Chciałbym zostać nauczycielem biologii

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Szumwiatru
Posty: 197
Rejestracja: 18 gru 2008, o 10:20

Chciałbym zostać nauczycielem biologii

Post autor: Szumwiatru »

Witajcie

Chciałbym zostać nauczyciele biologii. Jestem po leśnictwie, obecnie robię staż w Lasach Państwowych ale bardziej chciałbym uczyć.

Czy po leśnictwie mogę być nauczycielem biologii?

A jeśli nie to czy po leśnictwie mogę wogóle być nauczycielem czegokolwiek?

Jeśli tak to co musiałbym zrobić, jakie dodatkowe szkolenia, kursy

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Za ciekawe odpowiedzi polewam .
aniontko
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2010, o 15:54

Re: Chciałbym zostać nauczycielem biologii

Post autor: aniontko »

Po lesnictwie nie możesz uczyć niczego. Musisz mieć uprawnienia pedagogiczne. Wtedy w toku studiów miałbyś pedagogikę, psychologię i dydaktykę przedmiotu nauczanego no i wpis w dyplomie, że możesz uczyć. Jezeli masz tytuł mgr możesz składać papiery na podyplomówkę np z biologii lub przyrody (tak mi się wydaje bo to przedmioty pokrewne). i wtedy po dwóch latach płatnych studiów możesz uczyć w szkole. Najlepiej jak sobie wejdziesz na stronę wybranej uczelni i zobaczysz czy po Leśnictwie na tego typu studia podyplomowe przyjmują.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Chciałbym zostać nauczycielem biologii

Post autor: Wendigo »

Należy również pamiętać, że rynek pracy dla nauczycieli kurczy się nieubłaganie, co jest związane z postępującym niżem demograficznym, dlatego wybór tej drogi jest niepewny.
aniontko
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2010, o 15:54

Re: Chciałbym zostać nauczycielem biologii

Post autor: aniontko »

a do tego podnieśli wiek emerytalny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość