 »

Przede wszystkim trzeba umieć znaleźć czas i na naukę, i na odpoczynek. Nie można za wszelką cenę uczyć się do oporu, bo to nie jest zdrowe, ani efektywne. Raz na jakiś czas zrobić sobie dzień nic nierobienia, pojechać na weekend do domu (w miarę możliwości), potem ma się o wiele więcej zapału do nauki
I jak już jest wyżej napisane nie ma spiny są drugie terminy D przykładając się do nauki, w końcu i tak się zaliczy, a za parę lat nikogo to nie będzie interesowało w którym terminie zdało się egzamin z anatomii.
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: moki »

Noo ja osobiście jakoś za dobrze nie wystartowałam Nauka anatomii (głupiej łopatki) to był kosmos, 1 temat z histo jakoś się zdało ale poźniej nie mogłam zdać mimo że duzo sie uczyłam, tylko z biolomolo jakoś to szło, wiecej szczescia niz rozumu miałam Ale to wszystko dlatego że nie miałam kompletnie podejscia do nauki. Np z histo robiłam notatki a powinnam po prostu siedziec, czytac Sawika po kilka razy, rozkminiać i wkuwać zdanie po zdaniu.
Wyszło że w styczniu miałam do zaliczenia wszystkie kolosy z anaty, żeby uniknąć semestralki z histologii musiałam zdać jednego dnia 3 tematy, no i cały czas ze wszystkiego zaliczać bierzące tematy. Generalnie codziennie coś miałam. Ale to byla końcowka I semestru, moja nauka już calkiem inaczej wyglądała.
Także myśle że nie ma dobrej rady, trzeba mieć podejście odpowiednie do każdego przedmiotu. A to wychodzi dopiero w praniu Z resztą te studia baardzo rozwijają pamięć, teraz w porównaniu do października ucze się 5x szybciej
Po prostu nie wolno się podawać choćby nie wiadomo co!
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: lekarski- jak dobrze zacząć zeby źle nie skończyć?

Post autor: halidor »

racja, ale dlaczego u was tak dużo ludzi zrezygnowało i poddało się?
byli słabi psychicznie czy im się nie spodobało?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości