Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: micra »

nie nic, choć tyle razy mówiłeś że wszystko takie łatwe
więc teraz się zdziwiłam
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

micra pisze: choć tyle razy mówiłeś że wszystko takie łatwe
Pierwsze słyszę. Częściej to użytkownicy przekręcali jego słowa, ale taka to już ich natura
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: micra »

zoo a widzisz goodman (sorry) mnie zawsze dołował pisząc że chociażby Witek taki łatwy i przyjemny
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zła_studentka »

bo witek jest łatwy i przyjemny zwlaszcza przy karnym spojrzeniu marii
co do zadania z fizyki, to cos pokrecili, D jest odpowiedzia bledna (rowniez po szybkim rekonesansie z googlem za pan brat, wszystko na to wskazuje)
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

goodman, pewnie palne jakies glupstwo, ale czy trzymając za izolacyjne uchwyty nie oznacza ze elektroskop zostal uziemiony? Czyli niewazne, czy oddalimy ta plytke czy nie bo on i tak bedzie naladowany?
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zła_studentka »

Ale elektroskop pokazuje roznice potencjalow miedzy nim a reszta w otoczeniu, nie wydaje mi sie zeby uziemienie cos tam zmienialo. Nawet jesli izolacja wplynie na elektroskop to nie wplynie na jego otoczenie? (pamietajcie, ze nie znam sie na fizyce )
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

z&#x142a_studentka pisze:bo witek jest łatwy i przyjemny zwlaszcza przy karnym spojrzeniu marii
co do zadania z fizyki, to cos pokrecili, D jest odpowiedzia bledna (rowniez po szybkim rekonesansie z googlem za pan brat, wszystko na to wskazuje)
No też właśnie do tego doszedłem razem z podręcznikiem.
Zastanawiałem się tylko jak Operon mógł tak wielką gafę popełnić i nigdzie tego nie sprostować. Chciałem tylko żeby ktoś jeszcze utwierdził mnie w moich przekonaniach xd
Tak czy inaczej dzięki!

Co do uziemienia, to takie coś raczej nie ma wpływu
ale ja też się na elektro nie znam
Dopiero się uczę
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Wendigo »

Poprawne są odpowiedzi A, B i C. Pamiętam jak się przygotowywałem do matury to też nie podobało mi się to zadanie do tego stopnia, że aż postanowiłem sprawdzić je doświadczalnie. Z tego co pamiętam rysunek jakiś był dołączony do tego zadania, prawda?

Swoją drogą nawet sposób sformułowania pytania jest nieprawidłowy: Wychylenie listków zmieni się, gdy oddalimy od siebie (trzymając za izolacyjne uchwyty) płytkę metalową umieszczoną nad górną częścią elektroskopu". W procesie oddalania od siebie muszą brać udział przynajmniej dwa przedmioty, a ja tu widzę tylko płytkę metalową.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

Wendigo, no właśnie było tam coś takiego
Co do sposobu sformułowania to faktycznie masz rację Jakieś całkowicie pomylone to zadanie. Do tego zarówno teoretycznie jak i praktycznie niepoprawne. Najgorzej jak się takie coś trafi na maturze i z tego powodu traci się czas myśląc nad poprawną odpowiedzią.
Awatar użytkownika
Cherry57847
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Cherry57847 »

ma ktoś może na chomikuj odpowiedzi do ABC maturalne chemia z wsipu?
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

W przyszłym tygodniu muszę podać ostateczną zmianę w deklaracji maturalnej, i teraz się zastanawiam czy temat z polskiego biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza będzie łatwym tematem. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

Nie jest trudny ze względu na to, że przykładów jest całe mnóstwo (najwięcej to chyba u Mickiewicza : P)
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: micra »

Moim zdaniem to jeden z prostszych tematów, z którego można ładnie odpowiedzieć.
Nie ma sensu wybierać trudnych tematów, ten jest w sam raz,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości