Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
AndziaK
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2013, o 15:30

Re: Podręczniki

Post autor: AndziaK »

Hej kupiłam ten filmowy zbiór zadań Zamkoru!
Udało mi się powtórzyć pierwiastki bloku s, p i d. Oglądnęłam wszystkie filmiki do tych rozdziałów. I w końcu rozumiem co to znaczy mieć doświadczenia na lekcji!

Zadziwiające bo o części rzeczy nie miałam pojęcia np.:
- jaki gaz wykrywa się papierkiem jodoskrobiowym,
- widziałam różnice w reakcji litowców i berylowców (sód b. reaktywny i pływa po powierzchni, magnez trzeba podgrzać by zaszła reakcja z wodą, wapnia nie trzeba, ale reakcja zachodzi bardzo powoli), potem seria zadań dotyczyła połączenia tego z konfiguracją
- w końcu widziałam KMNO4 w różnych odczynach, uzupełniłam obserwacje i wnioski - nauczyłam się pisać równań reakcji utlenienia i redukcji i samej dopasowywać jony (na czuja!) po prawej i lewej stronie - bo widzę, że teraz to dają na maturze
- nie znałam kwasu H2S2O3!
teraz widzę jak mój zeszyt lekcyjny wyglądał ubogo Aż mnie nerwy biorą! Porobiłam notatki z tego zbioru i potem zaczęłam rozwiązywać Maturalne ABC i mi wychodziło

Jedyny minus w tym zbiorze to trochę mało miejsca na obliczenia, ja pisze duże literki i potrzebuję duuzo miejsca
Ale ogólnie dobrze mi się z nim pracuje. Choć uważam, że zbiór nie jest łatwy a zadania są często podchwytliwe!. Koleżanka też kupiła i jak mamy wątpliwości to razem rozkminiamy.

Mimo wszystko postanowiłam zapisać się na korki. Sądząc po brakach w moim zeszycie jest to raczej konieczne /
wojt221
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2013, o 17:40

Re: Podręczniki

Post autor: wojt221 »

Zacząłem się uczyć do matury z podręcznika OPERON do Chemii i MAC do biologi. I mam takie pytanie, czy taki zestaw podręczników starczy? Wiem, że OPERON nie ma zbyt dobrych opinii, ale półki co mam tylko to. Czy ten OPERON naprawdę jest taki kiepski i nie idzie się z niego nauczyć do matury? No i pozostaje kwestia podręcznika z biologi. Nie widziałem za wiele opinii o nim czy ktoś go używał?
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Podręczniki

Post autor: moorisett »

Co do chemii - do nieorganicznej, podręcznik jest średnio ważny, lepiej skoncentrować się na porządnych zbiorach zadań. W przypadku organicznej zdecydowanie odradzam OPERON - 100 razy lepsze jest repetytorium z PWN

Ogólnie jeśli chodzi o obecne operonowskie podręczniki nie polecam, mam je w biblioteczce tylko dlatego że korzystamy z nich w szkole.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Podręczniki

Post autor: Slowik »

Czy istnieje jakiś podręcznik, który pokazywałby krok po kroku rozwiązywanie zadań typu redoks, efekty energetyczne, zadania rachunkowe itp.? Dawno temu skończyłem liceum i nie pamiętam już tego, a korepetycji nie biorę.
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Podręczniki

Post autor: madalinka »

Szukam chętnych do zakupu ode mnie książek do matury z biol i chemii - nie są to nowe wydania ale mam ich troche, do tego chętnie dorzuce arkusze maturalne, których mam sterte a szkoda mi ich wyrzucać. Info mailowe [at].com
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Podręczniki

Post autor: Chimera »

Czy ktoś z Was miał szansę korzystać z Vademecum Operonu do chemii ? Jeśli tak, to czy polecacie? Biologia jest niczego sobie. ale chemii w ręku nie miałam niestety.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Podręczniki

Post autor: Wendigo »

W Vademecum bardzo słaba organiczna, natomiast trochę lepiej prezentuje się chemia nieorganiczna. Ogólnie nie polecam, raczej nic nowego się nie dowiesz z tej książki.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki

Post autor: goodman »

Polecam Repetytorium PWNu, całkiem niezłe, organiczna bdb zrobiona.
Jednak dla mnie najlepszym repetytorium są notatki własne, zawierające ekstrakt najważniejszych informacji z podręczników czy internetów. Warto było je sobie zrobić:P
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Podręczniki

Post autor: Sofia »

Vademecum Operonu to wyrzucanie kasy w błoto. Pisałam to kilka razy i teraz także to powtórzę. Nic a nic nie zmieniają się wersje, nawet literówek nie chce im się poprawic. Organiczna bardzo słaba, jak napisał Wendigo, np. brak polimerów.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Podręczniki

Post autor: zielony25 »

Chimera pisze: Czy to te
Zapewne chodzi o to repetytorium-chemia ale sam bym sie chetnie dowiedzial.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Podręczniki

Post autor: _Samira_ »

oo tak, to z linku jest bardzo dobre. operon przy nim to makulatura
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Podręczniki

Post autor: zielony25 »

_Samira_ pisze:oo tak, to z linku jest bardzo dobre. operon przy nim to makulatura
Szkoda tylko, ze takie drogie :-/ Nie mniej, zamowilem sobie.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki

Post autor: goodman »

zielony25 pisze: Zapewne chodzi o to
tak, chodzi o to repetytorium. Kupiłem je rok temu w całym pakiecie razem z zadaniami i trenerem"(który rownież jest dosyć przydatny) na targach książki w Krakowie za 75zł. Operon i Greg do chemii to porażka wg mnie. Natomiast z biologii vademecum operonu jest całkiem fajne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości