T.dentystyczne czy fizjoterapia?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
dzuby
Posty: 30
Rejestracja: 3 gru 2011, o 18:02

T.dentystyczne czy fizjoterapia?

Post autor: dzuby »

Witam dzień dobry. Który zawód ma wieksza przyszłość i w którym zarabia sie większe pieniądze i latwiej dostać prace w naszym cudnym kraju( oczywiście jezeli sie jest dobrym). Fizjoterapauta czy technik dentystyczny. Pytam ponieważ niedługo stane przed wyborem wybrania studiów i wacham sie pomiędzy fizjoterapią na AWFie w Poznaniu a technikami dentystycznymi na UMEDzie również w Poznaniu. Dodam że posiadam duze zdolności plastyczne odziedziczone po rodzicach, ale takze uprawiałem do niedawna sporty na poziomie zawodniczym-amatorskim wiec jako fizjoterapeuta tez bym sie pewnie sprawdził. Warunki rekrutacji są bardzo podobne, liczy sie rozszerzona matura z biologii oraz dodatkowo na techniki dentystyczne trzeba zdać egzamin manualny (który swoja droga wcale nie jest prosty).

Szukam równiez osoby, która zdawała owy egzamin manualny, bo mam mozliwosc za darmo sie do niego profesjonalnie przygotować, tylko musiał bym zawęzić zakres przygotowań a w tym celu poznać szczegóły egzaminu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: T.dentystyczne czy fizjoterapia?

Post autor: Piotrr »

fizjoterapia awf poznan. NIE POLCECAM ani kierunku ani uczelni. wiem co mowie bo od lipca 2012 jestem absolwentem. perspektywy pracy bardzo marne, na uczelni ogromny nieład. Zajecia prowadzone w duzych grupach(u nas nawet na 3 roku likwidowali grupy i zwiekszali tym samym ilosc osob w pozostalych-wszystko dzieki duzym długom), co bardzo utrudnia nauke zwlaszcza praktycznej czesni kierunku. ogólnie nie wiadomo o co chodzi na tej uczelnie. Dodam jeszcze ze wielu znajomych z roku postanowilo nie kontynuowac studiow na poziomie mgr. Nie wiem co sie robi po technikach dentystycznych, ale jakbym mial jeszcze raz wybierac fizjo na awf a cokolwiek innego to bym sie nie wahał.
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości