[Link] Studia, mój osobisty problem

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Binkaa7
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:25

[Link] Studia, mój osobisty problem

Post autor: Binkaa7 »

Jestem tutaj nowa i nie za bardzo się orientuje po tematach i działach więć jeśli źle umieszczę temat albo się owtórzy proszę moderatora o wybaczenie. Jestem w pierwszej klasie liceum , mam 16 lat , profil oczywiście bio-chem. Od zawsze interesowała mnie medycyna ewenwulanie stomatologia , choroby i te sprawy ,świat Housa, mutacji i filmów biologicznych. Mój problem polega na tym ,że przecghodze jakieś totalne ząłamanie ciągle słysze o cięciach miejsc na medycynę , wzrastających progach , coraz większej konkurencji by dostać się na te studia. Przeraża mnie ten fakt ponieważ najpoważniej myśle o Krakowie i właściwie studiowanie w innym mieście to już ostateczność. Z progów bo obcięciu miejsc wyliczyłam że matury musiałam bym napisać bardzo dobrze wręcz nierelnie super dobrze aby dostać się do Krk : Matma P - na 93 % , Chemia R - na 93 % i Biologię R również na 93 %. Wgl nie ma pojęcia co zrobić żeby je tak napisać , wiadomo kuć kuć i kuć ale macie jakieś rady, narazie uczę się systematycznie i robię notatki szczegółowe z każdej lekcji, przepisuje nawet wasze pytania do matury z tego tematu zadania-maturalne-odpowiedz-i-zadaj-kol ... 372-60.htm / A jak matura pójdzie nie aż tak dobrze to jakei ewentualnie inne kierunki ?czy czeka mnie jakaś przyszłość z tymi przedmiotami zdawanymi na maturze ? Myślałam jeszcze o ochronie środowiska ale co po tym ? Wiem że może panikuję i że jescze sporo czasu ale no już teraz mnie to strasznie martwi
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: zła_studentka »

Binkaa7 pisze:Od zawsze interesowała mnie medycyna ewenwulanie stomatologia , choroby i te sprawy ,świat Housa, mutacji i filmów biologicznych
Panie Boże
A tak konkretnie to czego się spodziewasz w odpowiedzi ?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: randomlogin »

Binkaa7 pisze:Od zawsze interesowała mnie medycyna ewenwulanie stomatologia , choroby i te sprawy ,świat Housa, mutacji i filmów biologicznych.
To albo medycyna, albo swiat Housa i mutacji.
Binkaa7 pisze:Przeraża mnie ten fakt ponieważ najpoważniej myśle o Krakowie i właściwie studiowanie w innym mieście to już ostateczność.
To zepnij poslady, i pojdz na ktoras z radosnych olimpiad, ktore tylko tu uznaja. Tak trudno nie jest - nawet jako finalistce te 100 z powiedzmy biologii sie przyda.
Binkaa7 pisze: Matma P - na 93 % , Chemia R - na 93 % i Biologię R również na 93 %. Wgl nie ma pojęcia co zrobić żeby je tak napisać , wiadomo kuć kuć i kuć ale macie jakieś rady, narazie uczę się systematycznie i robię notatki szczegółowe z każdej lekcji, przepisuje nawet wasze pytania do matur
Ponoc systematycznosc jest dobra - nie wiem, nigdy nie probowalem. Ale wydaje mi sie, ze ty musisz uwazac w druga strone - zeby nie przegiac, nie wypalic sie juz na starcie. Tego materialu jest za malo zeby sie nim przez 3 lata katowac.
Binkaa7
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:25

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Binkaa7 »

Nie skłamie jeśli powiem że rad z wszaego osbistego bagażu doświadczeń z maturą i studiamii biologicznymi. A i czemu Panie boże"?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Korczaszko »

Binkaa7 pisze: Od zawsze interesowała mnie medycyna ewenwulanie stomatologia , choroby i te sprawy ,świat Housa, mutacji i filmów biologicznych.
Świat mutacji to zapraszam na weterynarię. Chów wsobny zapewnia mutantów w bród! Ostatnio popularny jest interseksualizm u psów.
Coraz częściej można np. spotkać sukę amstafa z przerostem łechtaczki (łącznie z wytworzeniem kości prącia), a nawet suki z podwójnymi pochwami (rozwidlenie po przedsionku).

Co prawda prestiż nie ten i pieniądze też nie. ale mutantów masz, wdzięczność właścicieli również a to przecież bardzo ważne pomagać.
Binkaa7
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:25

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Binkaa7 »

Właśnie myślałam nad olimiadą ale nauczyciel biologii , zarazem mój wychowawca, powiedział mi że to jest trochę bezsensu nastawiać się na olimpiadę na max swoich sił ponieważ jeśli nie wyjdzie to to materiał do olimpiady jest zupełnie inny niż do matury i zawale to drugie , a do dwóch rzeczy nie dam rady się uczyć. I medycyna i mutację są ok jak dla mnie to fascynujące i bycie lekarzem i praca w laboratorium mnie satysfakcjonuje ale w pierwszej kolejności jednak medycyna . Jak to za mało materiału tego jest strasznie dużo A sama trzecia klasa nauki to chyba za mało
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Mårran »

Za dużo materiału? Are you f**ing kidding me? Materiał na maturę jest ogólny, bardzo ogólny. Wiedzę posiadać trzeba, ale od pewnego momentu znajomość szczegółów a wyrost raczej szkodzi. Najważniejsza jest umiejętność rozwiązywania maturalnych (!) zadań.

Poczytaj forum maturalne, postów są na ten temat tysiące
randomlogin pisze:To albo medycyna, albo swiat Housa i mutacji.
W 100% się zgadzam!

I na medycynę dostają się ludzie, a nie roboty. A na CMUJ musisz po prostu nie zrobić głupiego błędu na maturze podstawowej (!) z matematyki i już masz sporo % do przodu.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: randomlogin »

[at]
Z biologii - pewnie tak. Ale jest jeszcze OWE czy innej wiedzy o żywności. Ktore tez sie akurat do Krakowa licza - dlatego mowie ze warto sie zastanowic jesli tak sie nastawiasz na to miasto. Oczywiscie nikt nie zagwarantuje tobie ze im sie nie odwidzi do tego czasu - ale nie zanosi sie poki co.
A co do zawalenia matury - to idz na olimpiade w drugiej klasie. Do przygotowania do matury spokojnie wystarczy trzecia.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Mårran »

A jeśli naprawdę zależy ci na medycynie, to mądrzej byłoby, gdybyś jednak nie nastawiała się jakoś dramatycznie na jedno miasto. Chyba że mieszkasz w Krk i nie masz kasy na wyprowadzkę, to rozumiem. Ale wszelkie inne powody są naciągane
Pani Buka
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Wendigo »

Olimpiad, które mają znaczenie przy rekrutacji w Krakowie na kierunek lekarski jest naprawdę sporo. Do wyboru, do koloru
Załączniki
Bez tytułu.png
Binkaa7
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:25

[Link] Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Binkaa7 »

Naprawdę wystarczy trzecia klasa aby zdać wszystkie trzy matury na 93% ? To strasznie optymistyczne . Ale to co teraz robie raczej mi nie zaszkodzi prawda ? zadania-maturalne-odpowiedz-i-zadaj-kol ... 372-60.htm
Binkaa7
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2013, o 20:25

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Binkaa7 »

A ta olimpiada wiedzy o żywności to ciężka? czy bardziej sie nastawiać na ekologiczną? A ilu jest lauratów na kraj i ilu finalistów?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Studia, mój osobisty problem :<

Post autor: Lektom »

to masz i moje rady:P :
1. systematyczna nauka to klucz do sukcesu:P później już tylko powtórki, doczytywanie jakiś niedopatrzeń i tym samym stres mniejszy:)
2. arkusze, arkusze, arkusze.
3. jeśli powód dla którego chcesz iść do Krakowa jest inny niż mała odległość od domu to radzę zacząć myśleć o innej uczelni.

Już sama myśl, że MUSZĘ DOSTAĆ SIĘ TU I KONIEC jest bardzo stresująca i tylko pogarsza nastawienie, a co dopiero myśl o legendarnym i jakże prestiżowym Krakowie.
Ja do olimpiad zawsze byłem sceptycznie nastawiony. Sam myślałem o podejściu do o.biologicznej ale stwierdziłem, że już chyba łatwiej mi będzie napisać tą maturę na ok 90 % niż wygrać olimpiadę ogólnopolską:) I swojej decyzji nie żałuję:)
Takie przygotowanie czasu zabiera co nie miara, nie tylko w roku szkolnym ale i w wakacje, bo pracę badawczą trzeba kiedyś ogarnąć. Osobiście znam osobę, która cały swój czas przeznaczyła na olimpiadę biologiczną, tym samym odpuszczając sobie chemię i fizykę. Olimpiada się nie powiodła a maturę trzeba było poprawić w przyszłym roku.

Nie wiem jak to jest w Krk, ale jeśli faktycznie liczą tam Olimpiady o dupie MarynY to w sumie może warto o tym pomyśleć)

A nie musiałabyś każdego pisać na 93 %
Matmę zdać na 96-100 % jest nietrudno (wystarczy sprawdzić kilka razy żeby nie walnąć jakiegoś byka przez pomyłkę).
Wystarczy po 90 % z chemii i biologii i jesteś studentką medycyny

A co do ilości materiału:
Mało to tego materiału się wydaje jak już się go wykuło sto razy, zdało maturę i przeszło jakieś kolokwia i sesje.
Dla licealisty jest to wystarczająca ilość, która potrafi zabrać wolny czasP Dlatego całkowicie Cię rozumiem.

Pozdrawiam, życzę powodzenia i głowa do góry)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości