Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Tylko w sumie zastanawiam się czy mogę skupić się tylko na mickiewiczu czy musiałabym powołać się na innych, do mickiewicza mam sentyment i chciałabym w całości poświęcić mu moją pracę
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: zła_studentka »

Cherry57847, niezbyt rozsadne pytanie, podobno pare dni temu przyszla z sadu prosba do administratora tego forum o udostepnienie danych uzytkownikow dzielacych sie plikami
Awatar użytkownika
Cherry57847
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Cherry57847 »

nic nie wiedziałam na ten temat
magdaaalenaaa
Posty: 22
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:49

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: magdaaalenaaa »

Znacie może jakąś książkę z zadaniami typowo na myślenie, analizę wykresów rysunków i przede wszystkim z doświadczeniami i układaniem hipotez? DD
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: lycha13 »

Wszystkie zagadnienia maturalne powinny być tak nagrane
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: japoneczka »

czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak to w końcu jest z wiązaniem w cząsteczce metanu? w operonie uznają za spolaryzowane(słabo, ale spolaryzowane), a w witowskim już niespolaryzowane -.- pogubiłam się kompletnie
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

To jest tak jak z zerem. Jedni uznają, że zero należy do liczb naturalnych, a inni że nie. Dyskusja nie ma sensu, ponieważ prawda leży po obu stronach. Tak samo jest z polaryzacją wiązania, jeżeli mamy do czynienia z różnicą elektroujemności równą 0,4.

Najbezpieczniej jest pisać, że jest ono słabo spolaryzowane - jest to najbliższe prawdy.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Jivan »

Talib pisze:Różnica elektroujemności wynosi 0,4 , więc jeszcze łapie się na niespolaryzowane.
różnica elektroujemności to tylko pomoc wg niej lepiej nie rozstrzygać takich spraw
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

licealistaa2012 pisze:
Talib pisze:Różnica elektroujemności wynosi 0,4 , więc jeszcze łapie się na niespolaryzowane.
różnica elektroujemności to tylko pomoc wg niej lepiej nie rozstrzygać takich spraw
Sama granica między polaryzacją wiązania, a jej brakiem jest umowna. W końcu, jeżeli istnieje cząstkowy ładunek na jednym z biegunów cząsteczki, ale bardzo niski, to jakby nie patrzeć można mówić o jakiejś tam polaryzacji, prawda?

Na maturze nie będzie niejasnych przykładów, więc raczej nie ma sensu na ten temat dłużej dysputować.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Piszecie rozszerzony ang? Ja niby dałam na deklaracji we wrześniu, ale teraz się zastanawiam czy warto sobie zawracać głowę
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: euGeniusz »

Inka110 pisze:Piszecie rozszerzony ang? Ja niby dałam na deklaracji we wrześniu, ale teraz się zastanawiam czy warto sobie zawracać głowę
język ważna sprawa
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Inka110 pisze:Piszecie rozszerzony ang? Ja niby dałam na deklaracji we wrześniu, ale teraz się zastanawiam czy warto sobie zawracać głowę
Pisałam w zeszłym roku. Właściwie do dziś zastanawiam się do czego było mi to potrzebne
Ale jak jesteś dobra z tego przedmiotu i możesz poświęcić na niego trochę czasu to zawsze warto spróbować.

Jeszcze jedno Słyszałam plotkę, że od 2015r. właśnie angielski na poziomie rozszerzonym ma być liczony w rekrutacji na studia medyczne, ale ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia
phoenix22
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2010, o 12:17

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: phoenix22 »

Hej! Pisze ktoś chemię we wtorek znaczy tą próbną z OKE czy tam z CKE? ) bo my piszemy o 9.00 biologię rozszerzoną a o 14 chemię :O I chciałabym się spytać czy by ktoś nie mógł zdradzić co było na chemii, bo arkuszy chyba o tej godzinie nie będzie, a mamy ocene przeliczaną z tych matur(niestety) a z Operonem też dobrze nie poszła. Bo wiem, że w niektórych szkołach piszą chemię o 9 zamiast biologii. Dziękuję za jakąś odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości