język

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

język

Post autor: Calvino »

Mam pytanie jak wygląda nauka języka angielskiego na medycynie.Jest to nauka podobna do tej w liceum, czy uczy sie już bardziej medycznego angielskiego?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: język

Post autor: Wendigo »

Krebse, zdecydowanie bardziej medycznego, przynajmniej w Katowicach. Prowadzący zakładają, że gramatykę masz już opanowaną. My korzystamy z książki:
1.jpg
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: język

Post autor: Calvino »

Wendigo, Bardzo dziękuje za odpowiedż.A ilu języków sie uczysz na studiach?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: język

Post autor: Wendigo »

Tylko angielski. Od tego roku wypadła łacina. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, być może można wybrać jakiś inny język.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: język

Post autor: Calvino »

A to super , bo myślałem że jest obowiązek uczenia się dwóch języków.
A ta łacina to chyba odpadła już na kilku uczelniach.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: język

Post autor: Wendigo »

Myślę, że na większości uczelni łacina odpadła, całe szczęście
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: język

Post autor: Calvino »

No to prawda ,ale u mnie w liceum dalej nas nią męczą.Bardziej się ciesze, że na medycynie nie ma przymusu uczenia sie jeszcze niemieckiego.Jeden język wystarczy.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: język

Post autor: Lektom »

U nas angielski jest na strasznie niskim poziomie.
Materiał przerabiamy układami (głównie słownictwo) na podstawie czytanek z różnych podręczników.
Gramatykę powtarzamy, jak asystent widzi, że coś u nas kuleje.

Na drugim roku mamy relacje lekarz-pacjent. Dialogi i tego typu sprawy.

Generalnie zależy od asystenta prowadzącego zajęcia, czy duży będzie kładł nacisk.


Łacina jest w formie jednego z dostępnych fakultetów.
Awatar użytkownika
amoniak8124
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2013, o 22:02

Re: język

Post autor: amoniak8124 »

Rozumiem, że nie ma możliwości wyboru albo Angielski albo Niemiecki ?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: język

Post autor: Lektom »

W Łodzi - nie.

Ale wg mnie inny język niż angielski nie miały najmniejszego sensu, skoro mianownictwo anatomiczne obowiązuje nas po angielsku i po polsku. W dodatku większość dostępnych w internecie publikacji jest w języku angielskim.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: język

Post autor: randomlogin »

W Krakowie obowiazkowo angielski - byl 4 lata, teraz pewnie krocej. Co sie na nim dzialo bardzo zalezalo od grupy - byly tez takie, ze do wieeelu podstaw trzeba bylo wrocic. Ale nacisk na slownictwo, zdecydowanie. Na koniec egzamin praktyczny, symulowane sytuacje medyczne - tzn w zalozeniu on byl na pewno, ale srednia 4,5 z czterech lat z niego zwalniala, wiec u mnie w grupie nikt go nie mial, nie wiem jak w innych.
Ach, i co najmniej CAE zwalnialo z obecnosci na zajeciach i z kolokwiow z gramatyki - dalej trzeba bylo pisac te ze slownictwa.

Lacina byla i nie ma. A potrafila sie za niektorymi ciagnac i ciagnac.

Do tego od 2 roku dodatkowo mozna wziac jezyk, grupy ruszaja zaleznie od zainteresowania, zawsze jest niemiecki, rosyjski tez chyba. Jakis hiszpanski? Na roznych poziomach.
nataliam
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, o 13:10

Re: język

Post autor: nataliam »

W Lublinie do wyboru jest angielski, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Nie wiem, jak jest z francuskim. Co do to łaciny, to w zeszłym roku była obowiązkowa, a w tym raczej nie.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: język

Post autor: ebedziebe »

W lublinie w zależności od grupy rożnie wygląda angielski - 1 podręcznik albo dwa , rożny udział tekstów dodatkowych.
Przeważa
1.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości