bioróżnorodność

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

bioróżnorodność

Post autor: biolog428 »

Nie rozumiem dlaczego to zdanie jest fałszywe. Bioróżnorodność maleje od biegunów do równika.? w książce mam napisane ze rośnie od równika do bieguna, ale to chyba na to samo wychodzi help me

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: bioróżnorodność

Post autor: Sofia »

w książce mam napisane ze rośnie od równika do bieguna, ale to chyba na to samo wychodzi
Przecież to nie to samo.
Sprawdź sobie opisy biomów występujących od bieguna do równika, czyli tundra, tajga itd. Zobaczysz, że ilośc występujących tam gatunków zwierząt i roślin wzrasta, czyli na tych terenach wzrasta bioróżnorodnośc.
Rośnie od równika do bieguna ponieważ na równiku występują lasy równikowe, będące siedzibą ogromnej ilości gatunków roślin i zwierząt, potem są różnego rodzaju lasy, tajga i tundra, na której występują nieliczne porosty i małą ilośc gatunków zwierząt.

Edit.
Przepraszam, w drugim akapicie powinno byc że maleje od równika do bieguna, niedopatrzenie
Ostatnio zmieniony 7 sty 2013, o 22:42 przez Sofia, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: bioróżnorodność

Post autor: pawel17041995 »

a bioróżnorodność nie wzrasta od biegunów do równika?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: bioróżnorodność

Post autor: Wendigo »

pawel17041995 pisze:a bioróżnorodność nie wzrasta od biegunów do równika?
Zdecydowanie wzrasta.
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Re: bioróżnorodność

Post autor: biolog428 »

A sorry coś mi się pomieszało

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości