Plany na studia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Paulina5147
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2013, o 22:21

Plany na studia

Post autor: Paulina5147 »

Hej.
Jestem maturzystką, zdaję biologię i chemię poziom rozszerzony, ale jeszcze nie wiem po co . Ogólnie bardzo lubię te przedmioty i na pewno chcę kontynuować edukację z nimi związaną Ale nie wiem co wybrać. Myślałam już chyba nad każdym kierunkiem: medycyna ( jednak nie dla mnie, bo aż tak dobrze się nie uczę i jakoś mnie nie kręci), farmacja i stomatologia(ciężkie studia i trochę przereklamowany kierunek), biotechnologia, fizjoterapia, inżynieria chemiczna, ochrona środowiska (i co po tym?). No i ostatnio miałam wizje swojej przyszłości A więc tak: naszło mnie na studiowanie kosmetologii i dietetyki,żeby ww przyszłości otworzyć salon urody z siłownią i wgl. Jak myślicie da się to pogodzić? Jest sens studiowania tych dwóch kierunków? Nie wiem też, który studiować dziennie, a który zaocznie. Wiem, że kosmetyczek jest teraz mega dużo, ale czego jest w dzisiejszym świecie mało Wszystkiego pełno i prawie po wszystkich studiach nie ma pracy (w zawodzie). Właśnie przechodziłam ostatnio kryzys przez to. Myślałam po co studiować jak i tak będę robić coś innego w przyszłości przez ten cały rynek pracy. No ale teraz widzę jakiś sens w tym. więc jest lepiejchyba Proszę więc o rady! Każda się przyda, z góry dzięki. Pozdrawiam
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Plany na studia

Post autor: zła_studentka »

Sprawdz,ktory kierunek ma nizsze czesne w przypadku studiowania zaocznie i ten wybierz (ja bym tak zrobila)
ногомас

Re: Plany na studia

Post autor: ногомас »

farmacja i stomatologia(ciężkie studia i trochę przereklamowany kierunek)
otworzyli nowy kierunek farmacja i stomatologia ciekawe.
biotechnologia, fizjoterapia, inżynieria chemiczna, ochrona środowiska (i co po tym?)
Po fizjoterapii na UMedach pracę znaleźć się da ale trzeba być dobrym, jest coraz trudniej bo coraz więcej absolwentów. Inż chem - szukają specjalistów z polski po AGH np w Norwegii czy gdzieś w tych krajach co mają ropę, a tak to w Polsce z przemysłem chemicznym słabo. Można si załapać w firmach produkujących np. farby.
A więc tak: naszło mnie na studiowanie kosmetologii i dietetyki,żeby ww przyszłości otworzyć salon urody z siłownią i wgl. Jak myślicie da się to pogodzić? Jest sens studiowania tych dwóch kierunków?
1) nie zaczynamy zdania od a więc".
2) Kosmę rób zaocznie dietetykę na umedzie, później możesz sobie z kosmetologii zrobić mgr też na umedzie. (jak cię przyjmą) I pamiętaj jeśli chcesz coś zaocznie na uniwersytetach medycznych to bedzie to kosztowało od 5tys do 12tys za semestr


I pisz bardziej przejrzyście.
Paulina5147
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2013, o 22:21

Re: Plany na studia

Post autor: Paulina5147 »

Dzięki za odpowiedzi.
&#x441&#x430&#x43C&#x43E&#x433&#x43E&#x43D pisze:otworzyli nowy kierunek farmacja i stomatologia ciekawe.
&#x441&#x430&#x43C&#x43E&#x433&#x43E&#x43D pisze:
No bez przesady, chodziło mi po prostu o to, że oba kierunki są ciężkie i wgl.
Jest może na forum ktoś kto studiuje dietetykę bądź kosmetologie? Myślicie, że dam radę pogodzić te dwa kierunki?
Hemoglobina92
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2013, o 11:09

Re: Plany na studia

Post autor: Hemoglobina92 »

Mam koleżankę, która studiuje biologię oraz dietetykę na akademii medycznej i daje rade. Jest momentami ciężko, ale wszystko można pogodzic. Więc chyba z dietetyką i kosmetologią razem nie będzie większych problemów
ногомас

Re: Plany na studia

Post autor: ногомас »

Najpierw musisz zacząć jeden, a po roku drugi.

Są osoby które studiują farma/kosma analityka/kosma także się da. A czy ty dasz radę? Najpierw zdaj maturę żeby się dostać. No chyba że chcesz na prywatnych szkółkach, to wystarczy po 30% napisać.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Plany na studia

Post autor: Batha »

Najpierw musisz zacząć jeden, a po roku drugi.
Można od razu, jeśli jeden z nich będzie robić zaocznie.
Paulina5147
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2013, o 22:21

Re: Plany na studia

Post autor: Paulina5147 »

Dwa kierunki dzienne można pogodzić? Bo nawet nie wiem jak to jest. Może ktoś mi wytłumaczyć jak to jest?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Plany na studia

Post autor: randomlogin »

Mozna, mozna - zonglujesz grupami tak zeby dalo sie plany pogodzic, zwykle dodatkowo olewasz wyklady, i jak najbardziej sie da. Tylko to teraz nie ma sensu jak i tak za jeden trzeba placic jesli sie nie jest w 10 czy ilustam % najlepszych.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Plany na studia

Post autor: Karolajn18 »

Jeżeli medycyna/farmacja odpadają, to z wymienionych przez ciebie kierunków to kosmetologia jest chyba rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli nie znajdziesz nigdzie pracy to zawsze możesz, w miarę możliwości otworzyć prywatny salon. Poza tym, po kosmetologii można się też zatrudnić w firmie produkującej kosmetyki.
Jeśli chodzi o biotechnologię i inne inżynierie, to z pracą jest raczej słabo, a to też są ciężkie kierunki, gdzie oprócz biol/chem jest też dużo matematyki.
Paulina5147
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2013, o 22:21

Re: Plany na studia

Post autor: Paulina5147 »

nad farmacją mogłabym jeszcze pomyśleć Ale czy to rzeczywiście nadal przyszłościowy kierunek? Jeśli ktoś by mógł mi przybliżyć też trochę o tych studiach byłabym bardzo wdzięczna .
Paulina5147
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2013, o 22:21

Re: Plany na studia

Post autor: Paulina5147 »

Na OSW jest odnowa biologiczna z żywieniem człowieka do tego wybrałabym zaocznie fizjoterapię, co powiecie na takie połączenie?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Plany na studia

Post autor: Karolajn18 »

Jeśli chodzi o farmację, to szczerze mówiąc nie wiem jaka jest sytuacja z pracą, jedni mowią, że na pewno się znajdzie, inni, że jest cięzko, a też trudno przewidzieć, co będzie za 5 lat.
A same studia, to na pewno jest to trudny kierunek, jest bardzo dużo chemii, matematyki, botaniki, ale jest też anatomia, fizjologia (chociaż w mniejszym stopniu niż na lekarskim).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości