Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
damianhsf
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2013, o 10:07

Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: damianhsf »

Witajcie,
Od końca października nie uczęszczam na zajęcia na uczelni SGGW 1 rok, po czym dopiero dzis dowiaduje się iż zgodnie ze słowami dziekana na zapoznaniu z wydziałami będe musiał opłacić naleznośc 30 punktow ECTS które przepadną mi w drugim semestrze (niewykorzystane), ponieważ do zaliczenia inzyniera potrzeba 210 natomiast magisterka 240. Nie wiem o co dokladnie z nimi chodzi dlatego tez chcialbym się Was poradzić czy pomoze cos zlozenie wypowiedzenia umowy nawet jutro ( lepiej placic za bilety normalne niz 3000zł) czy i tak nie ominie mnie te ich beznadziejne prawo a moze wszystkiego do konca nie rozumiem i nie jest az tak zle.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: randomlogin »

.ze que? To chyba najbardziej karkolomna interpretacja przepisow jaka do tej pory slyszalem. ECTSy zuzywaja sie w momencie zaliczenia przedmiotu, do ktorego sa przypisane. Jesli zrezygnujesz jutro, przed sesja, nie majac zadnej zalki ani oceny w indeksie, to zadnych ECTSow nie powinienes tracic. Pisze nie powinienes bo tak MIALO byc - praktyka wyjdzie dopiero w praniu, czyli jak osoby ktore tak zrobia/zrobily za rok beda probowaly pojsc na co innego.
damianhsf
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2013, o 10:07

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: damianhsf »

No wiec zrezygnowac wedlug umowy moge w kazdej chwili, oddam im to w pi*du będe mial kwit rezygnacji zaliczenie bedzie dopiero po rezygnacji wiec bedzie podpórke do ewentualnego sądzenia się.
Czy ECTSY przechodzą na inną uczelnię ? tzn jezeli chcialbym studiowac na UKSW w nastepnym roku czy będą mieli ten deficyt 30 punktów ?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: randomlogin »

ECTSy sa przypisane do osoby - centralnie rejestrowane, kazda uczelnia z tej puli sobie pobiera w miare zaliczania przedmiotow, takze - nie, nie mozna zmieniac sobie uczelni zeby zaczac z czystym kontem. Natomiast nadal nie jestem w stanie dostrzec zadnego deficytu 30 punktow w sytuacji w ktorej rezygnowalbys teraz.
Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: olga_1125 »

Jeśli zrezygnujesz przed przystąpieniem do sesji to te 30 pkt ECTS-u dalej jest niewykorzystane. Ostatnio rezygnowałam, więc akurat jestem na bieżąco:)
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: szluwka »

jakie dokumenty są potrzbene do rezygnacji?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: randomlogin »

Dokumenty? Zadne. Musisz swoja decyzje zawrzec w formie pisemnej, zaniesc do dziekantu, tyle.

Kaza ci oddac legitymacje - jak chcesz zachowac dla znizej do konca marca, to piszesz oswiadczenie ze zgubilas. Tak samo indeks o ile gdzies jest - mozna nie zaniesc, mozna zaniesc to wtedy dziekan potwierdzi te rzeczy ktore ew juz sa tam wpisane (mozna gdzies przepisac).
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: szluwka »

właśnie o tą decyzje mi chodziło. Dzięki
Awatar użytkownika
Primawera
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2013, o 17:12

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: Primawera »

A jak wygląda sytuacja z ludzmi którzy nie przystapili do sesji, ale jeszcze nie odebrali papierów ? Czy cos mi naliczą ?
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: szluwka »

na 90% nie naliczą
Awatar użytkownika
Primawera
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2013, o 17:12

Re: PUNKTY ECTS - REZYGNACJA ZE STUDIÓW

Post autor: Primawera »

No cóz, zycie to ruletka, tak ?
elodiethorn
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 19:16

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: elodiethorn »

Jestem tu nowa, więc wybaczcie, jeżeli zrobiłam błąd, pisząc tu. Mam pewien problem: jestem na I roku studiów, które chcę rzucić, by od października zacząć nowy kierunek w innym mieście. I byłoby wszystko proste, gdyby nie te ECTS i fakt, że chciałabym zdawać dwa egzaminy z pięciu, które mam podczas sesji, bo jest szansa, że będę mogła je przepisać na nowy kierunek (te dwa przedmioty powtarzają się). Nie wiem, co teraz zrobić, bo przecież będę musiała oddać indeks do dziekanatu. I nie wiem, czy po prostu podejść tylko do tych dwóch egzaminów, a do innych nie, i złożyć rezygnację dopiero po wynikach czy jak? Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź, gdyż jestem w wielkiej kropce.
maarta1234
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 20:34

Re: Punkty ECTS - rezygnacja ze studiów

Post autor: maarta1234 »

mam pytanie ide w tym roku po raz pierwszy na studia- na farmacje, ale chce poprawiac mature i probowac dostać się na lekarski. Jak wygląda moja sytuacja odnośnie punktów ECTS? Czy gdybym studiowała jeden semestr nie podchodząc do sesji, odjęto by mi punkty?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości